SUKI – eye tissue repair

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Nega okrog oči SUKI – eye tissue repair

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of amisa amisa 6 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

SESTAVINE: Organic jojoba (simmondsia chinensis) oil infused with organic chamomile (anthemis nobilis), calendula (calendula officinalis) & lavender (Iavandula augustifolia), rice germ (oryza sativa), rose hip (rosa canina), borage (borago offlcinalis), evening primrose (oenothera biennis), carrot (daucus carota sativa), sunflower (helianthus annus), grapeseed (vitis vinifera) & apricot kernel (prunus armeniaca) oils, organic fair trade shea butter (butyrospermum parkii), cocoa butter (theobroma cacao) & coconut (cocos nucifera) oil, natural vitamin c-ester, beeswax (cera alba), organic mixed tocopherols & pure, premium, steam distilled essential oils.

Najprej glede teksture – izdelek ni krema, ampak je balzam oz. mazilo ´trdne´ konsistence. Pred uporabo ga je dobro malo segreti med prsti, da se na nežnem področju okrog oči ne trudimo z vtiranjem. Vsebuje rastlinska olja in maščobe ter vitamin C v obliki estra (vitamin C je v obliki estra bolj obstojen; več o tem TUKAJ – meni bi sicer bolj odgovarjalo, če bi na embalaži pisalo točno kateri ester je v izdelku). Vitamin E je za zaščito sestavin pred oksidacijo; izdelek ne vsebuje vode – da se lahko izognejo konzervansom (za kreme okrog oči veljajo še strožja merila glede kontaminacije z mikrobi kot za ostale izdelke)..tako da je s tega stališča trdna konsistenca in sestava, ki temelji izključno na maščobah, upravičena :) .
    Glede na to, da je izdelek namenjen za nego okrog oči, se mi zdi dodatek eteričnih olj odveč – mene sicer balzam ne iritira (sem uporabnica leč in imam kar občutljive oči), lahko pa bi potencialno dražil zelo občutljive oči. Balzam lahko uporabljate tudi za nego ustnic.
    Jaz ga uporabljam zvečer, za čez dan mi je premasten – tudi če ga nanesem v zelo majhni količini. Kožo okrog oči zelo lepo nahrani, za dejansko učinkovitost glede gubic pa ga bom mogla še nekaj časa testirati oz. uporabljati. Ugotovila sem, da ga moram nanašati izključno na kožo okrog oči..ko sem ga nanesla na predel blizu nosa, kjer imam malo povečane pore, se mi je naredil mali mozoljček – tako da tisti z (z)mešano kožo, ne nanašajte drugam kot okrog oči in na ustnice :wink1:

Za boljšo predstavo teksture:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

nina kako si po daljsi uporabi zadovoljna s temle?
    razmisljam da bi si nabavila, ker mi je jojobino olje okoli oci premalo, bi pa rada cimbolj naravno kremico

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Še vedno sem zadovoljna :lashing: – kadar imam zelo suho kožo okrog oči (centralna, mraz..), ga uporabim tudi čez dan. Edino vsake toliko časa se mi je še vedno naredil kakšen mali mozoljček – včasih tudi tik pod obrvmi..(trenutno sicer ne).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Meni je še vedno zelo všeč..se mi je pa recimo takšen mali mozoljček v pribl. treh mesecih naredil kakšnih 5krat – zdaj sicer že dolgo ne..

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

po prvem nanosu (oz.dveh) sem nad tole kremico navdusena. Vsec mi je da je v trdem stanju in da jo lahko lepo doziras, jaz sem jo nanesla res mini mini kolicino in se mi je super vpila v kozo, pece me nic (kar me se posebno veseli), trajala pa bo izredno dolgo glede na kolicino. Upam samo, da mi ne bo delala kaksnih mozoljckov. Skratka, zaenkrat sem navdusena!

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Še nekaj mojih besed o tem krasnem maselcu.

zdaj ga uporabljam že kar nekaj dni in moram rečt, da sem navdušena! Je res goste in trde konsistence, ki pa se ob stiku s kožo takoj spremeni v olje. Tudi jaz ga malo pregnetem med mrsti, da ne mučim občutljive kože okoli oči. Balzamček se zelo lepo maže, je precej masten, ampak zvečer meni to blazno paše. Kožo lepo nahrani in jo pusti mehko! Upam, da bo super deloval tudi kot preventiva proti prvim gubicam :))

Kar se tiče mašenja por…pod enim očesom oz. tik pod podočnjakom se mi je naredil en blazno boleč podkožni mozolj…ne vem ali je to posledica Sukija ali ne. Vsekakor ga moram uporabljati bolj pazljivo in natančno okoli oči :yes:

Danes pa sem ga prvič sprobala tudi na ustnicah in sem navdušena! že včeraj, ko sem bila v službi brez balzama za ustnice, so mi le te grozno razpokale in se izsušile. Suki je danes to ob enem nanosu vse uredil! navlažil in nahranil!

Pa še ena stvar, zaradi katere mi je Suki kozmetika tako všeč – takooo dišii!! Balzamček krasno diši po neki mešanici vanilije in citrusov :thumbsup:

od mene zaenkrat kar vse pike, kljub mozolju :roll:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Eye tissue repair sem uporabljala par mesecev, potem pa sem nanj malo pozabila.

Je izredno goste konsistence (kot maslo) in ker je pakiran v steklenem loncku to predstavlja problem pri doziranju (jaz za ta namen uporabljam majhno leseno lopatko).

Potrebuje se ga res izredno malo, toliko da se ga komaj kaj vidi. Jaz sem si ga najprej raztopila med prsti (se zelo hitro stopi) in nato nanesla na predel okoli oci.

Vpije se bolj pocasi (ker je precej hranilen in oljnat), razmaze se izredno lepo.

Uporabljala sem ga predvsem zvecer (ker je tako masten), saj bi mi zjutraj vzelo prevec casa, da bi cakala, da se mi vpije, pa tudi kot podlaga za MU se ne obnese najbolje, saj veke zmasti, kar pomeni da sencke prej zlezejo v gubo, kaj hitro se vam na veki lahko pozna tudi odtis maskare.

Kot nocna nega mi je sicer zelo odgovarjal, kozo mi je lepo nahranil, po mojem mnenju bi bil zelo primeren tudi za starejse oz. tiste, ki imajo okoli oci ze malo vec gubic (jaz jih nimam, tako da o ucinku na le te ne morem porocati) oz. suho kozo.

Priporocam kot nocno nego (kot dnevno pa ce imate izredno suho kozo in ne nosite licil), saj gre za sestavinsko kvaiteten izdelek s katerim boste naredili kozi kar nekaj koristi ;)

Cena 31,34€ za 19ml loncek kar je ob minimalni uporabi (jaz ga imam nekje pol leta, pa ga se niti pol nisem porabila) sprejemljivo in ko mi ga zmanjka, ga bom verjetno ponovno kupila.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico