Zgradba las

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 6 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Struktura lasu:

Sredica (medula)- vsebuje malo celic, prisotnih je veliko zračnih prostorov, sredico imajo samo bolj debeli lasje
    Skorja (cortex)- vlakna, ki jih sestavljajo molekule keratina, prisoten je tudi pigment
    Kutikula– zaščitna plast ploščatih celic
    V strukturo lasu so vključene tudi maščobe in voda.

Zdrav las z normalnimi kutikularnimi celicami (ploščate celice, ki ščitijo las) izgleda takole:

Profile photo of ena
    ena
    Član

Hi hi, kdo bi si mislil, kaj vse se skriva pred našimi očmi. :yes: .

No ja, jaz sem brez sredice :lol1: .

Profile photo of gani
    gani
    Član

Ja res je :lol1:
    tudi jaz sem brez sredice :naughty5:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Še ena brez sredice :lol1: .

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Nekje sem zasledila da milo (navadno, ker nekateri si umivajo lase z mili) + trda voda naredi ta se kutikula dvignejo oz da postane las bolj ‘grob’.. In potem dobimo sracje gnezdo. :D

In potem balzami naj bi ‘zgladili’ kutikulo da las izpade bolj gladek…

Ok mogoce izpade malce zmedeno, .. :)) Ampak to je bil eden izmed glavnih razlogov zakaj naj bi uporabili kis, ce imamo trdo vodo in si peremo lase z mili…

Jap res. Saj, tudi vsak šampon z SLS (sama vse s to sestavino mečem kar v kategorijo ‘milo’ oz. ‘žajfa’ :lol1: ) ti bo brez balzama pričaral volumen :afrohair:. Vendar na račun razceplenih konic in/ali odprtih kutiklov :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:yes: ..ta kutikula se res dvigne zaradi mil oz. agresivnejših emulgatorjev..

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico