Za nego las uporabljam:

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA IN OBLIKOVANJE LAS Za nego las uporabljam:

Ta tema vsebuje 84 odgovorov, ima 42 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nikapika nikapika 1 leto, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

V tej temi bi želela povedati, kaj uporabljam za nego svojih las, ter izvedeti še za kakšne koriste izdelke, ki jih uporabljate ve :thumbsup:
    Najprej pa naj opišem, kakšne lase in lasišče imam:
    Moje lasišče je zelo občutljivo, pri agresivnih izdelkih dobim srbeče in rahlo boleče, ter nenormalno hitro mastne lase. Ob stresnih situacijah se mi včasih pojavi prhljaj. Sami lasje so valoviti in zelo tanki, krepasti, konice pa suhe, hitro lomljive.
    Za nego uporabljam:

Šampon: Lavera – Mandljevo mleko; čudovit šampon, ki ni agresiven. S pomočjo tega se mi lasje ne mastijo več tako močno, poleg tega se izogibam silikonom.

Balzam(uporabljam kar masko za lase): Nivea Protein Repair Intensive Cream Mask-super maska, ki je ne uporabim veliko, lase mi ravno dovolj nahrani(suhe konice)

Styling proizvodov ne uporabljam

Krtačo: iz naravnih ščetin-ta mi da nekaj volumna, ki ga moji tanki lasje nimajo

Fen: uporabim ga tu in tam, če ga, imam nastavljeno na hladnejši zrak, ker se mi zdi, da mi topel iritira lasišče

Ravnalec za lase: uporabljam ga po vsakem pranju, da frizuro spravim v red-posebej sprednje, krajše lase

Zaščita za ravnanje: trenutno še nisem našla ustrezne zaščite :no:

Edit: Sem pozabila omeniti, da imam lase malo čez ramena, želim pa še daljše :dance1: (najmanj do križa :blush1: ) imam fetiš na to :lol1: , barvam si jih cca. 6let na črno-rjavo/črno-rdeče, naravno imam hladnejše svetlo-rjave.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Še jaz :))
    Lase imam ravne, proti konicam malenkost valovite (ker jih ponavadi po pranju z elastiko zvežem v en tak ”žmukelj”), precej goste in tanke. Trenutno so nekje srednje dolgi. Zmastijo se mi hitro, prhljaj imam redko. Konice so sicer suhe, a se mi redko cepijo, pa še to ponavadi čisto minimalno. Barvam si jih ne, jih tudi nikoli nisem. Sicer so temno blond, vmes se najde tudi kakšen svetel las, enkrat je frizerka celo črnega našla :silly:

Kaj posebnega z lasmi ne delam, ponavadi nosim spuščene ali pa v čopu, figi…

Šampon: načeloma Head and Shoulders, včasih še kakšnega drugega za probo

Balzam: Subrina za normalne lase, redko dam na lase, še to samo na konice

Stajling: ne uporabljam, če že (mogoče 2x na leto) sprej za lase od Cadeavere ali pa en Taft od mame ukradem :blush1:

Krtača: ena lesena od Dove (darilo ob nakupu :P )

Glavnik: imam enega lesenega in pa enega plastičnega, tudi bolj redko v uporabi

Fen: uporabljam tudi mogoče 2x letno, če se mi mudi. Lase sušim na zraku in malo z brisačo premučkam.

Nerada kompliciram, zato vsakodnevno uporabljam le šampon, krtačo in elastiko.

Profile photo of Anamarija
    Anamarija
    Član

Moji lasje so ravni do rahlo valoviti, dolgi nekje do sredine hrbta in močni ter debeli. Že nekaj let si jih barvam na blond, zato so konice suhe (ampak to uspešno krotim). Prhljaj imam samo občasno, pa še to v mili obliki. Perem si jih na tri dni, ker se mi lasišče dokaj hitro zmasti.

Šampon: Trenutno Alverde marelica in mi je super. Včasih sem žajbljevega, ampak mi je izsušil lasišče. Občasno uporabim še Keune Silver Reflex šampon za ubijanje rumene barve.

Balzam: Tigi Oatmeal&Honey, ki ga vedno dajem na umite ”sfrotirane” lase in pustim gor do eno uro ter nato sperem z mlačno vodo. Občasno namesto tega uporabim Lushev American cream, ki je ravno tako zelo hranljiv.

Ostalih stvari niti ne uporabljam. Razčešem si jih s prsti, ko si jih umijem, potem pa ne več. Likam jih ne, ker se mi to zdi kriminal, fenam včasih, najraje pa grem spat kar z rahlo vlažnimi, ker se tako najlepše uležejo. Sem pa tja dam na konice silikon, ampak raje ne.

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Moji lasje so trenutno dolgi in pobeljeni.
    Pred umivanjem imam nanešeno mandljevo olje – vsaj 3 ure.

Šampon: enega proti ceplenju – Swartzkopf
    Balzam: Balea z kamilico
    Styling: nič

Krtača: ena iz Boots
    Fen: samo pozimi

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Meni pa trenutno od šamponov ustreza samo Head&shoulders…karkoli drugega sem preizkusila, mi je povzročalo srbeče lasišče in prhljaj

balzam Balea marelica, še pogosteje pa uporabljam maske kar namesto balzama – Avonovo olivno in Nivea protein repair

styling proizvodov ne uporabljam, razen občasno Schwarzkopf megalomaniac peno, predvsem po vrhu las, da ukrotim štrleče lase

fen je pri meni nujna, pozimi in poleti, sicer se mi lase zmastijo že naslednji dan

barvam se ne in tut kakega posebnega dela si n dajem z lasmi – imam jih spuščene (dolgi so nekje do sredine hrbta, malo manj) ali pa spete v čopu

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Moji lasje so rahlo valoviti (včasih tud močno valoviti) ne vem od česa je to odvisno, srednje dolgi, močni in gosti. Čakam, da mi prerasejo barvo (jo imam le še na konicah). Na srečo nimam porblemov s prhljajom oz. nasplošno z lasiščem.

Šampon: Alverde limonin cvet in marelica (3x na teden)

Balzam: Alverde limonin cvet in marelica (3x na teden)

Maska: Alverde z aloe vero in ekstraktom hibiskusovih cvetov (1x na 10 dni)

Vsaj 3x na teden si dam na konice las olivno olje ali jojobino olje in ga pustim delovati čez noč.

Styling izdelkov za lase ne uporabljam, občasno si lase zlikam (3x na leto) in takrat si dam na konice Poul Michell kapljice.

Fen uporabljam samo pozimi (pa še takrat ne vedno).

Vsake 2-3 mesece si postrižem konice las.

Večino časa imam lase spuščene, nadenem si le kakšen obroč za lase ozeroma sponkico.

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

darksome on fluid od gliss kur (asia beauty), ki sem ga od tebe kupila, se super obnese. :thumbsup:
    fajne kodre naredi in lase ravno prav navlaži. :cheer:

kmalu mi ga bo zmanjkalo, ga morem obvezno kupiti…upam le, da ga niso iz prodaje črtali… :blush1: zadnjič ga v dm-ju nisem videla. :verymad:

drugače uporabljam samo šampon, potem si lase obrišem z brisačo in pošpricam z balzamom v spreyu za volumen las, lotusov cvet, pomaranča, B3 in B5 od balea..super je… :thumbsup:
    nato dodam še malo fluida asia beauty in čisto malo pene za utrjevanje.
    posušim s fenom.
    to je to.

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

@darksome wrote:

Ta bo ravno pravi zate:
    Schwarzkopf Osis Flatliner Iron Serum.
    priporočam, res je super. :thumbsup: :thumbsup:
    pri nas ga še nisem zasledila, lahko se pa naroči preko neta.

http://www.hairsupermarket.com/p/68

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Trenutno uporabljam za nego las poleg osnovnih izdelkov tudi kokosovo maslo (kar eno iz Mercatorjevih polic :lol1: ) pa mi je čisto noro :thumbsup: super ukroti in nahrani moje lase :D:

Nanašam ga pa na mokre lase, preden si jih posušim.. Lasem, da lesk, lepše se češejo, so bolj gladki, voljni..

Profile photo of glossy
    glossy
    Udeleženec

@lissa wrote:

@darksome wrote:

Ta bo ravno pravi zate:
    Schwarzkopf Osis Flatliner Iron Serum.
    priporočam, res je super. :thumbsup: :thumbsup:
    pri nas ga še nisem zasledila, lahko se pa naroči preko neta.

http://www.hairsupermarket.com/p/68

je katera že naročala s te strani? me zanima vse glede plačila pa to…

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Se bom se jaz oglasila…

Trenutno imam srednje dolge lase, pobeljene. Moje lasje so suhi, tanki, gosti in kodrasti.
    Zadnje case se mi pojavlja prhljaj, ampak mislim da je to zaradi vremena, ker izdelkov za lase ze dolgo nisem menjala.

Šampon: Syoss Color Shampoo

Balzam: Syoss Color Balsam + Maska (ista)

Styling: Malo morje.. Od Tigi do Balee

Krtačo: iz naravnih ščetin + vsake toliko mi glavnik ne uide

Fen: Ga raje ne uporabljam, ce je nuja ga, ampak to se zgodi mogoce 4x na leto.

Ravnalec za lase: Vsake toliko

Zaščita za ravnanje: 0.

Poleg vsega nastetega uporabljam tudi jojobino olje, da mi nahrani lase.. (na masko velikokrat pozabim, ampak na jojobino olje sploh ne!)

Ce ima kaksna kak dober nasvet za prhljaj bi bilo zazeljeno.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

zadnje čase uporabljam:

– šampon in balzam alverde limonin cvet in marelica

– akamuti kokosovo olje

– akamuti mandeljevo olje

meni je ta kombinacija do sedaj the best :thumbsup:

Profile photo of nala
    nala
    Član

@mojcaaa wrote:

zadnje čase uporabljam:

– šampon in balzam alverde limonin cvet in marelica

– akamuti kokosovo olje

– akamuti mandeljevo olje

meni je ta kombinacija do sedaj the best :thumbsup:

Kako uporabljaš olji?

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

nala, kokosovo olje si pred vsakim pranjem nanesem na konice las in pustim delovati približno 30 min, 1x tedensko pa si ga nanesem na celotno dolžino las in ga prav tako pustim delovati cca 30 min.

Mandeljevo olje pa si nanesem na sveže oprane, še mokre lase (samo na konice) pred sušenjem… :hairdry:

Profile photo of nala
    nala
    Član

Super! Kokosovo olje imam na WL že kar nekaj časa… :wink1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico