Vnetje sečil in mehurja

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Vnetje sečil in mehurja

Ta tema vsebuje 37 odgovorov, ima 13 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 2 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Obljubljeni članek: Vnetje sečil – pogosta poletna nadloga

priporočala sem izdelka, za katera sama mislim, da sta dobra (sta tudi preizkušena + povratne info od pacientov).
    ni nobenega sponzorstva v igri v stilu sensilaba in njihovih proizvodov na pop-tvju :lol1:

Profile photo of junija
    junija
    Član

Super članek – kot vedno :D:
    To od medexa si bom sigurno šla iskat za vsak slučaj :thumbsup:
    Pri meni je tako: ko me začne pečt na veliko ni varjante, da bi spila samo en kozarec na uro :no: se moram nacejat z vodo, da vsaj malo manj peče in da gre malo več ven kot kapljica…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

običajno je tako, da kaj dosti več kot 3-4 litre na dan ne moremo spit. zato je res fajn, da je porazdeljeno čez dan. ko pa začne pečt in je panika tu – kamot takoj pol litra, pa potem na obroke.

če je res sila, je takoj treba 2-3 žlici raztopine vednozelenega gornika in skoz pit in tud vsako uro it na wc. :sad2:
    je pa nevarno, da se potem po 2 dneh, ko je malo bolje, odvadimo pit – nujno je treba to delat vsaj cel teden. bakterije so še prisotne tudi ko je že prvo olajšanje mimo. :police:

Profile photo of junija
    junija
    Član

@nina wrote:

običajno je tako, da kaj dosti več kot 3-4 litre na dan ne moremo spit. zato je res fajn, da je porazdeljeno čez dan. ko pa začne pečt in je panika tu – kamot takoj pol litra, pa potem na obroke.

če je res sila, je takoj treba 2-3 žlici raztopine vednozelenega gornika in skoz pit in tud vsako uro it na wc. :sad2:
    je pa nevarno, da se potem po 2 dneh, ko je malo bolje, odvadimo pit – nujno je treba to delat vsaj cel teden. bakterije so še prisotne tudi ko je že prvo olajšanje mimo. :police:

Dobro, da si to napisala, ker že nekaj časa tuhtam in mi ni jasno. Na koliko časa se hodi lulat, ko se ima vnetje mehurja? Jaz grem na 15 minut in ful mi ni jasno, ko nekatere jočejo v stilu “joj, že na uro, uro in pol moram it”. :think: to smo lahko npr. videli na slovenskem top modelu in sem se razkurla, ker očitno tista punca ne ve kaj pomeni lulat kri in ogenj…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

fajn je, če lahk na začetku počakaš vsaj pol urce – da se potem pri malo večjem curku bolje sperejo bakterije. je pa to res neprijetna reč in ni za podcenjevat … osebno mam raje vsak prehlad kot pa vnetje sečil.
    je pa res, da če je že tako hudo, da zelo peče in da dva dni lahko dobesedno samo na wc-ju sediš – bolje, da greš čimprej dat vodo in dobiš “antibiotično odrešitev”. pri takem vnetju je pogosto prisotna tudi malo povišana T.

kar se tiče izdelkov, da ne bo kdo mislil, da smo vse testirali in zbrali najboljše – kar se tiče brusnic, sem jaz zbrala tisti izdelek, ki se mi je zdel najboljši glede na opise + preizkušeno je bilo in se je res obneslo.

uroval pa je trenutno mislim da celo edini pripravek vednozelenega gornika v obliki raztopine, ki se da dobit v lekarni .. če se motim, me naj kdo popravi/dopolni;)
    včasih je tak pripravek imela krka, pa so ga žal nehali delat. je bil prav tako zelo učinkovit, v obliki kapljic. in to je, ko je vnetje že prisotno, dokazano (znano je delovanje, kemizem, študije..) in preizkušeno v pomoč.

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Nina, hvala za tale članek. Me je spomnil, da bom s seboj na dopust vzela brusnične kapsule in jih ta teden kar jemala – preventivno. Škoditi zagotovo ne morejo.

Profile photo of junija
    junija
    Član

Pri meni je žal vedno tako, da na brzino udari ven. Mogoče zjutraj imam malo čuden filing, popoldne pa moram it že na manj kot pol ure lulat… Sem na antibiotiku žal vedno (od prvega, drugega dne), ker to je ena bolečina, ki je ne morem prenašat. Lažje bi mi blo dat spet skozi salmonelo…

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@kristina wrote:

Nina, hvala za tale članek. Me je spomnil, da bom s seboj na dopust vzela brusnične kapsule in jih ta teden kar jemala – preventivno. Škoditi zagotovo ne morejo.

Škodijo ti lahko, če imaš občutljiv želodec oz. težave s povečano kislino in tudi sicer ne smeš preveč kislega jesti. Brusnice blazno kisle in niso primerne za kakšne rane na želodcu ipd :)

Sem pa te dni na morju prebirala malo več revij, kot jih sicer in sem v eni reviji naletela na reklamo za nek dodatek, ki pa deluje malce drugače od vseh teh čajev in brusničnih pripravkov, a se za nič na svetu ne morem spomniti, za kateri izdelek je šlo. Sporočim, ko se spomnim :D

Edit: mislim, da je šlo za izdelek Urifar.

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

dober članek :thumbsup: sicer sem se lih pred kratkim poučila o tem.

marca sem prvič mela to nadlogo,prejšnji teden se mi je ponovila (ni mi jasno zakaj,ker res pazim) in sem trenutno na Primotrenu :blush1:

pri meni je vse skupaj rahlo čudno,zato prejšnjič sploh nisem pomislila na vnetje mehurja.glavni vir bolečin je bil namreč spodnji del trebuha,pri lulanju me je peklo zelo malo,bolj je bil en tak neprijeten občutek tik pred koncem lulanja :blush1: in ker nikol prej tega nisem mela,sem mislila,da sem fasala kak prepih al kaj podobnega.ker nisem vedla kaj je,sem naredila veliko napako in pila malo in šele po 1 tednu šla k zdravniku.vmes me je parkrat bolečina prikovala v posteljo,enkrat zarad bolečin enkrat zarad bruhanja in vročine. :no: grozno.
    prejšnji teden pa,ko me je začelo bolet,sm točno vedla za kaj se gre in šla drugi dan k zdravnici,ki mi je takoj,tko kot zadnjič,dala antibiotik.

do prvega vnetja mehurja sploh nisem nikoli v življenju jemala antibiotikov,zdaj pa v roku 5 mesecev drugič :ermm:

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Nina, super članek :thumbsup:

Imam že od majhnega probleme z mehurjem in ledvicami, pred mesecem dni, pa so ugotovili tudi vzrok zakaj prihaja do tako pogostega vnetja mehurja in ledvic (začetna hidronefroza). V času vnetja tudi sama pijem brusnice in ursi čaj.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:flower1:

brusnifem kapsule so gastrorezistentne – razgradijo se v tankem črevesu in se potem absorbirajo v krvni obtok, tako da ni nobenih stranskih učinkov na želodec;)

za urifar je bila reklamna kampanja na pop tvju. d-manoza prepreči, da se bakterije pritrdijo na stene mehurja … kar je tudi pri brusnicah.
    če je vnetje že prisotno, jaz vsekakor zaupam vednozelenemu gorniku, ki ima dejansko učinkovito antibakterijsko sestavino. če bo kdo imel izkušnje pri samem vnetju s tem izdelkom, pa naj poroča. jaz bi to raje priporočala za preventivno pred ponovnim vnetjem.

drugače pa se največ “napak” pojavlja pri jemanju raznih zdravil in dopolnil, ker se ne pazi na pH (in je posledično lahko zelo zmanjšana učinkovitost) in ker se meša vse naenkrat.

Naima – verjetno nisi pila dovolj vode? vsak dan res min 1,5 litra vode po že pozdravljenem vnetju. ni to tako redko, da se čez nekaj mesecev ponovi.

Mojcaaa – bolje je, da ko je vnetje že prisotno, da piješ samo ursi čaj :thumbsup: (ki tudi vsebuje vednozeleni gornik)… pri bazičnem pHju bo opazno bolj učinkovit, brusnice pa bodo pH delale bolj kisel in zmanjševale učinkovitost ursi čaja.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

@nina wrote:

Mojcaaa – bolje je, da ko je vnetje že prisotno, da piješ samo ursi čaj :thumbsup: (ki tudi vsebuje vednozeleni gornik)… pri bazičnem pHju bo opazno bolj učinkovit, brusnice pa bodo pH delale bolj kisel in zmanjševale učinkovitost ursi čaja.

Ahaaa :idea: Bom upoštevala tvoj nasvet. Škoda le, da je ursi čaj tok zanič :sick:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

a ga pripraviš z vročo/vrelo vodo? ..
    pripravi ga s toplo vodo (ne vrelo), bo vseboval manj grenkih čreslovin, učinkovit bo pa enako;)
    pri raztopini uroval je lažje pretrpet zanič okus, ker jo na hitro spiješ, čez kozarec vode in je okej…ti ne gre tolk na bruhanje kot pri čajih :))

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Z vrelo vodo ga pripravim… bom drugič res poskusila s toplo vodo, upam da bo okus boljši. Bom poskusila pa tudi Uroval :yes:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Po mojih izkušnjah je pri pripravi vednozelenega gornika ZELO pomembno, da se točno držimo navodil. Okus je čisto znosen, če ga prelijem z vrelo vodo in pustim stati točno toliko minut, kot piše v navodilih. Če se malo pozabi – je pa za bruhat. ko ga odcedim, ga na hitro (s pelivanjem v mrzlo skodelico) ohladim na tako temperaturo, da ga takoj spijem. Tudi če nekaj časa stoji, je :sick: .
    Je pa ta pripravek ob vnetju res najboljši.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico