Ušesne garje in drugi zajedalci

Ars Cosmetica Forum OSTALO KOTIČEK ZA ŽIVALI IN RASTLINE Ušesne garje in drugi zajedalci

Ta tema vsebuje 23 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of rabarbara rabarbara 7 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Amarena
    Amarena
    Član

Pri našemu novemu mačkonu, pred tednom dni posvojenemu iz Mačje hiše, smo opazili ušesne garje. Sama sicer nisem vedela v kakšni obliki se pojavljajo ampak sem za to zvedela slučajno ko sem se pogovarjala z veterinarko pri kateri sem kupila brikete. Rekla je naj mačka nujno pripeljem k njej, kjer je ugotovila da res ima garje. Potem sta njegova ušesa z asistentom temeljito umila, mu dala kapljice Otonazol (katere mu jih moram devati še 10 dni) ter ampulo Advocate, ki naj bi bila enakovredna Stronghold ampulam.

Ko pa sem danes prišla domov sem opazila, da ima maček zelo razbeljena (rdeča) ušesa, ki pa so tudi precej vroča. Nekako takšna kot jih imamo ljudje, ko si jih preluknjamo. Bi katera vedela, če je to zaradi ampul ozirom zdravil, ki jih je dobil, ali je to zato ker garje crkujejo ali kaj bi lahko bil vzrok? Rada bi se malo pomirila, do jutri popoldne ko bo veterinarka delala in jo bom lahko poklicala, zato bom vesela kakršnega koli nasveta in predloga :lashing:

pa še njegova slikca: Ljubček moj :hug:

Da sploh ne omenjam kako jezna sem, da so mi takšnega mačka sploh dali v oskrbo :verymad: Če ne bi mi opazili, da je z njim nekaj resno narobe, bi lahko prišlo še do hujših problemov, ki jih preprosta ampula in kaplice ne bi mogle odpraviti :verymad:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

iiiiiiiiii kak lepotec..pravi mackon :inlove:

Bom vprasala mojga, ki je veterinar, da te malce pomirimo..po moje je kaksna reakcija na zdravila, ampak bom vprasala za strokovno mnenje pa ti javim :wink1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Hm, moja mačka ne prenaša vožnje – sploh. Posledica avtoizletov (ko gre v varstvo za moj veliki dopust in ko gre domov) je, da ima po vožnjo totalno razbeljena (žareča) uhlja, poleg tega pa ji takrat po uhljih odpade dlaka (ki potem hitro zraste nazaj) – tiste drobne dlačice, ki pokrivajo uhlje.

Je možno kaj takega?

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Sem vprasala mojga in je rekel, da je to po vsej verjetnosti kaksna reakcija na zdravila oz. vecja moznost je, da je reakcija na mehansko ciscenje usesk..

Bo pa minilo, tak da nic bat :)

Profile photo of Amarena
    Amarena
    Član

o super hvala punce. :hug: :flower1: Zlate ste. Se mi zdi, da ima danes malo manj rdeča tko da sem pomirjena.

Timnala bi lahko tvojega vprašala še če je tale Advocate (bayern) ampula dobra, glede na to da se v praksi največkrat uporablja Stronghold?

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Amarena, kakšen fleten kosmatinec :) . Čim prej naj se pocajta.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Vprasala dragega za Advocate in je rekel, da so v redu..pac alternativa Strongholdu.

Upam, da je mucek ze dobro :fox:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Amarena, kako je tvoj mačji lepotec, a je že vredu?

Profile photo of Amarena
    Amarena
    Član

Moj Čopi je že veeeliko bolje. Praska se skorajda nič pa tut rane na ušesih so že skoraj zaceljene:) Upam samo da so garje odpravljene, glede na to da pravijo da so kr trdovratne in se jih ne da kar tako odpravt. V naslednjih mesecih bo pod opazovanje pa bomo videli kaj bo iz tega ratalo.

Evoga mojga šefa kako ponosen je sam nase:D

Barabara, hvala za skrb :hug:

Timnala tebi pa še enkrat hvala za nasvete :hug:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

No, to je fajn slišat, da je že bolje :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Samo je pa res pravi šef :cool: ..super da mu gre na boljše :angel2:

Profile photo of S
    S
    Član

Čudovit mačkon je, koliko je pa star? Lepo, da mu gre na bolje. :heart:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Lepo slisat, da je mucek ze boljse :)

Je pa RES lepotec :yes:

Profile photo of Amarena
    Amarena
    Član

Hvala punce :flower2:

*S* star je dobrih deset mesecev. Je pa še vedno kot en majčken mladiček- non stop bi se igral in norel po stanovanju.
    srček je res, sploh ob petih zjutri ko se pride crkljat na posteljo :silly:

Profile photo of S
    S
    Član

IIii torej je kar pestro. Izgleda pa cel zajebanc, kdo bi rekel, da se rad nonstop crklja.
    Kar še kakšno fotko nalimaj, če imaš, da ga še malo občudujemo. :yes:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico