Svilene obloge (silk wraps) ipd.

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LAKI ZA NOHTE Svilene obloge (silk wraps) ipd.

Ta tema vsebuje 55 odgovorov, ima 20 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of sophia sophia 6 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Obljubila sem, da bom nekaj besed napisala na temo svilenih oblog, ki se uporabljajo za “zakrpanje” zalomljenih nohtov.

Sama sem preizkusila komplet, ki se ga med drugim dobi v Mullerju, in sicer Kiss – Brush On Gel Wrap Kit

vir

Cena je okrog 13€. Vsebuje gel, aktivator, svilene obloge, obloge iz steklenih vlaken, pilico in manikurno palčko.

Ker se obloge delajo iz svile, bombaža ali steklenih vlaken (morda še česa), je v naslovu na koncu “ipd.”

Gre za obloge, ki se jih s pomočjo gela in aktivatorja nanese na nohte. S pomočjo oblog je noht učvrščen in zaščitene razpoke.

Svilene obloge so najbolj pogoste. So tanke in po nanosu praktično neopazne oz. prozorne. Bombaž je debelejši in zato močnejši, a ostane po nanosu bel, če se ne motim.

Obloge se odstrani s pomočjo acetona. Jaz sem uporabila zadevo za odstranjevanje umetnih nohtov.

Na meni zadeva ni bila ultra obstojna. Po nekaj dneh se je začela na robovih dvigovati. Takrat sem jo pač zamenjala. Vsekakor zadevo priporočam pri zatrganih nohtih. Če nohtov ne želite takoj skrajšati ali če se vam je noht zalomil “v živo”.

Aham, jaz sem obloge uporabljala predvsem kot pomoč razcepljenim nohtom na desni roki. Zadeva je malo pomagala, ker se noht pač ni dalje scepil, saj je bil trd in se ni zvijal. Za moje pojme to ni dolgotrajna rešitev, vsekakor pa je izhod v sili. ;)

Pazljivi bodite, ko se vam začne obloga dvigovati. Ni ravno fajn, če se spodaj zadržuje vlaga, ker se lahko zgodi, da se ustvarijo ugodni pogoji za glivice ipd.

Kar nekaj na to temo, je napisanega TUKAJ, kjer punca piše svoje izkušnje z oblogami, kako jih dela in kaj vse zalepi. Podkrepljeno je s fotografijami.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Hvala Maestra! Ravno ta link sem zadnjic iskala in ga nisem nasla.. :(

No super, bom sla kar v nabavo, ker.. zalomljeni nohti so zalostna rec.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz si moram tut umislit tole :thumbsup: hvala Maestra za izčrpno poročilo :flower2:

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

jaz pa ne vidim smisla v tem…so mi kratki nohti prav srčkani :lol1: :naughty:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

tigica, morda je bilo pa ravno razprodano. Hmm…

Nati, NP. ;)

anchek, tudi kratek noht se lahko v nulo scepi. ;) In je prav hudo boleče. S tem pa lahko pomagaš nohtu, da razpoka izraste ali kako naj se izrazim. Sicer pa… tudi sama sem ponosna lastnica kratkih nohtkov. ;)

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

joj, to sem pa že pozabila kako je…se mi je dostkrat dogajalo ko sem si jih (še ne tako dolgo nazaj) grizla :blush1: si pa ne znam predstavljati kako bi to popravila…upam da mi ne bo treba kdaj poskušat :luck: sedaj so pa ravno tako zdravi da zrastejo 2mm preden se začnejo cepit :manicure:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ja…jaz imam tudi kratke, pa zna kdaj kak prav v živo počit ali se zatrgat :unsure:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

@maestra: Sem mislila, da sem napisala link, pa sem ocitno bistvo stavka pozabila.. :mistake:

Torej link sem zadnjic iskala, da bi ga prilepila tisti punci, ki je sprasevala za resitev nohtkov..

Drugace pa, ves mogoce razliko med svilenimi, fiberglass (?? a to je uno kar moj dragi rabi za plastificirat modele bark?!), in linen (platno? nimam pojma).. si kdaj poskusila?

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Meni je včeraj malo počil noht in ker ga ne morem skrajšat do tam, ko mi je počil (počil mi je nekje na pol nohta), sem poskusila popraviti noht, kot sem videla tukaj. In morem reči, da zadeva dejansko deluje! :D: In to zelo dobro. Priporočam, če se vam radi lomijo nohti. :yes:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Sej nekaj takega je Kiss Silk Warp setku :). Samo da je akrilen gel notri, ki zdrzi se pa se casa. Je pa to od Essence definitivno cenejsa varianta, lustno!

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

O svilenih oblogah imamo že svojo temo. ;)

In ja, itak da deluje in to fajn. Namesto svilenih oblog lahko uporabiš kar del čajne vrečke. ;)

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Nisem vedela, da že imamo temo. :blush1: Ja, sem prebrala, da lahko uporabiš tudi vrečko od čaja. Zanimivo. Sem si že prej kupila od essence nekaj podobnega, pa je bilo zanič. Me je to toliko bolj presenetilo, da tole deluje. :)

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Ni panike, elchy. ;) Sem prestavila poste in zdaj smo tukaj. :lol1:

Ohja, tisto včasihod Essence niso bile svilene obloge, ampak neka plastika, če se ne motim. tisto je bilo obup. Pri teh novih sem pa prav pogledala, če je svilena obloga in ja… je. :D: Super! Jaz imam Kiss set, ki mi je super, ker ima gel in aktivator zraven. Z aktivatorjem je zadeva praktično takoj suha. :thumbsup:

Danes se mi je kot nalašč zelo grdo zlomil noht na palcu. Ravnokar sem ga obložila. :lol1:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Meni je tudi fajn tole pomagalo za par nohtkov… je super prirocno, sem se najprej bala uporabljat ker je gel…

Je pa super tale aktivator, res je takoj suho :)!
    Si bom omislila essence silk warps, in za naprej bom ze nasla kaksen gel kje na netu in aktivator da ne bom ravno vedno dajala 14€ za njih (in poleg vsega flaskice sploh niso polne, moje so cca 1/5 polne wtf).

Kok pa stane tole od Essence, nism še zasledila tega, pa lih rabla bi, ker mi je en noht poču pa mi ga je taka muka odstrižt. :lol1:

Tj. izrežeš silk wrap, da se ti prilega celemu nohtu?, namažeš z lepilom cel noht al sam tm k je zlomlen, nalepš silk wrap gor in nato še dvakrat namažeš z lepilom? :P

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico