VASELINE – Petroleum Jelly

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega telesa Ostalo VASELINE – Petroleum Jelly

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Chanel Chanel 5 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Vazelin sem kupila ker sem si zazelela izdelek za kolena ter komolce.

Po nekajkratni uporabi sem ugotovila kako je prakticen ter odkrila na spletu 50 uporab za vazelin.
    Zdi se mi nepogresljiv, sploh pri nanosu temnega make upa (ga damo pod ocmi, da pade mu gor in potem enostavno obrisemo in dodamo podlago ipd), razpokanih ustnicah (ceprav ne vlazi, ne dopusca vlagi da bi usla), obnohtni kozici ipd…

Cena je izredno ugodna 2,75€ v Mullerju. Ima nesteto uporabnih moznosti. Sicer ne naredi nic da bi kozo navlazil, tudi se ga ne sme dajati na opekline (ujame toploto v kozo!), se manj v nosno sluznico (ok to sem videla na spletu in sem se zacela smejati – ker lahko zaide v pljuca!),…

V glavnem ni da ni. Zaradi njegovih milijon funkcij je nepogresljiv v vsakem gospodinjstvu.

EDIT: Po dolgotrajni uporabi sem prisla do ugotovitve, da mi SPLOH ne odgovarja. Ustnice mi je na dolgi rok zelo izsusil in za druge zadeve sem ga prenehala uporabljati.
    Ga ne priporocam vec.

2/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Vazelin sem kupila ker se mi je zdelo tako prisrcno smesno v kako veliki embalazi se prodaja :))

Pakiranje je plasticna posodica, doziramo ga s prsti (nehigienicno), jaz v ta namen uporabljam majhno zlicko.

Gre za vazelin v pravem pomenu besede, goste, mastne konsistence, v stiku s kozo se lepo razmaze, vpija pa se prakticno ne.

Uporaben je za :
    – ustnice; pri cemer me tako kot ostali vazelini ne navdusi, saj ustnic ne navlazi in ne nahrani ampak zgolj naredi zascitno plast (uporabno v mrzlem, vetrovnem vremenu, npr. na smucanju)
    – povsod, kjer imamo suho kozo ; ucinek me ne preprica, saj slabo vlazi in nahrani
    – 100 drugih namenov za uporabo kot telesno nego in celo v gospodinjstvu (pobrskajte malo netu)

Ceprav je izdelek res multi uporaben me nazalost ne preprica in mi samo stoji na policki, saj imam za vse njegove namembnostne funkcije ze boljse izdelke, s katerimi sem veliko bolj zadovoljna.

Ce bi bila embalaza malo manjsa bi ga morda nosila s sabo v torbici za vsak slucaj (glede na njegovo multi uporabnost) vendar poleti tudi to ne pride v postev saj se na toploti zelo hitro topi.

Cena je ugodna, nekaj cez 1€ in vam ga priporocam samo v primeru ce res potrebujete oz. imate rade izdelke, ki imajo vec funkcij v enem, vendar nobene ne opravijo pretirano dobro.
    Sama ga zagotovo ne bom vec kupila in ga verjetno niti nikoli porabila, saj je kolicina res ogromna.

Kupila sem ga za na smučanje, saj imam takrat res izsušene ustnice.
    Ni mi odgovarjal, saj je zelo masten a mi kljub temu ni zmehčal ustnic.
    Cena je ugodna, vendar raje uporabim kakšno drugo zadevo (npr. Balm Balm), saj vazelin pri meni ne učinkuje in pri uporabi na drugih delih telesa povzroča mezolje.

Nakupa nikakor ne bom ponovila.

Ocena:1/5

Profile photo of Chanel
    Chanel
    Udeleženec

Tudi jaz imam slabe izkušnje s tem.
    Kupila sem ga za ustnice in suhe komolce.
    Embalaža je nehigienična, saj je treba vazelin zajemati s prsti.
    Na ustnicah mi je naredil štalo, tako da sem kar hitro opustila uporabo.
    Na komolcih se je še nekako obnesel, vendar mi po dolgotrajni uporabi kožo še bolj izsuši (nič ne navlaži in nahrani).
    Tako da sedaj sameva na polički in čaka na boljše čase.
    1/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico