Zaprtje

Ta tema vsebuje 13 odgovorov, ima 13 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Divine Divine 4 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

Zadnji mesec imam resne tezave z zaprtostjo.. Poskusila sem vse zivo (probiotike, donat mg,dodatke mg,suhe fige/slive,probiot.jogurte,jabolcni kompot,tursko kavo,itd..Pomaga mi ne nc). S tem,da sploh zadnja 2meseca jem veliko sadja in zelenjave,pa tud gibam se kr velik-teoreticno ni pogojev za nastanek mojega problema..
    Bila sem tudi pri zdravnici,ki mi je svetovala namoceno laneno seme&me poslala na pregled krvi (nameravam nasl.teden),najverjetneje pa bom mogla k gastrologu..
    Pa da ne bom predolga-zanima me ce imate se kako idejo kaj naj poskusim..Ker me ideja o kolonoskopiji ze spravlja v obup :(
    Hvala :)

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Alge: spirulina, algea (klorela) …

Edit: uh, kolk napak :blush1:

Profile photo of gani
    gani
    Član

Naima poskusi piti zeljnico zjutraj, meni je to pomagalo :thumbsup:

Profile photo of S
    S
    Član

Zajtrkuj sadje po zelenem čaju, lahko tudi kavi, samo prva varianta je bolj zdrava. ;)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz sem ena izmed tistih, ki ji pri zaprtju klasični “recepti” ala donat, slive, lanena semena ipd, ne pomagajo. Meni pomaga res močna kava in nekaj sladkega, mogoče zraven še kak kos sadja (jagode npr.).. Pa potem naslednje jutro probiotični jogurt in močna kava (da se zaprtje ne pojavi znova…).
    Pomembno je tudi redno pitje vode pa potem za vzdrževanje tudi kakšne alge in veliko vlaknin.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

sirupi z laktulozo za zaprtje:
    portalak, prorektal in lactecon – to gre vse za isto učinkovino, s tem da prorektal dobite tudi na recept in vam ga ni potrebno kupit (če ste zaprti). mislim da je trenutno tudi portalak ta velik na recept, nisem sigurna, ker se te liste skoz spreminjajo.

če nimate daleč do zdravnika, kamot izkoristite to možnost, 6 eur pa 6 eur.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

O ja, meni se je to dogajalo kaksna dva, tri tedne (prijetne lastnosti nosecnosti haha).

Pomagale so mi suhe slive namocene cez noc (slive sem kasneje stran vrgla ker so mi bile zanic, vodo pa spila).
    Donat MG in predvsem to, da sem gledala katera hrana me zapira (recimo banane) in sem se ji izogibala.

Laneno seme je tudi lustna resitev, sploh v jogurtu. :blush1:

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Odvajalno znajo delovati tudi razni polnozornati keksi, sploh če imajo zraven kakšen čokoladani obliv (torej precej sladkorja).

Zdi se mi, da od domačih sredstev še niso bili omenjeni otrobi.

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Tole kombinacijo sem slučajno pogruntala, čisto nenamerno ob zajtrku, ampak je bilo ubijalsko.

Kava+sveže stisnjen pomaračni sok+jogurt. Vse naenkrat.

Profile photo of romanab
    romanab
    Udeleženec

Tako kot je že Saša napisala: alge- bodisi Algoaktiv ali 3 Alge- Algoaktiv že dobiš v vsaki večji trgovini ali drogeriji, 3 alge pa v lekarni.

Upam, da čimprej najdeš nekaj, kar ti bo pomagalo :hug: .

Profile photo of Orhideja
    Orhideja
    Član

Čim bolj stran od odvajal in podobnega. Meni drugače tudi ne pomaga nobena varjanta z donatom, slivami itd. Sem imela ful težave z zaprtostjo, ni pomagalo nič. Niti alge niti Molkosan niti kefir, niiič!
    Čudežno sem začela dan s kavo in ga nadaljevala z activio+lanenimi semeni ali otrobi in mi zdej to ful pomaga!

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Tudi meni jogurt (navaden, manj masten) s kosmiči + kava vedno poma, če sem imela slučajno kdaj kakšne težave. Ali pa sok pol limone v 1dcl tople vode. :yes:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Meni pomaga kombinacija mleka in mlečnega sladkorja v prahu (ga kupim v Mullerju). Si naredim 1 skodelico (npr. 2dcl mleka in 2 žlički m. sladkorja) in čez pol ure že komaj pridem do wc-ja :))

Profile photo of Divine
    Divine
    Udeleženec

Sok od rdeče pese dobro pomaga. Seveda pa ga moraš spiti v malo večjih količinah.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico