SWEETSCENTS – Green Tea Overnight Skin Rejuvenation

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Serumi, olja, posebna nega SWEETSCENTS – Green Tea Overnight Skin Rejuvenation

Ta tema vsebuje 27 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Plain Jane Plain Jane 3 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

SESTAVINE: Green tea, cranberry powder, rice and bamboo silk, kaolin.

vir

Gre za belkasto-zelen prah (zaradi barve mu ljubkovalno pravimo Lurči), ki ga uporabljam predvsem zvečer na umit obraz. Na nečistoče (predvsem mozoljčke) ga nanašam malo bolj na debelo s prsti ali pa s čopičem za korektor iz takalona. Puder nanesem tudi po celem obrazu, ker mi krasno vpija maščobo – debelina nanosa je odvisna predvsem od letnega časa – pozimi je tanjši, ker imam že skoraj suho kožo – poleti, ko imam težave s pretiranim maščenjem kože pa debelejši.
    Zaradi manj mastne kože imam posledično bolj čisto kožo, kar pripomore k temu, da so tudi pore manj vidne.
    Všeč mi je tudi, da zelo hitro pomiri razdraženo kožo – zelena barva pa pomaga zakriti rdečico, tako da ga uporabljam med drugim tudi kot korektor.
    Dobro opravi tudi nalogo primerja pod mineralnim pudrom, istočasno pa se ga lahko pri zelo svetlopoltih kot sem jaz uporabi še za fiksiranje MMUja.

Cena v Čarodejki je 7€ za 10g lonček (4g prahu), ki traja pri meni kar nekaj časa.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sliši se obetavno :)
    Ne izsuši preveč, če ga naneseš na cel obraz (mešana koža)? Cena je kar okej, takšne “prahce” imaš ponavadi res za zelo dolgo časa.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

V bistvu je najbolj hecno to, da se mi je prvi teden koža začela luščit na tistem delu, kjer je bolj suha, potem pa nič več. Pa ga sedaj uporabljam že nekaj mesecev.
    Jaz ga imam v čopiču, tako da je poraba res minimalna, pa še doziranje je lažje.

Za lažjo predstavo:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz imam tudi končno tega Lurčija :)

se mi zdi da res deluje, predvsem deluje pomirjevalno. če se mi pojavi kak mozolj, in zvečer urgiram z Lurčije, se ne vname, ne nič. res lepo pomiri kožo. jaz ga nanašam samo na mozolje, pa na predel okoli nosu…in včasih še kam, če sumim kaj. in mi je res všeč, dejansko imam lepšo kožo

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz ga tudi nanašam na mozolje ali pa če se mi je začelo kaj ‘kuhat’ na obrazu sploh v času PMS-a.
    Že po 2-3 dni posuši mozoljčke. Jaz ga moram nabavit v večjih količinah :P Se mi zdi, da ga hitro porabim, pa niti nimam problematične kože.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sem sprobala – in res lepo pomiri kakšen vnet mozoljček :thumbsup: ..ali npr. ostanek mozoljčka po stiskanju :P . Zaenkrat sem ga nanašala samo na manjše predele. Ne vem, a imam jaz napačen čopič ali je res oprijemljivost malo slabša?

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Meni se čopič pri nanašanju ni obnesel in mi je veliko lažje nanašat s prsti

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz uporabim kar čiste prste, če želim debel nanos (beri, ko mi voda teče v grlo). Drugače je pa uporabim čopič za korektor (takalon).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

Jaz uporabim kar čiste prste, če želim debel nanos (beri, ko mi voda teče v grlo)..

:lol1: ..bom tudi jaz raje poskusila s prsti..trenutno mi po pms-jevsko ´teče voda v grlo´ :P

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz sem še vedno navdušena! Mi ga že počasi zmanjkuje in sem že naročila novo pakungo! Brez Lurčija ne gre več….odkar ga imam, zjuraj ne doživljam nobenih presenečenj več (jaooo, k reklama za Dormeo :roll: sori)

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

evo moj novi Lurči v novi embalaži

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Jaz sem imela le vzorček, ki sem ga dala na obraz po “stiskanju” in je res pomagal, da se mi ni vnel kak še večji mozolj.

Zato ga bom tudi v prihodnosti kar kupila.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz ga zadnje čase nanašam tut preventivno okoli nosu in na brado (na kake ranice pa itak). Sicer res zgledam pol kot pošast, ane, ampak je vredno :lol1: meni zelo pomaga, bolj kot karkoli kar sem prej uporabljala proti mozoljem.

Traja pa zeloo dolgo ena taka embalaža, meni se res zdi vredno nakupa

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Če mi ne bi povzročal mini mozoljčkov, bi ga z veseljem še naprej uporabljala po celem obrazu. Res je 1A izdelek.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@nati wrote:

Sicer res zgledam pol kot pošast, ane, ampak je vredno :lol1:

Hočeš rečt kot iz horror filma :lol1:
    Jaz namreč skoraj malo pazim, da me kdo ne vidi..pa ne zaradi sebe, ampak da se me drugi v kakšni temi preveč ne ustrašijo.. :P

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico