Uničena povrhnjica

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Uničena povrhnjica

Ta tema vsebuje 39 odgovorov, ima 13 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nejka nejka 7 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Pozdravljeni,

po dolgem času (po 1 letu in pol) sem spet obiskala kozmetičarko (nega obraza). Imam 24 let, moja koža je mešana, imam razširjene pore. Rekla mi je, da imam uničeno povrhnjico. Svetovala mi je naj zjutraj in zvečer uporabljam čistilno peno (umivanje s toplo vodo in nato splakovanje z mrzlo vodo) ter uporabo vlažilne kreme (samo zjutraj). Zanima me kateri izdelek mi priporočate in kaj naj uporabljam za obnovo povrhnjice?

Za vaše odgovore se vam isrekno zahvaljujem.

Lep dan.

Mojca

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Mojcaaa :welcome:

Mešana koža z izsušeno in poškodovano povrhnjico zraven pa še razširjene pore – je kar pogosta.
    Pomembno je nežno čiščenje in izbira izdelkov, ki ne mašijo pore in ki ne vsebujejo kakšnih potencialnih iritantov.

Za čiščenje ti priporočam nežno peno kot je Bubchen pena, AOK vijolična, Loccitane Immortelle..

Glede tonika boš TUKAJ našla kar precej primernih tonikov – ki so brez alkohola (ki bi ti kožo še dodatno izsuševal) in ki so sestavinsko dobri.

Za nočno nego lahko na bolj izsušenih področjih uporabiš jojobino olje ali Suki serum z modro kamilico – ustrezna nočna nega bo pripomogla k hitrejši obnovi poškodovane povrhnjice.
    Če se ti kje pojavljajo mozolji, lahko na manjših območjih uporabiš Lurčija (KLIK) ali pa Avene Diacneal (pri uporabi Diacneala moraš čez dan obvezno nanesti zaščitni faktor, ker vsebuje kisline – čeprav ga naneseš čez noč)

Za čez dan potrebuješ lahko kremo, ki ni komedogena. Od krem z zaščitnim faktorjem je dobra Avene emulzija s SPF za obraz.
    Od krem brez zaščitnega faktorja pa lahko stestiraš Suki velvet kremo, Essential Care vrtnično kremo, SebaMed visio day cream (ta ima UVB filter), Sebamed visio active hydro gel.

TUKAJ smo o podobnem stanju kože že nekaj debatirali :)

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Mojcaaa, e se oš držala Nininih nasvetov, boš kmalu ko rošca :thumbsup:
    Js imam podobno nego obraza, kot je napisala Nina in sem si kožo res ful popravila

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Hvala za tvoje nasvete. :wink1: Bom poskusila, kako bodo te kremce delovale na moji koži… Kje pa se te izdelke kupi? :roll:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Za katero točno te zanima?

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Uf, Nina ti je vse lepo povedala, lahko se samo še podpišem.

Jaz sem si prav tako popravila stanje z:

* AOK vijolično peno za čiščenje (in pa z Avene Cleanance Soap-free gel cleanser)
    * tonik Garnie zeleni ali pa Greenline Stimulative (meni osebno boljši je Garnier)

* za ponoči pa jojoba olje (lahko tudi čez vlažilno kremo) ali Avon Anew Alternative ali
    Avene Diacneal
    * dnevna krema Estee Lauder Future perfect (samo ta je draga) ali Clinique Superdefece
    (tudi draga)

AOK vijolično peno imajo le v Mullerju, Garner tonik v mullerju, DM, Mercatorju …. Avene v lekarnah (tudi la Roche Posay sem imela in mi je tudi OK), Avon je pač Avon, Estee Lauder pa tudi po drogerijah.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Sem si malo pregledala te izdelke, ki mi jih je priporočala Nina. Odločila sem se za BUBCHEN PENO, SUKI TONIC Z BELO VRBO, SUKI SERUM Z MODRO KAMILICO, SUKI VELVET KREMO in LUČIJA.

ali obstaja tudi boljša kombinacija? verjetno cenejša… :confused:

Za te izdelke me zanima kje se jih dobi… :think:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Bubchen malino se težko dobi – je pa roza izvedba večini prav tako všeč. Dobiš v Mullerju, DMu …

Suki prodajna mesta :link:.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Meni se zdi to zelo dobra kombinacija. Seveda bi se našla še kakšna cenejša; za boljšo pa niti ne vem :wink1:
    Glede prodaje suki izdelkov poglej tole viewtopic.php?f=28&t=283

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sparov tonik tudi ni sestavinsko slab, skoraj zagotovo pa je poceni.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

:thanks2:

super ste! :cheer:

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

Je res poceni. 200 ml = 2,49 € :thumbsup:

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Za malino Bubchen penico lahko pogledate še v Baby center trgovinah, jaz sem jo tam zasledila.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

kaj pa dobim lurčija??

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Tega dobiš pa v SLO internetni trgovinici, pogooglaj in napiši Sweetscents, ti bo vrglo ven.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico