Svetlinovo olje

Ta tema vsebuje 69 odgovorov, ima 17 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nala nala 5 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Že nekaj let imam težave s srbečico po tuširanju, srbečica je res huda, lahko se spraskam do krvi, če se ne mažem takoj z nečim mastnim (pozimi z Ureo). Mil ne uporabljam drugje kot pod pazduho, stopalih in intimnih predelih.
    Ponavadi tudi vse brisače in perilo pri pranju spiram dvakrat (ponovim spiranje).
    Vodo imamo trdo.

Čez poletje sem jemala neke kapsule v stilu “Braunemon” (da me ne opeče), ki so vsebovale svetlinovo olje. In glej ga zlomka, čez poletje srbečice ni bilo. Mažem se enako (celo z enako kremo), tuširam enako, samo kapsul ne jem kak mesec.

Je možno, da res to olje toliko vpliva? In če je res, koliko ga potem jemati? In katero obliko / znamko izbrati?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zelo možno :yes:

Svetlinovo olje je bogato z omega-6 maščobnimi kislinami (linolna, gama-linolenska). Več o tem je napisano v temi Olja in njihove sestavine.

Vsekakor ti pri tvojem stanju kože priporočam peroralno jemanje kapsul s svetlinovim oljem (lahko poskusiš tudi z ribezovim oljem) in nego z olji in mleki, ki vsebujejo olja rastlin bogata z omega-6 maščobnimi kislinami. Eno takih je Eucerinovo mleko z visoko vsebnostjo svetlinovega olja (ima sicer tudi parafin, vendar je zaradi svetlinovega olja na visokem četrtem mestu po sestavineh zelo dobro).
    Glede prehranskih dopolnil pobrskam zvečer, ker se mi trenutno zelo mudi na pot..ti podrobnejše info napišem še zvečer :wink1:

Najbolje bi bilo kombinirati oboje- peroralno jemanje kapsul in nego kože z olji ali mleki, ki ta olja vsebujejo.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nina, ful hvala.
    Sem si ravnokar v Cityparku omislila kapsule s svetlinovim oljem, bom poskusila, pa bom videla.

Eucerinovo mleko sem pa uporabljala, samo je bilo z Ureo. A je to isto mleko ali je še kako drugo? Bom šla en dan pogledati v lekarno.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Super, da si si nabavila kapsule :thumbsup:

Za tvoje stanje kože poskusi raje z losjonom ali kremo omega:

Omega-6 maščobne kisline zelo izboljšajo strukturo hidrolipidnega plašča in s tem izboljšajo zaščito kože pred vplivi okolja, tudi pred mili, geli za tuširanje..boljša zaščitna funkcija je poglavitnega pomena za zdravo kožo- če zgornji sloji kože ne ščitijo dovolj, se negativni učinki na vso kozmetiko in zunanje dejavnike samo povečujejo.

Pri tvojem opisu stanja se ti res splača sprobat izdelke, ki vsebujejo omega-6 maščobne kisline :yes:

Še dodajam spisek sestavin za losjon:
    Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Oenothera Biennis, Vitis Vinifera, Octyldodecanol, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone, Glycyrrhiza Inflata, Ceramide 3, Magnesium Sulfate, Ozokerite, Sorbitan Isostearate, Methoxy PEG-22/Dodecyl Glycol Copolymer, Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer , PEG-2 Hydrogenated Castor Oil, BHT, 1,2-Hexanediol, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben.

Sestavine kreme:
    Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Oenothera Biennis, Vitis Vinifera, Cera Microcristallina, Paraffin, Lanolin Alcohol, Glycyrrhiza Inflata, Ceramide 3, Cholesterol, Butylene Glycol, Citric Acid, Sodium Citrate, Aluminum Stearates, Magnesium Stearate, BHT, Potassium Sorbate.

Če najdem še kakšen izdelek z oljem dvoletnega svetlina na začetku med sestavinami, dopišem.

TEMO S KOZMETIČNIMI IZDELKI S SVETLINOVIM OLJEM NADALJUJEM TUKAJ

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Super, hvala, :hug: , moram ta teden itak po tekočino za leče (ki jo kupujem v lekarni), pa bom res pogledala še za tale losjon.
    Zdaj se spet začenja obdobje nogavic in najlonk, ki zadevo samo potencirajo, tako da bom res poskusila.

Bom povedala, kakšni so rezultati :D

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Tole si moram pa tudi midve z mami omisliti. :thumbsup:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Gabi, jaz sem si omislila Blooms Evening Primrose Oil, ki je stal okoli 18 EUR (100 kapsul po 1000 mg hladno stiskanega olja), kar se mi zdi precej ugodna varianta v primerjavi z Now Evening Primrose Oil, ki stane okoli 15 EUR (100 kaspul po 500 mg olja) ali Natural Wealt Svetlinovo olje v kapsulah, ki stane okoli 12 EUR (30 kapsul po 500 mg olja) ali NutriLab Olje svetlina, ki stane okoli 8 EUR (60 kaspul po 50 mg olja).

Tako kot jaz ste najbrž ugotovile, da cene ful variirajo, žal pa ne poznam nobenega izdelka tako dobro, da bi vedela, kje je najboljše razmerje kvaliteta-cena.

Jaz sem svojo varianto (Blooms) kupila v Baziliki v Cityparku.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Hvala za info. :flower2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

A je na teh kapsulah posebej napisano kolikšen je delež maščobnih kislin in katere so? ..pa zanima me bolj angleška deklaracija, ker pri slovenskih prevodih večkrat linolno, linolensko..malo pomešajo oz. direktno prevedejo potem pa pride do zmešnjave :eyes1:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

To je pa nekaj zame. Me po tuširanju srbi/peče koža, dokler se namažem s čim mastnim.
    Saša, kakšno je stanje po pitju teh kapsul?

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nina, na nekaterih piše, na nekaterih ne. Saj zato sem pa spraševala, kaj je najbolje.
    Meni so se zdele moje sumljivo poceni, gor pa piše tole:

Evening Primrose Oil … 1000 mg,
    Equivalent gama-linolenic Acid (gla) 10% … 100mg.

Goga, sem danes zjutraj komaj 3. popila :wink1:

Sicer pa:

Now Svetlinovo olje; 3 kapsule vsebujejo:
    Svetlinovo olje 1,5 g (1500 mg)
    Gama-linolenska kislina (GLA) 135 mg
    Cis-linolenska kislina (omega-6) 1,08 g (1080 mg)
    Cis-oleinska kislina (omega 9) 120 mg

Natural Wealt Svetlinovo olje v kapsulah, 1 kapsula vsebuje:
    500 mg olja svetlina (365 mg cis-linolne kisline in 45 mg gama-linolenske kisline)

NutriLab Olje svetlina, 1 kapsula vsebuje:
    olje svetlina … 500 mg, od tega:
    Linolenska kislina … 373,4 mg
    Gama-linolenska kislina … 48,8 mg
    oleinska kislina … 37 mg
    palmitinska kislina … 10 mg
    vitamin E … 10 mg

Koliko pa je smiselno tega zaužiti dnevno? V Baziliki mi je rekla, da zadošča ena kapsula, na škatli piše 2 do 3 kapsule dnevno, ampak to piše na vseh škatlah :))

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Ok – neumno vprašanja, ampak jaz bi si kupila kar svetlinovo olje pa je. Ali je manjši učinek kot, če ga zaužijemo v kapsulah?

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@nina wrote:

pri slovenskih prevodih večkrat linolno, linolensko..malo pomešajo oz. direktno prevedejo potem pa pride do zmešnjave :eyes1:

V čem je razlika in kaj je pomembnejše?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pomembni sta obe maščobni kislini: linolna in gama-linolenska
    Dobro je, da sta poleg navedbe svetlinovega olja še posebej napisani vsebnosti teh dveh MK. V primeru pomanjkanja linolne kisline, se na njeno mesto v lipidnih strukturah kože vgradi oleinska kislina :arrow: posledica: neželene spremembe v zaščitni funkciji kože. Svetlinovo olje samo vsebuje tudi nekaj oleinske kisline, vendar pri hkratnem vnosu linolne to ni problematično (problem je pri pomanjkanju linolne). Linolna in gama-linolenska sta omega-6 maščobni kislini; zelo priporočljivo je, da ob peroralnem jemanju nanašamo te MK tudi topikalno (torej v obliki krem, losjonov..).

Glede prevodov: po angleško je linolna linoleic, gama-linolenska pa gama-linolenic..in sem že nekajkrat zasledila narobne prevode, tako da je na koncu bilo že kar vse linolenska.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

To je pa dobro vedeti. :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico