Toluen (Toluene)

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LAKI ZA NOHTE Toluen (Toluene)

Ta tema vsebuje 3 odgovori, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Loonie33 Loonie33 5 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kratek povzetek o toluenu in njegovi uporabi v lakih za nohte:

Mnenje SCCP-ja (Scientific Committee on Consumer Products), ki je bilo podano 15.4.2008

Toluene is classified as a category 3 substance- toxic for reproduction (klasifikacija nevarnih snovi v kozmetičnih izdelkih, ki so mutagene (3 kategorije), kancerogene (3 kategorije) ali tokične za reprodukcijo (3 kategorije))

Penetration through the nail plate:
    taking into account the available data on ungual penetration of chemical substances and the physico-chemical properties of toluene, the SCCP is of the opinion, that the penetration of toluene can reasonably be expected to be practically nil

-Taking into account the available scientific data, the short-term exposure to toluene from nail products containing 25% toluene is not considered to be of concern with regard to acute neurological effects

-In summary, the SCCP is of the opinion that inclusion of toluene up to 25% is safe from the general toxicological view in nail cosmetics used as intended in adults and children.

-However, the SCCP would like to point out that there is a foreseeable risk of increased inhalation by children as part of the normal playing behaviour from cosmetics promoted as children’s toys. Therefore, the use of toluene in such products is not considered appropriate.

STRUKTURNA FORMULA TOLUENA

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Glede na to ,da je uvrščen pod 3. kategorijo snovi, ki so toksične za reprodukcijo, obstajajo raziskave in testi, ki pričajo o njegovi škodljivosti (najbolj nevarne in toksične so tiste snovi, ki so pod 1. kategorijo)- tako da jaz bi se vseh sestavin, ki so uvrščene pod katerokoli od teh treh kategorij na področju kancerogenosti, mutagenosti ali reproduktivne toksičnosti izogibala.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Kopirano iz CT-ja iz teme SECHE VITE – nadlak Dry Fast Top Coat

@gejba wrote:

Sestavine: Butyl Acetate, Toluene, Cellulose Acetate Butyrate, Isopropyl Alcohol, Trimethyl Pentanyl Diisobutyrate, benzophenone-1.

Eden izmed trenutno najbolj pohvaljenih nadlakov na tujih forumih. Kako škodljiv je toluen – sploh v primerjavi z DBP in formaldehidom?

@nina wrote:

Mnenje o toluenu v lakih za nohte, ki ga je podala SCCP (deluje v okviru Evropske Komisije), je povzeto TUKAJ

@gejba wrote:

Hvala. Vprašanje je torej samo še kakšna koncentracija toluena je v nadlaku.

@nina wrote:

Ja..ne bi smela bit večja..
    Pa kaj preveč vdihavat ga ni treba :shutup: :))

@gejba wrote:

Bom za vohala raje druge produkte. :lol1:

@nina wrote:

Malo sem še brala raziskave narejene glede toksičnega učinka toluena.. glede na to, da je uvrščen v 3. kategorijo reproduktivne toksičnosti ga jaz kljub mnenju SCCP ne bi uporabljala..toluen je poleg parabenov (predvsem v deo-tih) ena od sestavin, ki se jim kljub temu, da niso prepovedane, jaz vseeno raje izogibam..oz. pretehtam kakšen je benefit ostalih sestavin oz. kozmetičnega izdelka na splošno.
    Tako da jaz lakov s toluenom ne priporočam :(

Profile photo of Loonie33
    Loonie33
    Član

hm.. Če se prov spomnem sem nekje brala, da naj bib bil manjši delež toluena v originalni verziji Absinth-a ??
    ni cudno, da se je vsem mešal če so to pil :hospital:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico