SUKI – Žametna krema za obraz

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Kreme in losjoni SUKI – Žametna krema za obraz

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of amisa amisa 6 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

SESTAVINE: Infusion of organic chamomile (anthemis nobilis), calendula (calendula officinalis), & rose in filtered water (rosa canina aqua), organic jojoba (buxus chinensis), rice (oryza sativa) germ, borage (borago officinalis), hazelnut (corylus americana), grapeseed (vitis vinifera), & sunflower (helianthus annus) oils, standardized white willow (salix alba) extract, organic fermented rose (rosa canina), calendula (calendula officinalis), & comfrey (symphytum officinale) distilled extracts, natural vitamin c (ascorbyl palmitate), & retinol (retinol) liposomes, organic shea butter (butyrospermum parkii), beeswax (cera alba), organic food grade aloea vera (aloe barbadensis), organic food grade lecithin (lecithin), gums arabic (acacia cathechu) & food grade xanthan, pure wasabi (wasabi) extract, cetearyl alcohol, & pure, premium, steam distilled essential oils

vir

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Stestirala sem tester, ki se je imenoval že po novem: Balancing Day Lotion.

V osnovi imam mešano kožo z mastnim T predelom, vendar sem že nekaj časa opažala, da mi vseeno pašejo izdelki, ki so namenjeni suhi koži, čeprav se potem po T predelu močno svetim. Razen v poletnih mesecih precej redno uporabljam tekoči puder, zadnje mesece Diorskin Forever, ki zna kožo tudi rahlo izsušiti. Toliko za prvi občutek.

Kremo sem testirala en teden in ugotovila, da je za mojo mešano kožo premalo. Kjer sem imela območje suhe kože, je tako ali tako nisem nanašala, vendar je bila tudi na čelu premalo, ves čas sem imela občutek, da me zateguje.

Sicer pa pol naredi prijetno gladko, mehko na otip, čeprav se zdi, kot da koža “bremza”. Morda je razlog v tem, da je koža lepo matirana, ni svetleča, kot je to po mastnih kremah, vendar ima tak satenast pridih.

Kako se čez nanaša tekoči puder težko komentiram, ker sem sam enkrat nanesla puder, vendar sem ga takrat težko, težje se je razmazal, je pa bil dalj časa “nedotaknjen”, tudi T predel se je kasneje začel svetiti.

Ostale dneve, ko sem kremo uporabljala, sem videla, da se T predel dejansko ne začne svetiti, tudi danes se po 12 urah ni začel, pa imam s tem kar velike težave – ena izmed “obljub” na testerju je tudi, da regulira izločanje maščob.

Por mi krema ni mašila, pravzaprav mi je obstoječe mozoljčke celo posušila, vendar je to nalogo opravljala (morda celo bolje?) tudi različica za suho kožo (Complexion Brightening Cream).

Vonj mi ni povšeči, je le “razredčena” različica kreme za suho kožo, ki mi smrdi (žal) po ocvrtih krofih :blush1:

Krema sploh ni slaba izbira, pravzaprav zna biti super krema, samo preverite prej, če vam ni premalo vlažilna :wink1:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Še ena super Suki kremca.

Tudi tole kremo sem najprej preizkusila kot testerček, potem v mini kitu in sedaj je na moji polički tudi ful size. :D:
    Je zelo lahke teksture, zelo fajn se maže in moja koža jo super vpije. Imam mešano kožo in kremo uporabljam zjutraj, zato me edino moti, da ne vsebuje UV zaščite.
    Krema mi ne maši por (ki pa so zelo občutljive).

Plusek dobi tudi za zelo prijeten, nežen vonj.

Cena je 30€, kar se mi ne zdi pretirana cena za kremo za obraz.

Splošna ocena:
    5/5

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Žametna kremica je ena boljših krem, ki sem jo uporabjala. Poleg odličnih sestavin jo odlikuje še krasna tekstura, prijeten neženj vonj. Po nanosu je koža lepo navlažena in mehka kot žamet. Za poleti, je kremica čisto dovolj samostojno, za pozimi pa je treba dodati kaj bolj hranljivega. Meni odgovarja Akamutijevo jojoba olje.

Moja ocena: 5/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Kremo sem uporabljala par tednov, potem pa sem ugotovila, da mi nazalost masi pore in sem z uporabo prenehala.

Embalaza je prakticna za doziranje in lepa, vonj je sicer zaznaven vendar meni nic kaj posebno (ne)prijeten, krema je dokaj redke konsistence, se lepo razmaze (potrebujemo majhno kolicino) in se lepo vpije v kozo.

Kozo mi je navlazila, po uporabi je bila lepa in sijoca, uporabljala sem jo v kombinaciji z essential care citrusnim in vrtnicnim tonikom in kombinacija se je na moji mesani kozi dobro obnesla (dokler se mi niso zaceli pojavljati mozolji).

cena je 19,93€ ki se mi zdi ob dobrih sestavinah sicer upravicena, vendar je sama ne bom vec kupila (zaradi masenja por).

Priporocam za preizkus na mesani/normalni kozi, za suho bo verjetno premalo.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico