Triklosan

Ta tema vsebuje 7 odgovorov, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 7 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

TRIKLOSAN (ali 5-kloro-2(2,4-diklorofenoksi)-fenol) je klorofenol, ki se uporablja v zobnih pastah, milih in gelih za prhanje.

Švedska raziskava iz leta 202 je našla visoko vsebnost v 60% proučevanih vzorcih materinega mleka. triklosan je tudi okoljevarstveni problem, saj se ob hkratnem stiku s sončno svetlobo in vodo spremeni v dioksin-ogljikovodik, ki ga povezujejo z nastankom raka.

vir: zloženka strupene snovi pri negi kože

anncheek
    Udeleženec

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Uh, koliko se imam še jaz za naučiti, ko prebiram vse tole…

anncheek
    Udeleženec

avonov sprey za telo iz linije naturals, apricot&sunflower ima na 4 mestu triklosan. Sem kar malce zgrožena :verymad:

rabarbara
    Udeleženec

Vsi ti spreji iz linije Naturals ga imajo navedenega med sestavinami.

anncheek
    Udeleženec

Kje pa si to zasledila?

rabarbara
    Udeleženec

2 spreja imam doma, za ostale pa sem pogledala na ameriški strani Avon, kjer lahko pri vsakem izdelku prebereš sestavine. Imajo ga pa vsi – eni pač bolj na začetku med sestavinami, drugi bolj na koncu.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Triklosan je lipofilen in je zato večja nevarnost bioakumulacije.
    Sistemsko toksičnost so zasledili pri študijah na živalih (pri ponavljajočem peroralnem in dermalnem vnosu). Kar se okolje tiče – zelo je toksičen za vodne organizme.

Prav zaradi dejstva, da so triklosan našli v materinem mleku, so potrebne nadaljne raziskave za ovrednotenje varnosti triklosana.
    Jaz izdelkov s triklosanom ne uporabljam..posebej poglejte na deodorantih, če ga slučajno vsebujejo (ponavadi ga vsebujejo moški deo-ti).

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico