SUKI – nežni luščilec z limonino travo, kamilico, vit.C

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Pilingi in maske SUKI – nežni luščilec z limonino travo, kamilico, vit.C

Ta tema vsebuje 7 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Lena Lena 5 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavine:
    sucrose (sugar), potassium cocoate, oryza sativa (rice) powder, cymbopogon flesuosus (lemongrass) oil, calendula officinalis (calendula) flower extract, lavendula angustifolia (lavender) flower extract, chamomilla recutita (matricaria) extract & squalene, citrus aurantifolia dulcis (orange) peel extract, ascophyllum nodosum (seaweed) extract, *aroma/fragrance, limonene, linalool, geraniol
    *component of 100% pure essential oils

Opis izdelka:
    Sladkorni naravni piling za obraz z limonino travo in kamilico.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tole je le eden izmed Suki izdelkov nad katerim sem popolnoma navdušena.
    Najprej sem ga dobila kot testerček in kmalu sem si morala nabavit mini kit za mastno kožo. Sedaj uporabljam že tretji mini lonček.

Piling je res grob, vendar če ga prej malo raztopiš med dlanmi ni pregrob za obraz.
    Meni zelo odgovarja nežen limonin vonj, ki naredi mini aromaterapijo 2x na teden.

Minus si zasluži dokaj visoka cena. Mini lonček stane 10€, original velikost pa kar 30€. Jaz imam mini lonček, vendar se mi proti koncu že kar malo strdi v lončku in ni več tako prijetna uporaba (zrnca postanejo še bolj groba).

Splošna ocena:
    4/5

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Moj najljubši peeling za obraz :sendlove:
    Najprej sem ga preizkusila v mini kitu, potem pa sem kupila največjo embalažo, ki jo porabljam zelo hitro, saj ga uporablja tudi moj dragi :))

Ima zelo prijeten blag vonj po limoni, kar je meni zelo všeč.
    Jaz ga malo stopim med prsti, ker či bi si ga dala direktno na obraz mi je malo pregrob.
    Na obrazu se spremeni v nežno penico.
    Koža je po uporabi zelo mehka. Uporabljam pa ga vsak drugi dan.

Naj povem da je tudi prijetnega okusa :lol1:

Edini minus mi je embalaža, saj če se ne porabi dovolj hitro se začne sušit.

Ocena 5/5

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Tale cleanser naj bi se lahko uporabljal za vsakodnevno čiščenje kože…meni ga je malo škoda preveč topit med prsti, zato ga raje uporabljam kot piling 2x na teden

Mogoče je sladkor res malo pregrob, ampak meni so grobi pilingi všeč – je vsaj kaj učinka. Včasih pa ga malo stopim med prsti, čisto odvisno od trenutnih želja pač.

Diši božansko, po limoni in sladkorju :roll:

Porabi se ga precej malo (sploh če se ga uporablja kot piling in ne kot vsakodnevni cleanser) zato mi bo tamala pakunga (ki stane malo manj kot 10eur) torej 30ml trajala vsaj 2-3 mesece.

Meni je mala steklena embalaža sicer lepa in šik a totalno nepraktična! vedno se tresem, kdaj mi bo zletela v lijak in se razbila! S sušenjem jaz nimam težav – ampak imam tamalo pakungo. tavelike verjetno nikoli ne bom kupila, ker je res PREvelika

To o neopaznih gubicah in svetlejši polti (iz prvega posta te teme) pa so po mojem mnenju bučke :yes: Piling odstranjuje odmrlo povrhnjico, ne pa gubic

kakorkoli, moja ocena je 5/5.
    Ko ga porabim, imam v načrtu sicer drug piling, ampak tale gotovo še pride na vrsto

Profile photo of S
    S
    Član

No, še ena navdušenka nad Suki pilingom in čistilom v enem. :sendlove:

Uporabljam ga že ene dva tedna, sprva sem bolj pogosto ob večerni negi, od zdaj naprej pa mi bo zadostovalo dvakrat tedensko. Počasi mi izginjajo flekci, polt je čistejša in opazno svetlejša ( toliko, da mi odtenek pudra na žalost sploh več ne ustreza :roll: ), je pa še ostalo ene par mini brazgotinic, glede na to da je čas celjenja le teh daljši. Neposredno po uporabi je koža mehka in na moje presenečenje nič izsušena, ampak primerno navlažena, kar je dosežek, saj pozimi spadam med tiste, ki se borijo proti suhemu tipu kože.

Piling je nasičenen z zrnci sladkorja, kar ga naredi dokaj grobega. Načeloma nisem pristaš takšnih pilingov, pri temu pa to spregledam, ker se da prilagoditi z ustreznim topljenjem med prsti. Na koži pa se tako ali tako ob krožnih gibih zrnca stopijo in nastane nežna dišeča penica. Vonj je božanski, diši nežno in nevsiljivo po citrusih. Embalaža je lušna, imam manjšo verzijo, kar se mi zdi zelo priročno.
    Cenovno ne spada med najugodnejše ( 120g = cca. 28 euro), vendar je za takšno kvaliteto sprejemljiva. Manjša verzija ( 30g) je okoli 10 eurov, odvisno od ponudnika.
    Ga priporočam, saj mene moti edino začetna grobost, kar pa se da ob ustrezni uporabi prilagoditi.

Ocena: 4,5/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Suki piling/cistilo me je premamilo predvsem zaradi super vonja.
    Imam malo embalazo, ki stane okrog 10€ in glede na majhno porabo (uporabljam ga samo kot piling) se mi zdi cena kar primerna.
    Posodica je sicer izredno lepa, vendar zame nekako neprakticna (velika odprtina, doziranje s prsti), je pa res da ne vem, kako bi proizvod tako goste konsistence lahko zapakirali v karkoli drugega. Za nanos zaradi higienicnosti uporabljam leseno zlicko, nato piling malo raztopim med prsti in nanesem na obraz. Ker gre za mehanski piling je kar grob, kar mi niti ne ustreza kaj prevec, zato se ga trudim kar se da dobro raztopit med prsti. Na moji mesani kozi sicer dobro opravi svojo nalogo, vendar moram priznati da mi je vsec res predvsem zaradi vonja, saj se mi zdi, da kozi ne delam ravno usluge ob uporabi tako grobega pilinga. Da bi ga uporabljala vsak dan kot cistilo si niti ne predstavljam, saj bi s tem verjetno res poskodovala kozo. Verjetno ga kupila ne bom vec, saj imam raje encimske pilinge, bom pa vsekakor pogresala njegov vonj :lashing:

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Suki čistilo – piling uporabljam kakšnih 5 mesecev. Čeprav so zrnca malenkost groba, jih je čisto enostavno oblikovati po svoji želji tako, da jih enostavno malce razmočiš v dlani in nato naneseš na obraz. Koža istočasno krasno očisti in spilingira, tako da ostane čista in mehka. Dodaten plus je čudovit vonj, ki ga nima nobeno drugo čistilo, kot kakšen limonin sorbet…bi ga kar pojedla. Tudi če slučajno pride v usta, tako ni problema :lol1: .

Res je, da cena ni ravno ugodna za žep, ga pa zato uporabljam zelo dolgo in se mi povrne v obliki lepe kože, saj se mi pore skorajda več ne mašijo in ni potrebnega kakšnega dodatnega iztiskanja in čiščenja, pilingiranja. Lahko pa se kupi tudi manjša embalaža, ki je primerna tudi za potovanja.

Čistilo priporočam in mu dajem oceno 5.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nežni luščilec z limonino travo, kamilico in vitaminom C je v bistvu sladkorni in rižev piling prepojen z blagodejnimi sestavinami in izvlečki. Vonj je prekrasen, sama zasnova in pristop pa sta tudi zelo premišljena in inovativna – izdelek se namreč lahko uporablja kot piling, če počakaš dovolj časa, da se zmes med prsti segreje in raztopi, pa dobiš zelo naravno in učinkovito čistilno sredstvo za obraz.
    Izvlečki, ki jih nežni čistilec vsebuje, imajo pomirjevalno, protivnetno in blažilno vlogo, vitamin C tukaj prispeva k bolj svetli in sijoči polti. Glede na omenjene lastnosti je izdelek idealen za mešano kožo z občasnimi mozoljčki in manjšimi temnimi lisami, ki ostanejo od mozoljev; priporočljiv pa na splošno za vse tipe kož, saj se velikost oz. staljenost delcev lahko uravnava.
    Pred nanosom izdelek raztopite in segrejete med prsti – za efekt pilinga nekaj sekund, da se delci sladkorja malo raztopijo (sicer je stvar pregroba), za čistilni namen pa je potrebno malo dlje segrevati – jaz najlažje segrejem in raztopim sladkorne delce v izdelku med tuširanjem v topli kabini..tako nastalo zmes lahko uporabite kot čistilo za obraz, ki se nežno peni in obraz temeljito očisti. Kot piling ga več kot 1-2 krat na teden ne priporočam.
    Kože ne izsuši, po spiranju pusti na koži mehak in gladek občutek.
    Jaz ga kot piling uporabim enkrat tedensko, po tem nanesem intenzivno vlažilno masko za svetlejšo polt, ki jo sperem in ostanke odstranim s tonikom z belo vrbo – dodatne kreme moja mešana koža po tem tretmaju ne potrebuje, z rezultatom pa sem zelo zadovoljna.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico