SUKI – serum z modro kamilico in ameriškim slamnikom

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Serumi, olja, posebna nega SUKI – serum z modro kamilico in ameriškim slamnikom

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of luncaa luncaa 5 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

vir

SESTAVINE: Organic jojoba (simmondsia chinensis), grapeseed (vitis vinifera), & sunflower (helianthus annus) oils infused with organic chamomile (anthemis nobilis), organic echinacea (echinacea angustifolio), borage (borago officinalis), evening primrose (oenothera biennis) & rose hips (rosa canina) oils, rice germ (oryza sativa) & hazelnut (corylus americana) oils, blue chamomile (anthemis nobilis) & echinacea (echinacea angustifolio) oils, organic mixed tocopherols & pure, premium, steam distilled essential oils.

Ta serum je po teksturi mešanica olj. Izdelek naj bi bil primeren za vse tipe kož – jaz bi ga priporočala za mešano, normalno, normalno do suho..najbolj primeren pa se mi zdi za mešano kožo, ki je nagnjena k občasnim nečistotam in je krati na določenih mestih izsušena.
    Jojobino olje na prvem mestu je odlična izbira (ne maši por in se nasploh odlično obnese tudi pri koži, ki je občasno nagnjena k nečistočam in mašenju por), prav tako bi velik plus dala še boraginemu olju (LINK), izvlečku kamilice (protivnetno, pomirjajoče), ameriškemu slamniku (pospešuje obnovo, protivnetno) in svetlinovemu olju, ki je bogato z omega-6 maščobnimi kislinami in je še posebej blagodejno za izsušena področja. Vitamin E je dodan za zaščito sestavin pred oksidacijo.
    Serum se po nanosu dokaj dobro vpije (na moji mešani koži je malo mastnega filma po nanosu prisotnega) – ga je pa potrebno nanesti v majhnih količinah, sploh če nimate suhe kože. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je koža naslednji dan pomirjena, zdravo sijoča in ne mastna. Definitivno bo moja stalnica v jesensko-zimskem obdobju, ko se od mastne-mešane kože začnem nagibati bolj k mešani-suhi. Kombinacija sestavin je premišljeno izbrana, problemov z mašenjem por načeloma ne bi smela povzročat – meni se pore po dobrih 10 dneh redne uporabe ne mašijo..kvečjemu se je stanje izboljšalo.
    Seruma ne priporočam za mastno kožo in za zelo suho kožo. Mastni koži bi olja, ki jih serum vsebuje, lahko bila preveč, zelo suhi in zreli pa bi priporočala mešanico še bolj hranljivih olj ali pa kombinacijo seruma z ustrezno kremo.
    En pritisk je dovolj za cel obraz, nanašam ga samostojno zvečer. Nad učinkom sem na moji mešani koži navdušena :)

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

No, po enotedenski uporai pa še lahko napišem oceno :)
    Tudi jaz imam, kot Nina, mešano kožo, predvsem imam težave z izsušeno povrhnjico, še posebno v teh mrzlih dneh, ki prihajajo. Suki serum uporabljam samo zvečer, ker mi je za podnevi premasten (dvomim namreč, da bi se na mešani koži obnesel kot podlaga za make up). Skratka nanesem ga zvečer, na očiščeno kožo in to v zelooo majhni količini. Tako se serum hitro vpije in skorajda ne pusti mastnega občutka – mogoče ga malo čutim na čelu. Zjutraj je koža mehka in čisto nič mastna, koža vse poje :) Meni por ne maši, pa sem na to zelo občutljiva.

Vonj je naraven, zeliščen, dokaj močen, a nemoteč. Meni sprva ni bil všeč, a sem se ga navadila in mi sedaj celo diši. Moj nos pri vseh naravnih kozmetičnih izdelkih deluje na ta način :)

Strašno všeč pri tem serumu mi je to, da se ga tako minimalno porabi. 22ml steklenička res da stane skoraj 30eur, a to je zaloga, ki je pomoje ne porabiš zlepa. Jaz imam zaenkrat testerček, ki vsebuje mogoče 1ml seruma, pa ga imam že en teden, pa še za en teden bo. Ko pa ga manjka, pa bo kar teba v nabavo, ker tole je super ozimnica za mojo kožo.

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Ne bom še napisala ocene, ker sem ga včeraj zvečer prvič sprobala in :crazyhappy: Kolk je pa to dober serum. Imam podobno kožo kot Nati in Nina, mešano.. Zdaj v hladnejših dneh s suho povrhnjico.
    Včeraj sem ga malce preveč nanesla in sem se svetila kot novoletna jelka, samo se neverjetno vpije v kožo in se potem nič ne sveti. Zjutraj je bila koža nahranjena :yes:

Ko porabim testerček, ga takoj naročim :thumbsup:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Tale serum sem nekajkrat preizkusila tudi za čez dan, pod Alverde aloe vera fluidom. In vse skupaj se je super obneslo pod pudrom. Koža se mi ni mastila, niti se ni svetila, zahvaljujoč Sukiju pa tudi izsušena ni bila, kar se sicer zna zgoditi v teh mrzlih dneh.

Zanimivo je, da kljub temu, da so to olja, koža vse posrka vase in se prav nič ne masti. Samo mehka in voljna je

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ta serum imam na sumu, da ima največ zaslug, da se je moja koža izboljšala. :thumbsup: :lol1:
    Vedno sem imela mastno kožo s precej mozolji. Naredila sem napako, ker sem uporabljala agresivne proizvode (z alkoholom), ki so mi kožo še dodatno razdražili. Koža je bila mastna, pa vendar polna lusk (suha povrhnjica).

Ko sem dobila ta serum v mini kitu sem bila navdušena nad njim in sem si kmalu kupila ful size (moj prvi drag negovalni kozmetični izdelek). Uporabljala sem ga vsak drugi večer, po celem obrazu. Koža se mi je kmalu popravila, ni več lusk in kar mi je najbolj čudno – manj je mastna (kljub temu da dodajam olje?? :scared: ).

Ful size stane okrog 30€, vendar je vreden vsakega centa.
    Plus dobi še za zelo prijeten vonj, ki se ga kar ne naveličam.
    Nakup priporočam vsem mastnokožcem.

Splošna ocena:
    5/5

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Ta serum sem probala v mini kitu.

Po par dneh uporabe so se mi zaceli delati drobni mozoljčki na licih, čelu in nosu,
    zato sem ga takoj nehala uporabljat.
    Imam mešano do mastno kožo pa se mi je zelo dolgo vpijal, kar mi ni bilo všeč.

Edini plus je da se ga porabi izjemno malo. Za cel obraz sem uporabila 2 kapljici.

Ker ga nisem porabila čisto nič sem ga velikodušno odstopila Nati :flower2:

Ocena: 1/5

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Serum sem imela možnost sprobati, ko prijateljici ni odgovarjal. Kakšna sreča, da ji ni, ker meni je pa super! :)
    Vonj je prijeten, nič moteč.
    Porabi se ga malo, zato je cena upravičena, saj traja zelo dolgo.
    Olje sem uporabljala 3-4x na teden, ne vsak dan.
    Imam mešano kožo, masten T predel, ki pa se ob uporabi agresivnih čistil proti mozoljem začne sušiti.
    Embalaža je priročna, obožujem embalaže na pumpico.
    Koža se je ob uporabi malo popravila, je manj mastna na T predelu, čeprav ta ni izsušen, tudi ostali deli obraza izgledajo bolj sveže, nahranjeno.
    Pore se ob uporabi ne mašijo, vpije se zelo hitro, če gledamo, da je olje.
    Ker ga nanašam zvečer, je koža zjutraj res božanska.
    Kupila bom najbrž še full size, čeprav je cena kar visoka, okoli 30eur za 20ml..
    Ocena 4/5, samo zaradi cene

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico