SUKI – tonik z belo vrbo

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Toniki SUKI – tonik z belo vrbo

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Black Cherry Black Cherry 3 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavine:
    Organic rose (rosa canina) petal, chamomile (anthemis nobilis), calendula (calendula officinalis) & tea tree (melaleuca alternifolia aqua) infused in purified, filtered water, standardized white willow (salix alba) & chamomile (anthemis nobilis) extracts, white willow (salix alba) bark extracts distilled in fermented sugars (sucrose), chamomile (anthemis nobilis), & rose (rosa canina), witch hazel (hamamelis virginiana) distillate, pure, organic, food grade aloe vera (aloe barbadensis), natural vitamin liposomes c & retinol, seaweed (algae) extracts, & pure, premium, steam distilled essential oils.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ta tonik sem preizkusila iz dveh mini kitov.
    Glede na to, da je pri meni poraba tonika precej velika sem ga imela iz ene male flaške samo za nekajkrat. Vendar je bilo dovolj, da sem ugotovila, da je ta tonik idealen za mojo kožo (in zelo :devil: za mojo denarnico).

Kožo res fajn očisti še zadnjih nečistoč in jo pripravi za serum. Koža je po uporabi tega tonika mehka in gladka.

Tudi vonj ima zelo prijeten (kot vsi Suki idelki), tak zeliščni, pa vendar hkrati osvežilen.

Cena je za mene osebno previsoka (ker tonika res porabim ogromno), stane 30€.

Splošna ocena:
    4/5 (nižam samo zaradi cene)

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Tonik sem dobila za darilo, se prej sem ga preizkusila v obliki testerja, vendar se sama za nakup verjetno ne bi odlocila.
    Embalaza je izredno prakticna in meni tudi estetsko vsec, tako kot vsi ostali Suki izdelki. Na moji mesani kozi se je tonik obnesel dobro, vendar kaksnih velikih razlik z drugim Suki tonikom nisem opazila.
    Ima izredno mocan vonj, jaz sicer na vonje nisem blazno obcutljiva, vsem, ki pa vas vonj hitro zmoti priporocam, da ga pred nakupom vsekakor povohate ;)
    Tonik je izredno koncentriran, za moj okus morda se celo prevec in bi ga brez problema lahko tudi redcila (nekajkrat sem ga zmesala z zelenim cajem, vendar se mi ni dalo vsak dan pacat), vendar potem nastane problem glede obstojnosti, tako da tega rajsi nisem prakticirala.
    Kozo mi je dobro ocistil ostankov necistoc, uporabljala sem ga skupaj z essential care cistilnim gelom in vrtnicno kremo, v taksni kombinaciji se je super obnesel. Koza je bila po uporabi lepo navlazena, mehka in prijetna na otip ter sveža na pogled. Dostikrat sem nego zaključila kar s tem tonikom in kreme sploh nisem nanesla, pa me ni nic zategovalo.
    Zame vsekakor eden boljsih tonikov kar sem ji preizkusila. Cena je okoli 30€, kar je kar precej, vendar vam priporocam vsaj preizkus, ce ste, tako kot jaz, glede tonikov zelo zahtevne.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za tale tonik lahko rečem, da me je izjemno pozitivno presenetil. Uporabljam ga že nekaj časa, moji koži očitno ustreza, všeč mi je tudi vonj – po blagodejnem zeliščnem čaju. Izvlečki (bela vrba, aloe, ognjič, kamilica, hamamelis oz. virginski nepozebnik, navadni šipek, čajevec), ki jih vsebuje, delujejo pomirjevalno, protivnetno, adstringentno, antiseptično..in kar je velik plus – pri vsem tem kože ne izsušuje. Toniki kot vodne raztopine so hitro podvrženi mikrobiološki kontaminaciji, zato je oblika spraya pri tem toniku nujna – konzervansov namreč ne vsebuje. Svetujem, da ga, potem ko ga odprete, do konca porabite in da ne odvijate nastavka za spray.
    Kot aktivne kozmetične učinkovine so navedeni izvleček bele vrbe, vitamin C v obliki liposomov in retinol. Za izvleček bele vrbe je naveden standardizirani izvleček – kolikor navajajo različni viri, se standardiziran izvleček nanaša na procente salicina. Salicin (oz. salikozid) je glukozid hidroksibenzilalkohola (če ga zaužijemo, se metabolizira do salicilne kisline); deluje protivnetno. Vitamin C je znan antioksidant, posvetli polt in sodeluje pri sintezi kolagena – več o tem TUKAJ. Retinol je učinkovit pri odpravljanju težav z aknami in komedoni.
    Trenutno sem s tem tonikom res zelo zadovoljna.

Super tonik, najboljši kar sem jih kadarkoli sprobala. Je zelo nežen, kožo dobro navlaži (imam mešano kožo), vsebuje veliko antioksidantov in tudi na splošno ima zelo dobre sestavine. Kožo sem imela po vsaki uporabi zelo mehko in nežno, poleg tega mi ni mašil por.

Edina slabost je zelo visoka cena, okoli 40 €.

Priporočam, če vam ni škoda denarja (jaz si ga zaenkrat s svojimi študenskimi dohodki ne bom več privoščila :byby: ).

Ocena 4/5 (zaradi cene)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico