Zobne paste

Ta tema vsebuje 126 odgovorov, ima 51 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Sasa Sasa 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of amisa
    amisa
    Član

DontoDent Intensive clean (na oko testu dobila sehr gut), sestavine:
    Aqua, hydrated silica, sorbitol, propylene glycol, sodiom c14-16 olefin sulfonate, cellulose gum, aroma, alumina, sodium cocoyl isethionate, sodium fluoride, zinc chloride, sodium saccharin, limonene, CI 77891

Nina, kaj praviš?

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Danes kupila FRUCTODENT okus limona/pomaranča;

Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, PEG-32, Sodium Bicarbonate, Tetrapotassium Pyrophosphate, Sodium Lauryl Sulfate, Aroma, CI 77891, Cellulose Gum, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, Sodium Ascorbyl Phosphate, Disodium EDTA, Limonene, Citral.

Piše na embalaži, da;
    Okusna zaščita za zobe in dlesni. Preprečuje nastanek zobnega kamna, vsebuje vitamin C za ugodje ustne votline.
    Krema vsebuje naravne izvlečke in je bogata s fluorom, za učinkovito zaščito pred zobnim kamnom. Zobna krema za daljši čas temeljito očisti in utrdi zobe in dlesni.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

DontoDent Intensive clean – dobra po sestavinah, preprečuje nastanek zobnega kamna, deluje proti kariesu, barvilo zame nepotrebno :)

FRUCTODENT okus limona/pomaranča – preprečuje nastanek kariesa, zobnega kamna, vsebuje tudi vitamin C, zame spet nepotrebno barvilo, ni mi všeč, da vsebuje penilec natrijev lavril sulfat..

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Jaz sem nekaj časa morala uporabljat zobno pasto brez mentola, ker sem jemala homeopatska zdravila in še kar vztrajam. Sicer jih imamo več in kdaj uporabim tud kakšno drugo, ampak mi je ta Weledina zelo všeč-ko se je navadiš enkrat.

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Mene pa mika L’Angelica zobna pasta … jo je morda že katera imela “med zobmi”? :lol1: Načeloma jih pa kar menjam. Trenutno imam v LJ Signal in Colgate, doma na Gorenjskem pa Aquafresh Iso Active (tista v dozi, ki je, BTW, ogabnega okusa, pfej ) in neko Colgate, ki mi je še najbolj všeč.

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

L’angelico mam jz in nimam pripomb :) osveži dah, dobro očisti…skratka kul :thumbsup: poleg te mi je pa kul še Apident od Medexa :)

Profile photo of AnaMaria
    AnaMaria
    Udeleženec

V Flegisovi brošuri berem o zobnih oblogah in odpravi le teh. Priporočajo zobno pasto Curasept ADS, ker NE vsebuje SLS (Sodium Lauryl Slphate / natrijev lavrilsulfat). SLS je sestavina večini zobnih krem, ki s svojim anionskim značajem zelo zmanjšuje učinkovitost klorheksidina.
    Klorheksidin je antiseptik, ki v zobozdravstvu velja za najbolj učinkovito sredstvo za preprečevanje zobnih oblog.
    LINK

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Meni je tudi Apident (Medex) zelo všeč :yes: Še posebej za tiste, ki imajo probleme z dlesnimi.

Uporabljala sem tudi že Curaseptove paste, ki mi niso bile preveč všeč :no:

Profile photo of tanca
    tanca
    Član

Colgate to prakticiram že zelo dolgo.

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Hm, mene pa tale Curasept zanima (verjetno ma to kej veze tud s Curaprox ščetkami?) – danes grem v drogerijo in bom pogledala, če imajo…

Drugače pa trenutno mamo Signal White Now, navadno pa uporabljamo kakšne Vademecum, Colgate…

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

@biba wrote:

Hm, mene pa tale Curasept zanima (verjetno ma to kej veze tud s Curaprox ščetkami?)

Ja, to je ista firma in je pasta priporočena za tiste, ki imajo probleme s krvavitvami dlesni. Obstaja še ustna vodica.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

curasept se dobi tudi v lekarnah :thumbsup:

Profile photo of AnaMaria
    AnaMaria
    Udeleženec

O testu zobnih past TUKAJ

Meni je všeč Ajona. Ko kupim novo, bom prepisala sestavine.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Zelo uporaben seznam :thumbsup:

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

obicajno uporabljam colgate

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico