Zelo občutljiva mešana koža

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Zelo občutljiva mešana koža

Ta tema vsebuje 75 odgovorov, ima 20 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of pumpkin pumpkin 6 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of pumpkin
    pumpkin
    Član

Pozdravljene Arsovke! :)

po naključju sem našla tale portal in moram reči, da sem prav navdušena. :thumbsup: Končno en pameten portal – forum v zvezi z kozmetično vsebino. Že par dni berem in berem….prav super ste punce!

Upam, da lahko tudi meni pomagate z kakšnim nasvetom.
    Stara sem malo čez trideset in imam trenutno grozne probleme z kožo. Moja koža je mešana z zelo izsušeno povrhnjico. Poleg vsega se mi pa še na obrazu vsake toliko naredi lokaliziran ekcem in ob straneh lasišča seboroični dermatitis. Če dam na obraz mastne kreme, se mi delajo mozolji, če dam vlažilne kreme me zateguje. :no:

Nikakor mi ne uspe najti primerne kreme za obraz, ker se mi zdi, da mi vsaka nova krema naredi neke rekacije na koži, pa kar neki majhni mozolji se mi ponavadi začnejo spuščati ali pa me zateguje in še bolj izsuši povrhnjico. Po čelu imam trenutno na drobno in gosto male mozoljčke brez neke vsebine.

Skratka uporabljam:
    – za čiščenje že dolgo časa Scheller mineralni gel in mislim, da mi kar ustreza – sicer se itak spere z obraza.

– tonik: nekaj časa nazaj sem uporabljala Alverde vrtnica, zdaj pa že kar nekaj časa v destilirano vodo dam 2 kapljici sivkinega eteričnega olja in dobim tonik, ki ga pred uporabo vedno pretresem. Zdaj sem po branju tukajšnjih nasvetov, glede na to, da imam trenutno ultra občutljivo kožo, kupila Avene termalno vodo in si bom samo s tem osvežila obraz namesto tonika.

– za ponoči že ene 2 meseca uporabljam jojobino olje – ampak si bom šla kupit od Berglanda (spet po nasvetu od vas), ker zdaj imam enega drugega iz lekarne.

– za čez dan pa imam kakšen dober mesec in pol Kneipp mandljevo kremo – na začetku se mi je zdelo da je ok, potem pa ne več. Mogoče ni krema kriva, ampak meni kar naenkrat na vsake toliko izbruhnejo mozoljčki, pa neki lišaji, potem pa mislim, da je krema kriva. Prej sem uporabljala Alverde vrtnica, pa sem jo menjala s to Kneipp, ker se mi je zdelo, da mi vrtnica ne ustreza.

– Puder sem pa zelo dolgo časa uporabljala dr. Hauscha translusent puder – sestavine: Voda, rastlinski alkohol iz krompirjevega škroba, izvlečki iz ranjaka, korenja, sleza in hamamelisa, olje makadamije, avokadovo in jojobino olje, glicerin, cetearilni alkohol, olje iz mareličnih pečk, sheabutter, vosek vrtnice, čebelji vosek, dišava, limonene*, linalool*, citronellol*, geraniol*, kumarin*, citral*, benzyl benzoate*…(*sestavine naravnih steričnih olj)

Pred mesecem dni sem začela uporabljati Sweetesence mineralni puder in na začetku se mi je koža zelo izboljšala, sem bila prav vesela, po 14-ih dneh uporabe, pa so se začele težave, začeli so se mi delati mozoljčki ob stranici nosu proti licih, ki se jih ne da stisniti, koža je pordela in razdražena.

Mi lahko prosim svetujete?! Čeprav vem, da bi bilo bolje, da v tem stanju pudra ne bi uporabljala, taka ne morem ven med ljudi in bi res rada nekaj, da vsaj malo izenačim polt.
    Drugače tako ali tako ne maram maske. Me ne moti, tudi če se vidi kakšna rdečica. Ampak tole kar imam pa zdaj, pa presega vse meje.

Zelo bom vesela vaše pomoči. Lepo vas pozdravljam, :hug:
    Pumpkin

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Pumpkin pozdravljena :hiby:

Tale portal in forum sta res zakladnici idej, trikov in nasvetov v zvezi s kozmetiko. Gor so tudi pravi strokovnjaki, ki rade volje priskocijo na pomoc. Gotovo bodo tudi tebi znali pomagati s kaksnim nasvetom. :)

Imam pa trenutno podobne probleme kot ti s kozo (suha, da se mi kar lusci, kljub uporabi jojoba olja, kreme, vcasih se olivnega olja, zraven pa mozoljcki sploh po celu jih imam polno..), tako da bom tole temo rada brala :yes:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

tudi jaz še nisem našla popolnega recepta za svojo kožo – imam prav tako mešano kožo z izsušeno povrhnjico, zadnje čase pa precej težav z mozolji, pa pojma nimam, kaj mi jih povzroča :ermm: in to samo na desni polovici obraza nad čeljustjo :hurteye:

pumpkin, na arsu imaš možnost naročit nekaj testerjev Suki, Sophyto in Essential Care KLIK

jaz bi na tvojem mestu najprej zamenjala kremo, potem bi se lotila pa iskanja pravega pudra – mogoče Everyday Minerals :thumbsup:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

A niso mozolji v predelu čeljusti znak velikega stresa? :ermm:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ja ampak samo na eni polovici obraza? pa niti nisem pod stresom…nikakor ne pod velikim :coffee5:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

to ne vem :)) ampak sem veliko krat že slišala in tudi prebrala da če se mozolji pojavijo na tem predelu, da naj bi bilo zaradi stresa :yes: Čeprav pri meni to ni res, jaz če sem v stresu se mi pojavijo od robu lasišča oz. če pojem dosti čokolade :blush1:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

A ni tako, da so na čelu zaradi stresa, na bradi zaradi težav “down there” in na čeljusti zaradi slabe prebave?

Profile photo of pumpkin
    pumpkin
    Član

timnala hvala za dobrodošlico! :)

Prav od tebe Nati sem med drugimi sporočili v zvezi z nego obraza pozorno brala tvoja, ker se mi zdi, da imaš podobno kožo kot jaz in sem bila prav vesela ko si nekje pisala, da si jo uredila in nimaš več takih težav ob negi z jojobo in aloe od alverde. In sem razmišljala, da bi poskusila isto nego. Zdaj imaš pa spet težave :unsure: , škoda no.

Seveda ni čisto vse v kremah oz. negi. Svoje naredijo tudi hormoni, katerim smo ženske non stop izpostavljene, pa prehrana, čustva, stres svoje naredijo.

Bom naročila testerje, samo bi rada prej kakšne konkretne nasvete, da ne bom kar vse po spisku naročala :cool:.

Prav krema je res tista, ki jo moram nujno zamenjati. Samo katero novo? Sem že tako naveličana preiskušanja, pa še pri taki koži kot je moja, je tako težko ugotoviti ali nova krema ustreza ali ne. :unsure:

Sem že gledala EDM pudre, ampak žal trenutno nimam plačilne kartice za tujino :blush1:. Tako ali tako bi najprej vzela free sample, ampak tudi tistih 5 dolarjev moraš plačati s kartico vnaprej. Tako, da ti pudri trenutno odpadejo. Sem pa gledala sestavine, pa se mi zdijo skoraj iste kot pri sweetesence?!

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

dobrodošla še od mene :hiby:

Kar se tiče nege, se mi zdi pri pregledu izdelkov, ki si jih uporabljala do zdaj, da ti ne odgovoarjajo sestavine eteričnih olj – in kadar je koža na to občutjiva, se je temu pametno izogibati (včasih se najdejo tudi izdelki, ki vsebujejo te dišave, pa se obnesejo dobro…včasih pa jih je preveč in koža odreagira z iritacijami…).
    Kar se tiče kreme in testerjev, ki jih lahko dobiš na arsu, bi ti najprej svetovala, da poskusiš serum, polifenolne kapljice in normalising kremo od Sophyto.
    Jojoba je dobro dopolnilo k negi, tonik si ne mešaj več s sivko (zate trenutno preveč riskantno, če imaš občutljivo kožo), Kneipp mandljeva je sestavinsko dobra, ampak zna biti malo pretežka za mešano…pa tudi pri res zelo občutljivi koži je možno, da ti ne odgovarja najbolj.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

@pumpkin wrote:

Prav od tebe Nati sem med drugimi sporočili v zvezi z nego obraza pozorno brala tvoja, ker se mi zdi, da imaš podobno kožo kot jaz in sem bila prav vesela ko si nekje pisala, da si jo uredila in nimaš več takih težav ob negi z jojobo in aloe od alverde. In sem razmišljala, da bi poskusila isto nego. Zdaj imaš pa spet težave :unsure: , škoda no.

Ravno to je :unsure: ta nega mi je izvrstno ustrezala dolgo časa, zdaj mi je pa Essential Care Avokadova krema povzročila malo razdejanja na koži, pa hormoni so verjetno krivi…

tako da se vrašam k stari dobri jojobi in aloe veri :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sem gledala, kaj bi lahko bilo v avokadovi essential care odločilno – se mi zdi še najbolj možno oljčno olje in pa avokadovo :think: …v primerjavi z aloe alverde…

pa še glede aloe : meni npr. je največji izbruh mozoljev povzročila pa prav aloe alverde (prva 2 tedna super…potem pa katastrofa) – tako da za mešano kožo se očitno pri enih zelo dobro obnese pri enih pa ne..

Zase pa sem sigurna, da mi karite in oljčno olje (sploh v večjih količinah) ne pašeta na obraz..(imam tudi mešano).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@willow wrote:

A ni tako, da so na čelu zaradi stresa, na bradi zaradi težav “down there” in na čeljusti zaradi slabe prebave?

Na bradi naj bi bile predvsem hormonske…PMS & co.
    Vzroki za druga področja pa sem zasledila različno…nekje tudi, da na čelu zaradi prevelikega vnosa sladkorja..ni pa to najbolj preverjeno..

Profile photo of pumpkin
    pumpkin
    Član

Včeraj sem bila v Sanolaborju in čisto slučajno dobila testerje od Suki – balancind day lotion in pure facial moisture balancing ter od Essential care baby lotion.

Zvečer sem poskusila Suki Balancing day lotion. Že takoj po nanosu (mimogrede, losjon ima božanski vonj), me je začelo zategovati :confused:, čez pol ure me je že tako zategovalo, da sem morala nanesti malo jojobe na obraz. Zategovalo me ni več, ampak na zelo občutljivih predelih obraza je bila močnejša rdečica. Obraz sem sprala z gelom za čiščenje, dala avene termalno vodo in čez samo jojobo, potem se je čez čas obraz umiril. :yes:.
    Zjutraj nisem upala spet sprobat losjona, je bolje zvečer testirat, ko je več časa.

Nina a ima sploh še smisel, da ga danes spet testiram? Kaj pa ostala dva testerja – Suki pure facial moisture balancing in Essential care baby lotion, bi bila zame primerna?
    Bom naročila tudi testerje, ki jih predlagaš.

Zanima me še ali bi bilo primerno (za nekaj časa dokler se mi koža ne umiri in bi potem šele testirala nove izdelke), da bi zaenkrat zvečer uporabljala samo jojoba olje in tudi zjutraj samo jojobo, čez pa npr. obarvano kremo mandelj od Alverde? Bi to bilo ok ali ne?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Mislim, da bi bilo to, kar si napisala na koncu, zaenkrat okej. :yes:
    MOgoče od Sopyto na začetku sprobaš samo serum in kremo (s polifenolnimi kapljicami še malo počakaš)…če te je SUki zategovala, bi morda bila celo boljša mega omegas od Sophyto.

Profile photo of pumpkin
    pumpkin
    Član

Nina najlepša hvala za nasvete. :flower2:

Imam pa še dva vprašanja:
    Bi mi lahko delala tale Alverde obarvana krema kakšne težave in ali je komedogena?
    Ali priporočaš mogoče kakšen drugi puder oz. barvno kremo?
    (ker sem nova, ne vem ali bi morala ta vprašanja uvrstiti kam drugam ali je ok, če kar tu vprašam?)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico