Vnetje dlesni

Ta tema vsebuje 19 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Orange Orange 4 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Trenutno sem že na robu obupa… Dlesni imam neprekinjeno vnete že aprila ali maja in od takrat sem vsak teden pri zobozdravniku, da mi jih zdravi, dal mi je tudi že antibiotike. Sama pa tudi ne vem več, kaj naj poskusim – Tantum verde, žajbelj, propolis… Nič mi ne pomaga. Zadnjih nekaj dni je tako hudo, da skoraj ne morem več jest, še vode ne morem brez bolečin spiti… Meša se mi že :cry2:

Če ima katera kakšen nasvet, kaj bi še lahko poskuila, naj, prosim, pove :luck:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

TULE je kar nekaj zanimivih nasvetov. Drugače sem se pa najprej spomnila na Gengigel (gel, spraj…). :teeth: :luck:

Profile photo of ghostopera
    ghostopera
    Član

ko sem imela pred kratkim vneto dlesen, sem uporabila gengigel, kurasept ustno vodo in mehko zobno ščetko, prav za dlesni. meni to je pomagalo, čeprav ne takoj.

Profile photo of gani
    gani
    Član

Meni edina pomaga Paradontax pasta, :thumbsup:
    pa dlesni si moraš kar močno masirat z ščetko, čeprav boli. :luck:

rabarbara
    Udeleženec

Hvala za nasvete, punce! :flower2:

Bom poskusila še Gengigel. Zobno ščetko že imam mehko, Parodontax pa tudi uporabljam že več let… Prave muke so tole :unsure:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Še moja izkušnja: edino, kar mi pomaga ob vnetih dlesnih – in to kar hitro – so kapljice Olje 31 od Justa. Nanesem kar čisto tekočino, nič ne razredčim. Sicer takoj zapeče ko hudič, ampak pomaga pa res. (Je edina stvar od Justa, ki je stalno pri hiši.)

Profile photo of junija
    junija
    Član

rabarbara: držim pesti, da se tega rešiš čimprej, ker je res ultra zoprno :luck:
    Moja mama je nazadnje za afte in vnetje vzela tudi gengigel, nič ni rekla, ampak se je nehala stalno pritoževat, tako da očitno je pomagalo xD Mislim, da je Saša nekaj časa nazaj predlagala tudi neoangin pa septolete (sicer za afte ampak je itak isto za vsa vnetja ustne votline).

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Tudi moja mami prisega na gengigel…pa “tisoč-in-ene” kapljice (tako sva jih midve s sestro poimenovali, ker so uporabne za tisoč in eno stvar :lol1: ), ki jih je priporočala že Kristina (Olje 31 od Justa) tudi. :yes:

rabarbara
    Udeleženec

Hvala tudi vam :hug: :flower2:

Te kapljice se verjetno da dobiti zgolj preko kašnega zastopnika, ne?

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Kolikor je meni znano, samo preko zastopnikov, ja. :unsure:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Res je, ja – za Olje 31. Ampak se splača.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz bi k prehrani dodala vitamin c in pa tudi železo in b vitamine. dr bohm tablete za kožo in lase vsebujejo mešanico železa in izvlečka prosa, b vitamine – jaz sem v lekarni dobila tester (tablico tablet) in sem bla prav presenečena nad učinkovitostjo. zdaj jih občasno jemlje tudi fant, ki je opazil, da ima boljše nohte odkar jih je :lol2:
    za c vitamin pa na začetku predlagam, da jemlješ kar plivit c (je zdravilo), da se stanje popravi … potem pa s sadjem in zelenjevo.

gengigel baje pomaga, pa pri ščetkanju VEDNO ščetkaj od dlesni navzgor. nikoli gor-dol, ker vnašaš bakterije za rob dlesni in potem hitreje pride do vnetja + poškoduje se rob dlesni.

rabarbara
    Udeleženec

Hvala, Kristina in MademoiselleT :flower2:

Nina, najlepše hvala tudi tebi za vse nasvete! :flower2: Železo – že dober mesec jemljem Retafer in vsako jutro si stisnem tudi limone in pomaranče za vitamin C. Bom pa dodala še torej B komplex.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Rabarbara, koliko časa si vztrajal z žajbljem? In v kakšni obliki? Si delaš čaj in spiraš usta, si položiš na dlesni “premečkan” svež listič žajblja? Z žajbljem moraš res vztrajati, se pla izplača, verjemi.

rabarbara
    Udeleženec

Kuhala sem si čaj iz žajblja – imamo domačega in si spirala usta, ja. Huh, ne vem… Mislim, da sem porabila en litrski kozarec posušenega žajblja in potem nehala. Bom pa zdaj spet poskusila. To za polaganje lističev na dlesni pa še nisem slišala… Hvala, Saša :flower2:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico