Talc

Ta tema vsebuje 9 odgovorov, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 5 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Zanima me, če je kozmetični talc res rakotvoren. :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Talc (smukec), ki se uporablja v kozmetiki mora biti primerno očiščen in dezinficiran. Kancerogenost (na splošno) pri smukcu se je nanašala na vsebnost azbesta, ki ga pri uporabi v kozmetiki ne vsebuje, in na nastanek pljučnega raka pri vdihavanju smukca- glede tega zadnje raziskave (2007, 2008) poročajo, da ni nevarnosti.

Smukec kemijsko sestavljajo magnezijevi hidroksipolisilikati in aluminijevi silikati.

MINERAL SMUKCA

Na splošno je vse sestavine mineralnega izvora potrebno pred uporabo v kozmetične namene (tudi druge namene) primerno očistiti. Kancerogenost se v večini snovi mineralnega izvora nanaša na nečistote, ki jih predhodno vsebujejo in ki po ustreznem čiščenju niso več prisotne.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Torej, če bi bila 100% prepričana v izvor in obdelavo, je OK.
    Recimo, da Nivea poskrbi zato. Moj najljubši puder za matiranje vsebuje namreč talc. :wink2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Mene ne bi skrbelo :wink2:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Torej tudi mene ne bo. :wink3:
    :thanks:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

kako je pa s komedogenostjo talca? nekoč sem nekje zasledila, da lahko maši pore…sama pa tega ne opažam

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Lahko, vendar ni med tistimi najbolj potencialnimi.
    Odvisno koliko ga je in koliko v samem pudru prispeva h komedogenosti- lahko, da v določenem izdelku ne bo povzročal mašenja por, v kakšnem drugem pa v kombinaciji npr. s titanovim dioksidom potencira možnost za pojav komedonov.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

hvala nina, tole si velja zapomniti :read:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pri izdelkih v prahu za otroke, mlajše od treh let, ki vsebujejo smukec (oz. talk) mora na embalaži biti navedeno, da prah ne sme priti v stik z otrokovim nosom in usti.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

še malenkost več o smukcu oz. talc- u v članku:

SMUKEC – TALC

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico