Zaskrbljena – menstruacija

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Zaskrbljena – menstruacija

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darksome darksome 4 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anitata
    anitata
    Član

Pozdravljene dame :wink1:

Morda se bo vse skupaj slišalo zmedeno ali brez smisla vendar vseeno… stara sem 17let in 4mesece prvo mesečno perilo sem dobila v 7 razredu OŠ mislim da je trajalo približno teden dni potem pa se je začelo naslednji mesec nič in še nasljednji in naslednji…. to je trajalo pribljižno nekaj več kot pol leta da sem spet dobila menstruacijo trajala je 3 dni. Nato pa sšet nič!! in to kar eno leto mama mi je rekla da se to dogaja da bo bolje potem sem jo spet dobila ampak ni bila močna potem spet nič… preteklo je veliko časa da sem se upogumila in v 9. razredu vprašala prijateljice ali imajo redno mesečno perilo veliko jih je reko da ja. V 1.letniku sem jo imela samo enkrat prav tako je sedaj v 2.letniku nimam… vsi mi govorijo naj počakam da bo bolje… da se to dogaja naj me ne skrbi! Problem je v tem da imam povišano telesno težo čeprau ne jem veliko hrane ki redi se redno gibljem (ne treniram ničesar vendar se vsaki dan vsaj za kakšno urico odpravim na sprehod z našim psom) sem malo močneje poraščena, v zadnjem času opžam izpadanje las imam aknasto kožo po obrazu in občasno hrbtu… tega nisem nobenemu povedala vendar me skrbi! Pri športni me velikokrat v spodnjem predelu trebuha zagrabi krč in se včasih ne morem zravnat in hodim kot kakšna 90letna babica!

Zanima me če ima kdo od vas prav tako podobne težave? Se naj odpravim do ginekologinje?

P.S. sem iz območja MB in me zanima če kdo pozna kakšno vredu ginekološko ambulanto želela bi imeti žensko ker bi mi pred moškim bilo verjetno veliko bolj nerodno ( pa še ali te že pri prvem pregledu posadi na stol in pregleda ali se s teboj le pogovarja?)

NAJLEPŠA HVALA ZA ODGOVORE IN MOREBITNE NAPOTKE :hiby:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Če bi bila jaz na tvojem mestu, bi se odpravila do ginekologa in mogoče endokrinologa. Zveni namreč kot hormonsko neravnovesje. Lahko da so policistični jajčniki ali pa kaj drugega kar vpliva na hormone. :think:

Profile photo of Yaya
    Yaya
    Udeleženec

Normalno je,da prvih nekaj mesecev ali kakšno leto ni redne menstruacije, ampak več let, plus še dodatne težave, ki to spremljajo, tudi mene bi skrbelo. Jaz bi šibala k zdravniku opisat zadevo, ta bi pa že potem poslal k ginekologu.

Kar se prvega ginekološkega pregleda tiče, pred 20 letom ga ni, razen če so kakšne posebne težave. Jaz sem šla pri 17, ker sem imela zelo močno menstruacijo in hude krče, ki jih je spremljala slabost, bruhanje… Me je pa samo z ultrazvokom pregledala.

Mimogrede, baje so ginekologi še bolj nežni in razumevajoči kot ginekologinje :) V vsakem primeru te pa nima kaj skrbet in ti biti nerodno. Zanje je to vsakodnevna stvar, že med prvim pregledom boš ugotovila, da to ni noben bav bav :wink1: Tako da kar pogumno, čim prej pojdi, da boš vsaj vedela kaj se s tabo dogaja in ne bo več takih skrbi.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

seveda, pojdi do ginekologinje, povej tudi za težave z aknami in težo.

jaz sem tudi v začetku imela zelo neredne in boleče menstruacije (precej let nazaj :wink1: ), pa ni bilo nič narobe … čez par let se je uredilo. nisem imela kasneje nobenih težav, tudi menstruacijo imam zdaj večinoma točno do dneva.

P.S. sem iz območja MB in me zanima če kdo pozna kakšno vredu ginekološko ambulanto želela bi imeti žensko ker bi mi pred moškim bilo verjetno veliko bolj nerodno ( pa še ali te že pri prvem pregledu posadi na stol in pregleda ali se s teboj le pogovarja?)

čisto te razumem glede tega, da raje greš k ženski, ginekologinji. meni je tudi to bilo pomembno in se še vedno ne bi odločila za moškega ginekologa.
    ne vem pa kako je z ginekologi na mb koncu.
    na prvem pregledu ti vzame bris (razen če so kakšne spremembe glede tega..), ni pa to nič strašnega.

Profile photo of Chanel
    Chanel
    Udeleženec

@yaya wrote:

Mimogrede, baje so ginekologi še bolj nežni in razumevajoči kot ginekologinje :)

Po mojih izkušnjah ne.

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

No, tudi jaz sem si izbrala žensko ginekologinjo, potem sem pa lani prišla na redni pregled in jo je nadomeščal moški. Sem se že mislila obrnit, ampak ker sem tako dolgo čakala na datum (več kot pol leta so me odslavljali in govorili naj pokličem naslednji mesec), sem vseeno šla na pregled. Na začetku mi je bilo malo čudno, ampak potem sem videla, da v bistvu niti ni razlike.
    Mislim, da je nežnost in razumevanje predvsem odvisno od osebnosti posameznika, kot pa spola. Js imam dobre izkušnje z obema. :wink1:
    anitata – vsekakor pojdi čimprej na pregled (kot so ti že tudi druge napisale). Najbrž ti bo malo neprijetno, ampak boš videla da ni nič strašnega. Dobro zrihtaj. :luck:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Bojim se, da bo res nekaj s hormoni, tako kot pravi Gejba. Sestra ima zelo podobne simptome/znake (povečana teža že od nekdaj, poraščenost, neredne menstruacije) in ima policistične jajčnike. Ni pa seveda to 100% da imaš tudi ti to (!). Najbolje, da se res odpraviš h ginekologu. Sicer pa sočustvujem s tvojim stanjem, ker točno vem kako je, ko se ti zdi da nekaj ni vredu in ti vsi v okolici govorijo, da je s teboj čisto vse ok. Oz. še huje, ko ti rečejo da si izmišljuješ :roll:

Glede ginekologa/ginekologinje. Res mora biti odvisno od posameznika in ne spola. Jaz imam žensko in je super nežna, sem imela pred tem moškega pa mi je bilo grozno. Pač moja izkušnja.

Drugače pa pregled ni nič hujšega, tudi jemanje brisa ni nekaj groznega pa sem drugače sama ful zajec, lol.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico