Uvod

Ta tema vsebuje 0 odgovorov, ima 1 glas, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 8 let, 5 mesecev nazaj.

Prikaz 1 prispevka (od skupno 1)
  • Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Forum Ars Cosmetica je nastal z namenom služiti kozmetologiji, kot interdisciplinarni znanstveni vedi na podlagi katere kozmetični izdelek nastane, in kozmetiki, ki povezuje kozmetične dejavnosti in jim daje praktično uporabo v vsakodnevnem življenju.
    Zaradi hitro rastočega kozmetičnega trga, ki nam naplavlja nove in nove izdelke, zaradi vsesplošnega kozmetičnega oglaševanja, ki nas na vsakem koraku nagovarja k nakupu, zaradi nestrokovnih kozmetično-lepotnih forumov in portalov, kjer zaradi pomanjkanja strokovnega znanja pišejo prispevke z grobimi napakami, zaradi nepodkovanih novinarjev, ki večinoma posredujejo napačne informacije in zato ker so priporočila uporabnikov kozmetičnih izdelkov prevečkrat osnovana na izključno senzoričnih lastnostih izdelkov, je pomembno, da kozmetične izdelke vzamemo pod drobnogled in jih ovrednotimo tudi s strokovnega vidika.
    Moramo se zavedati, da imajo kozmetični izdelki pomemben vpliv na naš največji organ-kožo, saj jih uporabljamo vsakodnevno, celo življenje. Poleg tega pa je naše telo izpostavljeno množici škodljivim vplivom okolja, ki se jim lahko z uporabo kozmetike uspešno zoperstavimo in tako poskrbimo za naše zdravje.

Sama sem se podrobneje spoznala s področjem kozmetologije na Fakulteti za farmacijo pri izbirnem predmetu Kozmetologija. In za to, da sem stvari resnično razumela in informacije znala kritično ovrednotiti, mi samo izbirni predmet ni bil dovolj- za razumevanje sem potrebovala znanje predhodnih štirih letnikov farmacije kombinirano s prebiranjem strokovnih učbenikov in člankov o kozmetiki oz. kozmetologiji. Vesela sem, da bo na Fakulteti za farmacijo (naslednje leto) možen študij kozmetologije- po mojem mnenju prepotreben. Ljudi se namreč danes s kvazi kozmetičnim znanjem zavaja na vsakem koraku.
    Pohvalno je, da osveščenost raste, da je vedno več ljudi željnih debate o kozmetiki..vendar pa se mi zdi neprimerno, da so ti. samooklicani kozmetični strokovnjaki prepričani o svoji “profesionalnosti” na podlagi prebiranja internetnih člankov, revij, so poleg tega še brez strokovne usmeritve, ki bi jim dala občutek, katere informacije so kredibilne in katere ne, brez osnovnega kemijskega in naravoslovnega znanja in še bi lahko naštevala.

Kozmetični izdelek je več kot le lepa embalaža, znamka, prijeten občutek ob uporabi in dišeča omama- je skupek sestavin, ki so s pomočjo tehnologije združene v uporaben izdelek, je produkt kozmetične industrije, ki mora biti kakovosten, varen in ki mora v primeru navajanja učinkovitosti te zahteve tudi izpolnjevati.

Z veseljem bomo skupaj z vami predebatirali vaša vprašanja in dileme ter izmenjevali izkušnje s kozmetičnega področja. Upam, da bomo tako skupaj uspešno nadgrajevali znanje in širili ozaveščenost glede kozmetičnih sestavin in izdelkov.

Prikaz 1 prispevka (od skupno 1)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico