Zdrava prehrana & jedilniki

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Zdrava prehrana & jedilniki

Ta tema vsebuje 68 odgovorov, ima 24 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of MBrando MBrando 4 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Zasledila sem, da je na forumu nekaj članic/članov, ki se zdravo prehranjujejo. Zdej me pa zanimajo jasno vaši jedilniki, in kako vse to uskladite z delovnim časom in obveznostmi. :yes:

Predvsem me zanima, kaj imate za malico ko ste v službi / na faksu. Jogurte, PZ pecivo, greste ven jest?
    Kolikokrat na dan imate obroke?
    Bi rekli, da se zdravo prehranjujete?
    Kako izgleda vaš povprečni jedilnik?
    Ste (pol)vegeterijanec, vegan, vsejedec?
    Kolikokrat si privoščite prehranjevalne grehe (pizze, fast food, razne sladke zadeve)?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Jaz sem po mojem mnenju nekje na sredini :) ne pazim ravno na vse kar jem, niti se vsak dan ne basem z junkom. Predvsem pazim, da jem cimvec domace hrane (domaca zelenjava, mleko, meso, jajca itd.), drugace pa ne kompliciram, jem vse kar mi paše. Nisem vegeterjanka in verjetno tudi ne bom, ker popolnoma brez mesa pri meni ne gre.
    Jem vsaj 5krat na dan, vcasih, ce res ne gre, kaksen obrok tudi spustim. Nikoli vnaprej ne planiram kaj bom naslednji dan/teden jedla, sem pa ze od doma navajena jest zelo raznoliko hrano, veliko zelenjave, rib itd. in nikoli nisem bila navajena na zelo mastno hrano (ocvrte stvari, uporaba ocvirkov namesto olja itd.), uporabljam veliko olivnega olja in kokosovega masla, drugace pa res sploh ne kompliciram. Ko mi zadiši čips, čokolada, mcdonalds ali kaj podobnega si to mirne vesti privoščim, ne bi pa mogla vsak dan jest kaksnega mcdonaldsa npr. Vcasih grem jest tudi ven (na bone ali pa tako ˝normalno˝), vedno zberem dobre restavracije, kjer mi je hrana vsec in nikoli ne naročim samo solate :lol1:
    S kalorijami, glikemicnem indeksom ipd. stvarmi se ne obremenjujem, ker jem takrat in toliko kot mi pase in zaenkrat ta sistem funkcionira cisto ok :thumbsup:

Profile photo of sara30
    sara30
    Član

Tole se mi zdi pa zelo dobra tema :)

Moram povedat, da sama že vrsto let pazim, kaj pojem. Predvsem gledam, da se veliko gibam in res izbiram, kaj bom pojedla.
    Ker imam zelo veliko težav z slabo prebavo; do zdaj sem vedno morala piti Donat Mg, sicer ni blo res nič. Po en teden nisem šla nič na blato včasih. Sicer pa, da sem šla; sem morala zjutraj na tešče pojest kivi+jabolko. Nato sem si v Activio Danone natrosila semena (laneno, sezamovo ter sončnično), malo počakala, da se semena razpostijo in vanj vsula še kosmiče. Najraje Nestle jabolčne z rozinami. Rozine sicer nimam ne vem kako rada, tudi kalorične so. A sem jih pač manj pojedla.

Kar se tiče kosil in vmesnih prigrizkov. Gledam vedno tako, da jem nekje vsake 3-4 ure. VSak človek bi moral vedet, da se bi prehranjeval le za 3-4 ure vnaprej in ne da je dvakrat na dan za pet ljudi potem takrat.
    Za kosilo potem normalno jem. Gledam, da ni preveč mastnega mesa; da ga pečem v gusastih posodah ali Teflon. Tudi da se pečejo v svojem lastnem soku, da ne vlijem nič olja ali kakšnih maščobnih dodatkov.

Vmes pa so še prigrizki sadja; sedaj nektarine, ki jih resnično obožujem. Gledam pa, da sadje jem do 14h popoldne. Ker popoldne je tudi težje za moj želodec, da bi prebavljal sadje.

Nato sem pa slišala za Herbalife prehrano. Z njo sem se že srečala v Osnovni šoli. Bila sem precej močna in se je to dalo dobit le v Nemčiji. Tako da sem takrat v Osnovni šoli; tega je že 15 let nazaj…uživala to hrano. Vendar sem se naprej še vedno normalno prehranjevala. Ne maram teh raznih diet, ki obljubljajo ne vem kaj; a ti telo le spravijo iz vseh tirov ritma prehranjevanja.
    Takrat sem si spravila svojo težo na normalno in sem vzdrževala to skozi leta. Takrat sem zlahka tudi izgubila jahalne hlače (ohlapna koža, maščobne blazine okoli beder). Tudi ni se več dalo dobit Herbalife kasneje vse do zdaj.

Tako sem sedaj zopet po tolikih letih prišla do Herbalife. Čisto po naključju. Je pa to že po vsem svetu znano; 70 držav že uživa to prehrano.
    Res sem vesela, da zopet lahko uživam zdravo. Torej; zdaj pojem za zajtrk ali pa večerjo to prehrano. Zraven vzamem stisnjenke, ki so namenjene čiščenju celotnega telesa, črevesnih resic. Tudi Minerale, ki pomagajo k topljenju maščobnih oblog. In moram reči, da se tudi res bolje počutim. In poleg Herbalife tudi normalno naprej uživam normalno hrano.

Prebava se mi je izboljšala. Ne potrebujem več kupovati Donat. Tudi Activie ne. Si končno lahko privoščitm tudi navadne jogurte.
    Sama Aloja vera; koncentrirana 100% naravna, pa mi pomaga pri zaščiti želodca, proti zgagi je namenjena, za razne žolčne kamne…vse živo je koristna.
    Moj fant jo tudi pije redno sedaj proti zgagi, ke je zadnje leto imel nenehne zgage. S to njihovo Alojo Vero pa se mu je ob vsakodnevnem pitju Aloje vere, zgaga umirila.
    Toliko o tem; vesela sem, da obstaja nekaj naravnega in zelo koristnega za telo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nekaj zelo zdravih receptov je tudi v tej temi :) : KLIK

Jaz jem najmanj 6krat na dan…mi pa zjutraj npr. ne paše sadje, tako da je kos črnega kruha in jogurt ali kefir večinoma moja zajtrkovalna stalnica. Pa kavica seveda :naughty:
    Čez dan pa kakor kdaj, kakšen dan zaradi hitenja tudi bolj kot ne junk food :frantic: ..se pa trudim, da vsak dan pojem nekaj sadja/zelenjave.. Ker pojem kar veliko čokolade, se trudim, da kupujem čimbolj kvalitetno robo :tongue2:

Profile photo of S
    S
    Član

Uf hrana, jedla bi lahko brez prestanka, če ne bi redilo. :lol1:
    Se mi zdi, da se najbolj zdravo prehranjujem poleti, veliko domačega sadja, zelenjave in rib. Jem večkrat na dan po malo, ker mi v vročini niti ne paše naenkrat pojesti več. Junk food me popade vsake toliko, sladkarijam se uprem tako, da jih ne zalagam doma, ker drugače so na sporedu dokler ne zmanjka zalog. :blush1: Maščobam se izogibam, čeprav obožujem močno začinjene solate z oljem ( probam čim redkeje). Meso jem redko, še najbolj se grešim pri kakšnih salamcah in pršutu, drugače jem le ribe in piščanca.
    Pozimi je čisto druga zgodba, takrat jem pa vse kar mi pride pod roko in me nasitijo samo OH. Se pa trudim da so polnovredne zadeve, torej polnozrnat riž, kruh, testenine ipd.
    Vode spijem ogromno, sploh nesladkanega čaja pozimi in sokov pripravljenih doma.
    V primerjavi z ostalimi se mi zdi, da se kar zdravo prehranjujem, je pa še veliko za izboljšati.
    Sem pa mnenja, da dokler je vse v majhnih količinah, je čisto zdravo grešiti. Vsak mora zase najti, kar najbolje ustreza njegovemu stilu življenja in konstituciji ter po potrebi kompenzirati na kakšnem drugem področju življenja. :thumbsup:

Profile photo of C-Bomb
    C-Bomb
    Član

Zdravo prehranjevanje, no ja……….. se trudimo :devil: tudi jaz poskušam jesti čim več doma pridelane zelenjave, jajca in mleko kupujemo skoraj od sosedov, meso za ostale (jaz ga ne jem) pa tudi kupujemo od sorodnikov (prosta paša živali), tako da vsaj za te stvari lahko rečem, da vem kaj jem, Kruh pečemo doma iz polnozrnate moke, ki jo tudi ne kupujemo v trgovini, polnozrnate so tudi testenine, rjavi riž….. Pač trudimo se tam kjer se lahko, če pa mi zapaše sladoled ali čokolada, se ne bom preveč obremenjevala s tem :lol1: Vse spremembe so bile sicer uvedeno načrtno, zdaj pa mi je dejansko taka hrana bolj všeč kot nezdrava in zato tudi ni veliko skušnjav. Če želite spremeniti način prehranjevanja, se ni dobro preveč omejevati, ker če si jaz rečem da ne smem čokolade, mi bo po glavi hodila samo čokolada :lol1: namesto odpovedovanja in ne smem sem si raje dala cilj, da bom v tem dnevu pojedla vsaj dve vrsti zelenjave in sadja. Velikokrat ljudi zmoti, da se poskušam prehranjevati zdravo, ob tem pa pijem alkohol in kadim. Pač vsak se potrudi tam, kjer se lahko. Naj zdaj zaradi tega samo ležim na kavču in živim od McDonald’sa? :roll:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Jaz se prehranjujem dokaj hmm nezdravo. Poskusam jesti cim vec sadja in zelenjave. Cokolade pojem grozljivo veliko, zato se trudim kupovati temno (ki jo jem ko je res kriza) oziroma bolj poredko kaksno klasicno milko.
    Caje/kave (ce) pijem brez sladkorja, nasploh pijem cez dan vodo. Vcasih ko mi pade cuker si zazelim sok..

Moj najvecji greh so definitino moji spageti (barilla tip 3) s paradiznikovo omako (iz kartona, whoops) in malo vegete. :p to bi pa jedla vsak dan. Za cisto vsak obrok.

Ampak najvec kil mi pa cuker dodaja,.. :P

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tigica saj jaz nisem nič kaj boljša :lol1: :mistake: se pa spravljam k temu, da ko grem naslednjič v trgovino, da bom nakupila čimveč zadev za mojo dieto in čimmanj nezdravih reči. Sem brala, da veliko punc opaža ob spremembi prehrane ful pozitivnih izkušenj. Tako, da če bo mi uspelo se držati, bom poročala čez čas če je res kaj boljše :)

Največja motivacija, ki mi hodi po glavi pa je: NIKOLI VEČ na laparoskopsko operacijo, če je seveda res, da se ji je da izogniti s pravo prehrano.Plus tega ful ciljam na to, da se bo mi tudi počutje popravilo (jaz pa sem se stalno spraševala zakaj lahko spim tudi po 12 ur skupaj če je treba, pa še takrat sem zaspana :mistake: )

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Darksome ko sem presla iz mesne na brezmesno dieto sem se zacela pocuti boljse.. sumim da bi se se bolje pocutila ce bi sladkor + psenico ven vrgla.. sploh ker kolicine kruha niso zanemarljive.. :scared:

Ne bom pozabila, da sem moja srednjesolska leta zivela prakticno od samih sendvicev. Imela sem sicer res 50kg, ampak bila sem depresivna, in veliiik celulita se mi je naredilo. :lol1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Lol vedno nekaj popravljam poste :lol1:

Tigica- pomoje bi že za začetek omejitev sladkorja in pšeničnih izdelkov ful pomagala :yes: se bojim, da bi takojšnja prepoved vseh nezaželjenih živil bil prevelik šok za psiho in organizem :lol1:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Ahh… ce si kaj omejim potem mi hodi le tisto po glavi.. tako da raje razmisljam zakaj tega ne smem jesti in ce mi res zapase, pac jem. :P tak se pocasi odvajam od gumjastih bonbonov.. bruhhuuh!!

Profile photo of S
    S
    Član

@darksome wrote:

Lol vedno nekaj popravljam poste :lol1:

Tigica- pomoje bi že za začetek omejitev sladkorja in pšeničnih izdelkov ful pomagala :yes: se bojim, da bi takojšnja prepoved vseh nezaželjenih živil bil prevelik šok za psiho in organizem :lol1:

Se strinjam, jaz sem prav tako postopoma metala stvari ven. Ko se nekaj časa malo bolj zdravo prehranjuješ, potem tista nuja in potreba po sladkem in mastnem kar izgine. Sem ravno zadnjič jedla kebab, ker ga že dolgo nisem in na dosegu nisem imela nič drugega.
    Raje ne omenjam, kako slabo mi je bilo cel dan. Z ostalimi, ki so ga prav tako jedli, pa je bilo vse v redu. Tako, da je možno, da ko se organizem sčasoma navadi na bolj zdravo prehranjevanje, začne samo od sebe zavračati “slabo” hrano.

Profile photo of Artemida
    Artemida
    Udeleženec

S tem se pa čisto strinjam; več sladkega kot poješ, bolj ti paše sladko. Nasprotno pa, ko se telo navadi na zdravo in industrijsko nepredelano hrano, postane ves tisti junk food totalno neprebavljiv. Vem iz lastnih izkušenj…

Pravijo, da se je potrebno 21-krat odpovedati slabi navadi (npr. 21 dni belemu kruhu za večerjo), pa boš 22-ti dan rešen te slabe navade. So pa ti dnevi res peklenski, če se mora velik sladkosned odpovedati čokoladi :naughty:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Moj je odstranil ves sladkor iz svojega jedilnika. Nič kar je sladkano ne je, odpovedal se je tudi vsem sladkarijam in pijači. Tako je že skoraj eno leto, ampak še danes se mu zelo lušta sladkega, tako da pri njemu je ta teorija o 21-dnevih ovržena :lol1:
    Ravno danes je moja babi prinesla pecivo in mi je potem rekel, da se tako počuti, kot da bi odvisniku prinesli heroin :no: Tako da predvidevam da je zelo težko vztrajat vstran od sladkega.
    Jaz sem probala – vzdržala 3 dni :lol1: Zdaj pa veselo jem čokolado, ampak moj ne sme videt, ker ga drugače mučim :chair:

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Pri sebi opažam, da je človek lahko odvisen tudi od cukra. Ampak je tako kot pri drugih odvisnostih: psihična in fizična. Torej če sem se odpovedala cukru in se ga zvestno izogibala, se mi je fizično kar hitro poznalo: več energije sem imela oz. ni bilo nihanja, ker ni bilo t.i. sladkornih šokov, ampak želja po sladkem je ostala. In tako kot je zapisala Lyra, se ti zdi kot da si en odvisnik, ko ti nekdo npr. ponudi čokolado.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico