Svita

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 7 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

A kdo pozna tole kozmetiko?

Zgleda zanimivo, naravno in se slovensko povrhu.. :)

http://www.svita.si/

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Fino, nekaj domačega. Meni sta padla v oči oba losjončka – Oljka in Mandelj.

Tole so sestavine mandljevega losjona:

Sestavine: Aqua, Glycerol, Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lecithin, Sodium Alginate, Xanthan Gum, Fragrance/Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl salicylate*, Geraniol*, Fernesol*, Linalool*, Benzyl benzoate*, D-Limonene*

vir

Da se malo pokomentirajo… Kako je s tem alkoholom, ki je na začetku?

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Meni ni najbolj všeč da je alcohol že na tretjem mestu :unsure:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Mila in olja obetavno zgledajo :)

Profile photo of kozmetik
    kozmetik
    Član

Imam raje alcohol na tretjem kot paraben ali formaldehid na zadnjem mestu :read:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz pa ne.
    če je paraben na zadnjem mestu, to pomeni, da je v proizvodu v neznatnih količinah in nima nobenega vpliva na kožo, če je pa alkohol na tretjem mestu, ga je pa v proizvodu zelo veliko in izsušuje kožo

kozmetik
    Član

Alkohol res sam po sebi suši kožo, vendar proizvajalci na ta račun večajo vsebnost glicerina. Glicerin pa deluje kot vlažilec. Glede konzervansov v kozmetiki je pač tako, da so potrebni kjer je prisotna voda. Tako pač je in drugače na žalost ne gre. Proizvajalci prikrivajo alkohol preko ekstraktov. Navedejo celo čudo ekstraktov vsi so pa narejeni na alkoholni ali celo propilen glikolski bazi. Zato jim ni potrebno navajati alkohola, ter ostalih konzervansov.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Alkohol bi moral biti napisan posebej tudi če je del rastlinskega izvlečka…je pa seveda možno, da se kakšen proizvajalec tega ne drži najbolj dosledno :police: …glede na to, da se v izdelkih, kjer med sestavinami niso navedeni parabeni, ti najdejo na testiranju izdelka :ninja: , se lahko nepravilnosti dogajajo tudi za druge sestavine..

Če so druge sestavine vlažilne in hranilne, je bolje za končni izdelek..ampak vsega izsušujočega efekta alkota pa žal to vseeno ne izniči :ermm: …bolje uporabiti kakšen bolj ugoden konzervans pa zmanjšati vsebnost alkohola.

kozmetik
    Član

Kateri konzervans bi tebi ustrezal? Mislim, da bolj naravnega od alkohola ni. Razen, če se Ph izdelka spusti zelo nizko recimo 3-4,5 takrat pa zaleže že kakšen Na benzoat ali sorbat. Te konzervanse pogosto srečujemo v kombinaciji z citronsko kislino. Je pa ob uporabi vseh teh naštetih rok uporabe zelo omejen.

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Saj če je alkohol naraven ne pomeni da ni škodljiv. Marsikatera stvar je tudi naravna pa si je ni najbolje dajat na kožo

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@kozmetik wrote:

Kateri konzervans bi tebi ustrezal? Mislim, da bolj naravnega od alkohola ni. Razen, če se Ph izdelka spusti zelo nizko recimo 3-4,5 takrat pa zaleže že kakšen Na benzoat ali sorbat. Te konzervanse pogosto srečujemo v kombinaciji z citronsko kislino. Je pa ob uporabi vseh teh naštetih rok uporabe zelo omejen.

Vem da je težko s temi konzervansi – soli sorbinske ali benzojske kisline so res učinkovite nekje med pH 4-5. In so tudi v naravnih izdelkih pogosto uporabljene..meni ni takšen problem rok trajanja, ker ko izdelek odprem ga brez problema porabim v roku – sploh mleka za telo, teh še za en mesec nimam.
    Čeprav je fenoksietanol za nekatere iritant, ga jaz osebno dobro prenašam (nisem še nikoli nič takega opazila pri idzelkih, ki so ga vsebovali) – je pa dobro stabilen in ni toliko odvisen od pH-ja.
    Glede alkohola pa toliko slabše če ni naraven in je še denaturiran…ampak tudi če je naraven in v večjih količinah, kožo še vedno izsuši.
    Mene v manjših koncentracijah alkohol ne moti – imam potem raje 1% alkohola kot pa 0,8% parabenov.

Pa da ne bomo preveč OT – izdelkov Svita še nisem uporabljala, tako da praktičnih izkušenj z njimi nimam (ne dolgo nazaj sem prvič slišala za to linijo od naše Saše :) )

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico