Vzdrževanje čopičev

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LIČILA Vzdrževanje čopičev

Ta tema vsebuje 19 odgovorov, ima 11 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of anncheek anncheek 7 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

vir

Ravnokar sem brala ocene čopičev v CosmetoTestu in sem zasledila Sašin komentar, kako lahko SS pudri izsušijo dlake čopiča, da le te postanejo trde in lomljive, ter da je nujno pranje in primerno vdrževanje čopiča…

no, to mi dalo misliti
    zato sprašujem, kako skrbite za svoje čopiče, kako in s čim jih perete ipd.

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Jaz čopiče perem kar s tekočim milom, ne kompliciram. Jaz sicer uporabljam EDM puder, ampak nisem opazila nobene spremembe na kvaliteti čopiča, in niti ena dlaka ni odpadla…

Sem pa naročila Bare Escentuals Quick Change Brush Cleaner, bomo videli, kako se ta obnese. Na MUA je kar pohvaljen

vir

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz jih perem z otroskim milom, ne kompliciram in jih perem recimo enkrat na mesec, vcasih veckrat vcasih manj, kakor se mi zdi potrebno pac :yes:

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Delam tako kot amisa in prav nobena dlaka ni odpadla.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

tanja76, lahko prosim pod sliko navedeš vir? hvala

jaz svoje čopiče tudi čistim kar z penico za odstranjevanje MU. Prej sem to delala z Bubchen penico, sedaj bom pa z AOK

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz jih redno perem (vsaj 1xtedensko). Ponavadi uporabim peno za umivanje obraza, čopičem za obraz pa privoščim še malo balzama. :cool:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

kakšen balzam pa, gejba?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Alverde balzam za lase – katerega imam pač pri roki. :P

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

a res? pa naredi čopič bolj mehek?

Mene vedno skrbi, da čopiča ne bom dovolj sprala in da mi bo potem povzročil kake reakcije na koži…pa vem da mu z drnjenjem povzročim več škode ko koristi…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Meni se zdi veliko bolj mehak. Reakcije pa tudi še nisem imela.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

tole je pa super uporaben nasvet Gejba :wink1:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz jih tudi operem z otroškim šamponom in to je to.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz sem dejansko ugotovila, da mi mineralni puder totalno izsuši mojega Italian Badger Buffer Brush.

VIR

Dlake po predolgi uporabi postanejo krhke, lomljive, čopič ni več user friendly :lol1: , ampak začne pikati, je grob, ipd.
    Redno pranje vse to spremeni. Res pa tega nisem zasledila npr. pri SS Bukijih (imam velikega in malega), je pa tudi res, da z njima nisem nikoli obvladala nanos mineralnega pudra. Šele s tem flat topom sem odkrila radosti nanašanja pudra :lol1: , tako da je edini čopič, ki ga redno uporabljam z mineralnim pudrom.

Čopiče perem s pomočjo šamponov ali mil, kar mi pač pride pod roke. Edino pri tem zgoraj omenjenem čopiču včasih, če sem res predolgo odlašala s pranjem, uporabim še balzam za lase in je kar konkretna razlika.

Z ostalimi čopiči nimam takih težav, res pa je tudi, da v svoji zbirki N čopičev, dejansko redno uporabljam samo kakih 5 :blush1:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Čopiče perem z Babylove gelom, prej sem imela Babydream gel, pa je ta sedaj boljši, čopiči so bolj mehki.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

en hud filmček o čiščenju čopičev

[youtube:m2a67yq7]http://www.youtube.com/watch?v=wjrbWrbapwE[/youtube:m2a67yq7]

(direkno YT linkanje ne dela :no: )
    Zdaj dela :) ..ko kopiraš naslov zbriši v naslovu vse kar je naprej od &, vključno z &. Nina

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico