Tea-Tree oil (Melaleuca alternifolia)

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SESTAVINE V KOZMETIKI Tea-Tree oil (Melaleuca alternifolia)

Ta tema vsebuje 12 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 4 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Glede na to, da je uporaba olja “čajevca” (Melaleuca alternifolia) v kozmetičnih izdelkih pogosta in so pri določenih uporabnikih zaznali določene senzibilizacije, je COLIPA (The European Cosmetic Toiletry and Perfumery Association) l. 2002 izdala priporočilo, da se v kozmetičnih izdelkih olje “čajevca” uporablja v koncentracijah do 1%.

Še posebej so glede senzibilizacij kritični oksidacijski produkti terpenov, ki jih olje vsebuje. Zato je dodatek antioksidantov za zaščito sestavin olja “čajevca” v izdelkih, ki ga vsebujejo, še toliko bolj pomembna. Priporočljivo je tudi, da imajo takšni izdelki embalažo, ki ščiti pred svetlobo.

OPOMBA: olje “čajevca” sem pisala v narekovajih zaradi neustreznih slovenskih prevodov tea tree, Melaleuca alternifolia. Bo nekaj več o tem napisala nejka :wink2:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Bom kmalu, obljubim :blush1:

Profile photo of 1_girl
    1_girl
    Udeleženec

Mene pa zanima ce katera morda uporablja olje čajevca-dm znamke? das gesund ali kako je in kaksne kvalitete je?
    Pa zanima me tudi ali bi se recimo dobro obneslo ce bi si recimo 2-3kaplice olja cajevca primesala k cistilnemu gelu za obraz? Kupila bi si babylove kopf biss fuss waschgel, ki ima precej enostavne sestavine ter recimo naredila mesanico za mojo k mozoljvckom nagnjeno kozo? Pa ali se to mesanico naredi prej (tako da se odmeri koliko kapljic) in se uporablja ze narejeno mesanico ali bi bilo bolje da si mesanico delam sproti?
    Sem dobila taksno idejo ker se mi zdijo geli ki ze imajo taksno mesanico zelo dragi. :S
    Hvala in lep pozdrav

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

jst imam tole olje iz dm-a in ga dodajam olju za telo :) dodala sem ga tudi že olju za tuširanje, glede bolj “kremastih” izdelkov pa nevem.. najbolje, da Nina pove :)

Profile photo of 1_girl
    1_girl
    Udeleženec

OK hvala KuKi*. :) Bom potem pocakala na Ninino mnenja.(upam, da utegne)
    Koliko pa stane to etericno olje od dm-a? Potem je zadeva OK kvalitete?
    Lp

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

stane nekje 3€. Je 100% in iz biološke pridelave :)

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Jaz ga imam tudi in tako laično ne vidim razlike (barva, gostota, vonj) s prejšnjim Berglandovim.

@nina wrote:

OPOMBA: olje “čajevca” sem pisala v narekovajih zaradi neustreznih slovenskih prevodov tea tree, Melaleuca alternifolia. Bo nekaj več o tem napisala nejka :wink2:

Kje si lahko preberem kaj več o tem?

Profile photo of 1_girl
    1_girl
    Udeleženec

Danes sem si ga pa tudi sama privoscila in si ga tudi zmesala z gelom za obraz in zaenkrat se je ok obnesel(ampak itak realno stanje pokaze daljsa uporaba). Je pa res glede na kolicino zelo ugoden. Pa vzela sem zadnjega hehe.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

okarina – nejka ima še vedno na dolgu to razlago… je pa pravilno čajeva mirta. tako so mi povedali :)

povzetek z dodatkom v članku: OLJE ČAJEVE MIRTE V KOZMETIKI

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz imam v uporabi Dermae Tea tree & e oil in je super prva pomoč. Pri mozoljih itak, sicer se pa čajevec super obnese po pikih žuželk, komarjev itd. Lani me je samo to reševalo pred praskanjem do krvi.

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Čajeva mirta :)
    Je pa pravzaprav lep izraz, mi je všeč. Bi bilo zanimivo vedeti, kako je prišla v rabo beseda čajevec (nejka :flower1: )

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Sem imela tole eterično olje pred leti, pa se ne spomnim, če je bilo kaj učinka.

Bi se dalo tole nanašati na posamezne mozolje (sem nekje zasledila, da nekateri to delajo).

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

na posamezen mozolj sigurno :yes:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico