Zobni kamen

Ta tema vsebuje 40 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 3 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zobni kamen nastane z mineralizacijo zobnih oblog. Aktivne sestavine v zobnih pastah ne morejo odstraniti že nastalega zobnega kamna, lahko pa zavirajo in upočasnijo mineralizacijo zobnih oblog.

Za takšno delovanje potrebujemo med sestavinami v zobni pasti pirofosfate ali cinkov citrat.

ZOBNI KAMEN

Kadar zobne paste vsebujejo učinkovine za zaviranje nastanka zobnega kamna, je poleg opisa omenjenega učinka lahko na embalaži oznaka/napis “anti-tartar”.

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Ja, zobni kamen. So mi ga že enkrat zobarji pobrusili, nič posebnega, je pa za plitvi študentski žep 20 EUR za spodnje zobe (zgornji so ‘another’ 20 EUR) kr veliko.

Odkar so mi ga spucali vsak večer pred spanjem pogoltnem Calgonit tabletko, ki me varuje pred vodnim kamnom :)) pa še cenejše so od zobarja.

Edino okus bi lahko malo zboljšali :sick:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:announc: vsi, ki berete poste od Ezza..prosim jemljite jih z rezervo!
    .. da ne bo še kdo kakšen Calgonit res probal :alarm:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Lahko pa da se je Ezz s tem še ledvičnih kamnov ubranil, pa sploh ne ve :dontknow: .

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ja..zgleda, da je calgonit za humano rabo res podcenjen :lol1: ..(joking of course :police: )

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

No, saj je forum varovan pred mlajšimi od 13 let. Če pa je prijavljen kdo, ki je mlajši (“Lažeš, kradeš, v pekel padeš!” :devil: ) od omejitve, pa
    ga/jo/jih opozarjam, da imaš po Calgonitu slab zadah, zato ga ne priporočam :wink1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Da tega Cal :shutup: ne omeniš več..ali pa :arrow: :tomato:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

:lol1:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

OK, Calgonit ni za peroralno uporabo, priznam :sick:
    Je pa treba to temo malo zresnit, ker če se bo kdo hotel pozanimati o vodnem kamnu in bo naletel na moje bedarije, potem bo treba spremenit slogan v “Bedarije in lepota bivajo pod isto streho…” :mistake:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@ezz wrote:

..kdo hotel pozanimati o vodnem kamnu in bo naletel na moje bedarije, potem bo treba spremenit slogan v “Bedarije in lepota bivajo pod isto streho…” :mistake:

..misliš zobnem kamnu.. :beating:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Tako je Nina, zobnem kamnu :lol1:

Profile photo of gemima
    gemima
    Član

no nazaj k temi :) katere paste pa pomagajo oz. vsebujejo pirofosfate ali cinkov citrat?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Primer paste, ki jo imam trenutno doma in ki vsebuje pirofosfate:

DontoDent Med Plus (dm) – SESTAVINE: aqua, sorbitol, hydrated silica, gycerin, aroma, disodium pyrophosphate, xantan gum, panthenol, tetrapotassium pyrophosphate, sodium C14-16 olefin sulfonate, sodium cocoyl isethionate, sodium fluoride, sodium saccharin, limonene, CI 74160, CI 77891.

Če pasta vsebuje cinkov citrat, je med sestavinami napisano zinc citrate.

Tako, da lahko dam domačo nalogo za člane foruma :cool: ..da doma pogledate, če je med sestavinami vaše zobne paste navedeno kaj od zgoraj omenjenega – in to seveda nemudoma zabeležite v tej temi :comp:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem omejena samo na gel paste, tako da je ponudba zelo zelo revna. Bom počasi še to začela naročat iz tujine. :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Že vidim, da se nekaj domači nalogi izogibate.. :lol1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico