Vrste finišev pri lakih

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LAKI ZA NOHTE Vrste finišev pri lakih

Ta tema vsebuje 12 odgovorov, ima 12 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of very_berry very_berry 6 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Sicer nisem nek ekspert o tem, zato nebom preveč razglabljala ampak raje finiše pokazala ob ustreznih fotkah, napisala sem nekaj najbolj znanih finišev, tako da me dopolnite če sem kaj pozabila:

Frost, Pearl (frost in pearl sta si zelo podobna, če se ne motim je pri nekaterih frost lakih problem pri nanosu ker je progast):

vir

Metallic (tudi pri teh se ponavadi pojavi progavost, čeprav nam novosti kažejo nasprotje npr. China Glaze Khrome kolekcija)

vir

Shimmer (po občutku bi rekla, da je to eden izmed najbolj priljubljenih finišev pri lakih, šmirast lak ponavadi vsebuje zelo drobno mlete bleščice-če temu še lahko rečemo bleščice :silly: )

vir

Creme (kot že ime pove so takšni laki krem, obstaja še beseda Glossy-ta označuje ponavadi krem lake, ki so bolj prozorni in se lepo svetijo-kot gloss na ustnicah)

vir

Duochrome (takšni laki so ponavadi šimrasti ali metalik in sestojijo iz vsaj dveh ali več barv-ena barva je v osnovi, drugo ali več barv pa se opazi če nalakiran noht nagnemo pod določenim kotom)

vir1 vir2

Holographic/Prismatic (glavna značilnost takšnih lakov je, da vsebujejo fine bleščice, ki pri določenem kotu opazovanja nalakiranega nohta pokažejo celoten spekter barv-mavrica, še posebej lepo je to vidno na soncu)

vir

Glitter (tudi tu nam ime pove, da so tem lakom skupne bleščice)

vir

Profile photo of gani
    gani
    Član

Darksome, tole je pa že konkreten prispevek. :thumbsup:
    Zelo si se potrudila in meni je tole zelo všeč :3party:

Profile photo of Cathy
    Cathy
    Član

Mene pri teh CG lakih zanima kter je holo lakec?

Je to mogoče tist k zraven piše “Kaleidoscope” :dontknow:

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

kaleidoscope so holografski lakci ja :yes:
    drugače so pa tile finiši na TD recimo čisto pomešani…in ti ne pomagajo ravno veliko…
    najboljše da tukaj pregledaš odtenke pa se odločiš kateri so ti všeč :thumbsup:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Mislim, da niti ne rabim pisati, kateri finiš je meni najbolj všeč… :lol1:
    Super si se potrudila, darksome!
    Ampak mislim, da manjka še nekaj finišev, na primer jelly, mat,…

Profile photo of muffin
    muffin
    Član

waw darksome super si!! hvala :D: :flower1:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Super, darksome.

Opisovanje finišev ni vedno enostavno delo, ker se med seboj prepletajo. Sploh kovinski (metalllic), frost in šimer se velikokrat prepletajo, prav tako frost in pearl. Velikokrat ni čisto jasno, kaj je jelly in kaj krem. …. V glavnem, veliko lakov je nekje vmes med finiši in jih je zato težko opisati.

Vsekakor je ta tema dobrodošla, da bomo lahko predebatirali te zadeve.

Cathy, mislim, da sem ti nekje že napisala, da sta kolekciji OMG in Kaleidoscope od China Glaze holografski. Sicer pa… pač vidiš fotko in veš, ali je holografski ali ne.

Seveda pa je treba ločevati še med holografskim (oz. pravilno bi bilo prizmatski) finišem in lakom s holografskimi bleščicami. ;)

Oh, človek bi na to temo res lahko napisal roman. :D Ampak da ne boste mislile… tudi mene nekateri finiši begajo in težko ločim med njimi. ;)

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

superca, darksome :thumbsup:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Hvala punce :blush1:

Sem hotela samo pomagati, kolikor pač znam :silly: in ja se strinjam, da je tukaj kar nekaj zmede, ker so nekateri laki mešanica dveh zelo podobnih finišev..

Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

darksome ti si se pa potrudla :thumbsup: :flower2:

@kvacka wrote:

Mislim, da niti ne rabim pisati, kateri finiš je meni najbolj všeč:lol1:
    Super si se potrudila, darksome!
    Ampak mislim, da manjka še nekaj finišev, na primer jelly, mat,…

to pa ne bo težko vprašanje če bo ars mel kdaj kviz :lol1:

Oooo kok dobr napisan, se bom še kj naučila. :yes: :yes:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Michèle – Lacquerized ima tudi super prispevek o vrstah finišev – TUKAJ si lahko preberete in pogledate :thumbsup:

Profile photo of very_berry
    very_berry
    Član

A tisti, ki so takšni gosti in podobni creme, a to niso, in sploh ne prekrijejo popolnoma nohta (niti po n-ti plasti), so jelly? No, teh ne maram :lol1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico