Vichy Capital Soleil

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA KOZMETIKA ZA SONČENJE Vichy Capital Soleil

Ta tema vsebuje 12 odgovorov, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Plain Jane Plain Jane 2 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Vichy Capital Soleil stik za zaščito pred zimskim soncem
    ..v članku tudi INCI sestavine stika s SPF 50 (sestavine so OK).

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Tole pozna katera: Vichy Capital Soleil Dry Touch, mat emulzija za obraz SPF 30 oz. 50? Je za kaj?

Vichy Capital Soleil Anti-Shine Emulsion Dry Touch SPF 50+ / mat emulzija ZF 50+
    Aqua, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminium Starch OctenylSuccinate, Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum (Fragrance), Caprylyl Methicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Potarium Officinale Root Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonuc Acid, Titanium DIoxide, Toicioherokn tromethamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale Root Extract/Ginger Extract.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

po sestavinah zgleda solidno.

V roke mi je prišel zanimiv izdelek – obarvana krema z visoko zaščito: daje res lep ten koži, je zelo blago prekrivna. Veseli me, da je na izdelku napisano, da je titanov dioksid prisoten tako v nano kot tudi v večjih delcih (pod nano so mišljeni delci manjši od 100 nm)… o tem smo že kaj precej pisali na forumu.

Članek:Vichy Capital Soleil obarvana krema z ZF 50+ :suntan:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

še sestavine:
    aqua, titanium dioxide (nano)/titanium dioxide, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, alcohol denat, cyclohexasiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, propylene glycol, butyl methoxydibenzoilmethane, isohexadecane, stearic acid, potassium cetyl phosphate, dimethicone, aluminium hydroxide, ammonium polyacryldimethyltauramide,/ammonium polyacryldimethyl taurate, caprylyl glycol, CI 77491, CI 77492, CI 77499/iron oxides, citric acid, disodium EDTA, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, glyceryl stearate, hydroxypropyl methylcellulose, palmitic acid, PEG-100 stearate, phenoxyethanol, sodium hyaluronate, tocopherol, triethanolamine

Profile photo of summertime
    summertime
    Član

Tole so tudi meni poslali v test in mi je bila grozljiva, sem tudi že napisala oceno. Grozno sem se svetila sestavine so slabe alkohol in nano delci, obarvanost ali prekrivnost pa nična- sploh ne vem zakaj naj bi bila.

Čisto druga zgodba pa je Mat fluid dry touch spf 50, ki je sicer na žalost preveč odišavljen, vse ostalo pa štima, kot se šika. No, octocrylene je nekje na sredini, kar bi bilo boljše, da ga ni, ampak popolne kreme za 1x še ni.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz nisem bila zmenjena za oceno ali test tega izdelka;) izdelek me je pritegnil ravno zaradi navedbe velikosti delcev.
    meni je učinek na obrazu všeč, mi naredi lepši ten in izenači polt. zelo lepo se mi vpije, da pa en tak glowy look na moji koži. je pa moja koža občasno kar suha.

Nano delce mineralnih filtrov imajo praktično vse znamke (sem kar precej preverjala pri proizvajalcih in uvoznikih glede teh info), če posebej ne piše, da jih ni oz. če res nisi bel po nanosu. Pa niti slučajno nikogar ne zagovarjam; prav se mi pa zdi, da se to dosledno piše na embalažo .. kar se po moje še nekaj časa ne bo.

Tukaj je članek o 3 kremah, kjer ni nano delcev: http://www.ars-cosmetica.com/izdelki-za-sonenje-in-uv-filtri/261-kriteriji-za-nakup-otroske-kreme-za-zascito-pred-soncem

za octocrylene pa še vedno čakam na neko pametno razlago o njegovi škodljivosti. nisem pristaš “slepih gonij” po netu; kadar se nekaj blati in postavlja na črno listo, je po mojem mnenju treba točno vedet, zakaj tako;) bom zelo vesela, če bo kdo kaj našel na to temo.

Pri filtrih je tako, da se pri vsakem filtru lahko najde nekaj ..če ne drugega pa blaga alergenost. In je zato še toliko bolj pomembno, da se najde dobre razlage, da bomo vedeli, kaj ja in kaj ne – kateri so res tisti, ki izstopajo po slabih lastnostih. Recimo benzofenoni so en tak primer, kjer je res veliko podatkov o škodljivosti pa še slabo zaščito dajejo.

UPDATE: oznaka delcev je nova (že kar nekaj časa nazaj najavljena) zahteva kozmetične uredbe. Vsi novi izdelki morajo imeti to označeno.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

.. v prispevku je dodan povzetek lastnosti izdelka s plusi in minusi :wink1:

Plain Jane
    Član

Jaz si bom kar vzela to mat emulzijo, nisem našla nič boljšega. Rabim pa tako za vsak dan za pod puder (uporabljam mineralnega), kot tudi za na morje, ker bom letos praktično vsak vikend na morju.

Profile photo of summertime
    summertime
    Član
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

hvala :flower2: ..bom počekirala.

Plain Jane
    Član

A je iz te linije za telo (mleko, SPF 50) tud dobra? :blush1:

Profile photo of Anamarija
    Anamarija
    Član

Bom kar tu nalepila sestavine za Vichy Capital Soleil Dry Touch, mat emulzijo za obraz SPF 30 (se razlikujejo od 50):

Aqua/Water, Alcohol Denat., Diisopropyl Sebacate, Silica, Butyl Methoxydibenzoylmethane, CI 77891/Titanium Dioxide, C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Zea Mays Starch/Corn Starch, Ethylhexyl Triazone, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ammonium Polyacryldimethyltauramide/Ammonium Polyacryldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Disodium Ethlene Dicocamide PEG-15 Disulfate, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Terephithalyidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Xanthan Gum, Parfum/Fragrance

Plain Jane
    Član

Ta ima ful slabše sestavine kot 50ka.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico