Velika noč

Ars Cosmetica Forum OSTALO DOM, KUHANJE IN HOBIJI Velika noč

Ta tema vsebuje 50 odgovorov, ima 23 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 6 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of ally
    ally
    Član

Punce,

dajte mi nekaj povedat – kakšno šunko kupujete, da je dobra? :blush1:

Profile photo of manca1
    manca1
    Član

@ally wrote:

Punce,

Nimam pojma. Imamo vedno velikonočni zajtrk pri tašči tako da meni ni treba skrbeti za šunko.

Povejte mi kako naj barvam jajčka s svojo malo pomočnico…Kakšna ideja? A obstajajo prstne barve da jih lahko z rokami napackava gor in da ne grejo kar takoj dol? Voščenke imam tudi v mislih.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Uff..manca1 jaz ti ne znam pomagati :no:
    Jaz jih bom pobarvala kar z onimi barvami, ki jih vsako leto prodajajo v trgovinah, drugače pa sem se odločila za malo dekoracije v stanovanju..nočem imeti preveč načičkano, ker imava s fantom bolj umirjeno stanovanje-bolj moderen stil..tako da bom nakupila par tulipančkov, kakšne sveče.. mogoče še kam pritrdim kakšne silhuete zajčkov, da le ne bo tako monotono :naughty:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

manca, poskusi najt take želejaste barve, ki se dobijo v takih tubicah – kot kratek svinčnik ali voščenka izgleda, v belem ovoju. Tisto se na enem koncu malo odstriže, da žele pogleda ven in se barva na vroče jajce. Da pa ni treba jajčka držat v rokah (ker je vroč), ga postavita na tisto stojalo za jajčka

to se super obnese

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Še nekaj predlogov za natur velikonočna jajčka:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

pri nas vsako leto barvamo tudi s cebulnimi olupki, pa nimajo jajca nikoli okusa po cebuli, niti po njej ne disijo :lol1: :lol1:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Mi (mož – če sem poštena :wink1: ) tudi zadnja leta izključno z listi rdeče čebula barvamo, pa se meni tudi ne zdi, da bi jajca imela vonj/okus po čebuli.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Tudi jaz nisem opazila, da bi imela jajca vonj po čebuli. :lol1:

Profile photo of ally
    ally
    Član

Lepi pridejo menda tudi, če jih kuhaš v teranu. Jaz sem enkrat poskusila, pa mi ni ratalo. Verjetno sem dala premalo vina…

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

@ally wrote:

Lepi pridejo menda tudi, če jih kuhaš v teranu. Jaz sem enkrat poskusila, pa mi ni ratalo. Verjetno sem dala premalo vina…

Mhm, pridejo taki sivo vijolični, pa gor se kristalčki lesketajo…je pa fajn, da imaš kakšen močen, domač teran.

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

@manca1 wrote:

@ally wrote:
    Punce,

Nimam pojma. Imamo vedno velikonočni zajtrk pri tašči tako da meni ni treba skrbeti za šunko.

Povejte mi kako naj barvam jajčka s svojo malo pomočnico…Kakšna ideja? A obstajajo prstne barve da jih lahko z rokami napackava gor in da ne grejo kar takoj dol? Voščenke imam tudi v mislih.

Manca1, jaz sem z otrokoma včasih barvala z temi žele barvami, ki jih je Nati omenila… Se pa zdaj dobijo tudi barvice in neki flomastri za jajčka, sem jih v Intersparu videla…

Profile photo of manca1
    manca1
    Član

@ella wrote:

@manca1 wrote:
    @ally wrote:
    Punce,

Manca1, jaz sem z otrokoma včasih barvala z temi žele barvami, ki jih je Nati omenila… Se pa zdaj dobijo tudi barvice in neki flomastri za jajčka, sem jih v Intersparu videla…

Super, hvala vama za nasvet :yes: . Bom šla res v Interspar po barvice…bo bolje kot pa z voščenkami

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Mi tudi barvamo izključno s čebulo, meni so taki najbolj všeč. Mami gre še na vrt in nabere kakšne deteljice ipd (kar se pač dobi zelenja ob takem času), prisloni ob jajce, ga tesno ovije v najlonko in potem skuha v čebuli, da nastanejo na jajcu taki travnati vzorčki.
    Si pa dala dobre predloge, Nina. Všeč so mi naravne barve. Če bom imela čas, jutri kakšno novo možnost sprobam :thumbsup:

Profile photo of manca1
    manca1
    Član

saj pri nas je ponavadi tudi z čebulo ali pa naravne barve. Samo letos si bomo dali zaradi Maje malo ustvarjalnega vzdušja.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Pri nas tudi z čebulo barvamo (sem že eno strgano najlonko našla :cheer: ) pa potem še z navadno rdečo barvo (na te dam še slikce).
    Se mi zdijo ti z čebulo zmeraj najlepši…

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico