Toniki

Ta tema vsebuje 605 odgovorov, ima 73 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nikapika nikapika 1 leto, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz bi tole uporabljala kot tonik – vendar je verjetno preveč pocasto. :think:

All Terrain – Aloe Gel Skin Repair Spray:

water, aloe vera gel, glycerin, bisabolol, allantin, chamomile flower extract, comfrey extract, sweet clover (melilotus officinalis) extract, algae extract, sodium PCA, cellulose gum, bladderwrack (fucus vesiculous) extract, cucumber (cucumissativis fruit) extract, ginseng (panax ginseng) root extract, ginkgo biloba, sodium carbomer, methylparaben propylparaben, xanthan gum, lavender oil.
    VIR

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zelooo pomirjevalno- niti ni tako zelo pocasto, ker ima večina sestavin pomirjevalno vlogo in se nekako dopolnjujejo v tej funkciji. Pri večkrat razdraženi koži bi jaz temu toniku dala možnost, da se izkaže :cool:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mmmm – me kar mika. :cool:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Še nekaj tonikov, ki so mi padli v oči.

Humphreys – Lilac Witch Hazel Skin Softening Toner:

Filtered water, aloe barbadensis leaf juice*, hamamelis virginiana (witch hazel) water, vegetable glycerin, sodium PCA, hyaluronic acid, panthenol (pro-vitamin B5), allantoin, extracts of [arnica Montana* (arnica), calendula officinalis* (calendula), camellia sinensis* (white tea), aspalathus linearis (red tea), camellia sinensis (black tea), camellia sinensis (green tea), cucumis sativus (cucumber), carica papaya (papaya), ananas sativus (pineapple), hedychium coronarium (awaphui), althaea officinalis (marshmallow) root, dianthus superbus (lilac pink herb), curcuma longa (tumeric)], polysorbate 20, hydrogenated castor oil, phenoxyethanol (rose essence), ethyl hexyl glycerin, fragrance
    * Certified organic
    VIR

Derma-E – DMAE Alpha Lipoic Acid – C-Ester Firming Facial Toner:
    Water (Aqua), Panthenol, Allantoin, Organic Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Organic Cymbopogon Schoenanthus (Lemon Grass) Extract*, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Organic Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Glycerin, Dimethyl MEA (DMAE), Thioctic (Alpha Lipoic) Acid, Ascorbyl Palmitate (C-Ester), Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Natural Fragrance.
    VIR

Derma-E – DMAE – Alpha Lipoic – C-Ester Firming Facial Toner:

Water, Panthenol, Allantoin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Cymbopogon Schoenanthus (Lemon Grass) Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycerin, Dimethyl MEA (DMAE), Thioctic (Alpha Lipoic) Acid, Ascorbyl Palmitate (C-Ester), Polysorbate 20, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Fragrant Oils (Essential Oils).
    VIR

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za prvi tonik me zanimajo izvlečki v oglatem oklepaju..to naj bi bila mešanica teh ekstraktov (jih je namreč kar veliko)?
    Drugače pa se mi zdi prvi dober, sploh za mastno, mešano kožo zaradi hamamelisa, ki deluje adstringentno.

Za druga dva pobrskam še za info o Equisetum Arvense (Horsetail) Extract..pa potem napišem.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

:flower2:

Da vidim. če se mi splača še kakega naročit.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pod virom za drugi tonik so te sestavine (tonik je od iste firme kot prvi):
    Filtered water, aloe barbadensis leaf juice*, hamamelis virginiana (witch hazel) water, vegetable glycerin, spiraea ulmaria (meadowsweet), pyrus malus (apple) seed vinegar, extracts of [calendula officinalis* (calendula), chamomilla recutita* (chamomile), camellia sinensis* (white tea), camellia sinensis (green tea), lavandula angustifolia* (lavender)], panthenol (pro-vitamin B5), ascorbic acid (vitamin C), bioflavonoids (lemon), allantoin, polysorbate 20, hydrogenated castor oil, citrus dulcis (orange) oil, citrus medicia limonum (lemon) oil, phenoxyethanol (rose essence), fragrance

..preveri, za katerega si mislila..

Za tretjega:
    Po sestavinah super – obnavlja, pomirja, adstringentno delovanje, lipojska kislina regenerira določene antioksidante (študije glede učinka topikalno nanesene bi bilo treba še malo bolj podrobno pogledati), za vitamin C itak plus..čudno mi je pa, da tonik, ki je vodna raztopina in vsebuje še toliko rastlinskih izvlečkov, nima več konzervansov – na koncu spiska samo fenoksietanol. Tukaj lahko potem samo ugibamo, če kateri od ekstraktov vsebuje še kakšno snov, ki deluje tudi kot konzervans, ali so kje skriti kje drugje..

Equisetum Arvense (Horsetail) Extract je izvleček njivske preslice, ima ugodne učinke na obnovo in celjenje kože, priporočljiv tudi pri raznih vnetjih in ekcemih.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Bom ob prvi priliki preverila – vikendi so zadnje čase čisto nori.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sem popravila VIR pri drugem toniku. Kateri se ti zdi od teh treh najbolj primeren za občutljivo kožo in je primeren za prenos v aerosol flaško. Torej, da ima za to primeren konzervans. Jaz vem samo za D. ureo, da je prepovedana. Je še kak drug na tej black listi? :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če misliš na diazolidinil ureo, je ta dovoljena kot konzervans – do 0,5%.

Kateri bi bil najbolj obstojen za prelivanje bi težko rekla, se pa pri takšnem prelivanju še dodatno zmanjša obstojnost. Pri prvem je zame minus, da je res našteta množica različnih izvlečkov-sploh je to problem za zelo občutljivo kožo. Mogoče se mi zdi drugi še najboljši :think:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Uh – zdaj pa ne vem, če ni bila I. urea prepovedana v razpršilih. Se ne spomnim. :no:

Torej: Derma-E – DMAE Alpha Lipoic Acid – C-Ester Firming Facial Toner?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Imam pred sabo pravilnik o konzervansih (sicer se sproti spreminja in dopolnjuje, ampak ta, ki ga imam, je najnovejši) in ni posebnega opozorila, da je prepovedana v razpršilih (pri nekaterih konzervansih je zraven napisano).

Ja, ta tonik. Je sicer skoraj isti kot tretji, vendar je pri tem drugem boljše, da je par izvlečkov organske pridelave.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Zanimivo, ker prodajalci v ZDA opozarjajo, da je v EU I. urea prepovedana za uporabo v razpršilih, ki so uporabljajo v predelu obraza. :dontknow:

Bom kar drugega vzela. :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

1,3-bis hidroksimetil(imidazolidin-2-tion), skrajšano dimetilol etilen tiourea, ki se lahko uporablja v izdelkih za lase, je prepovedana v razpršilih. Imidazolidinil urea in diazolidinil urea pa se lahko uporabljata kot konzervansa in nimata posebnih omejitev (razen najvišje dovoljene koncentracije).

Mogoče, da je tam, ko si gledala, šlo za prvo spojino?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Moram pogledat – jaz sem si zapomnila samo, da gre za eno ureo … pomoje za Imidazolidinil. Sicer pa veš kako “dobro” si zapomnim imena. :P

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico