Suha koža po telesu

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Suha koža po telesu

Ta tema vsebuje 12 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Ursaa Ursaa 3 let, 12 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

zanimiv primer študije, kako različne rastlinske maščobne komponente navlažijo suho kožo:
    Učinkovita kombinacija rastlinskih sestavin za suho kožo

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Nina, a mogoče predlagaš kakšno konkretno olje za suho kožo po telesu? Menda je mandljevo dobro? Prihaja zima in moja koža že postaja vse bolj suha.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

lahko poskusiš to varianto – da kupiš eno osnovno mleko/losjon .. brez slabih sestavin, recimo balea ma tega kar precej, verjetno tudi muller … in zmešaš pred nanosom to mleko z oljem na dlaneh. mogoče bo treba malo eksperimentirat, da ugotoviš, pravo razmerje “na oko”.
    ja mandljevo je ok, če maš res probleme s suho kožo (tudi bolj “kronične” variante suhe kože) pa predlagam svetlinovo.

če bom sama doma letos uporabljala to varianto, bom napisala, katero mleko sem vzela;)

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Tole z mešanjem mleka in olja v dlaneh že prakticiram občasno, in sicer dodajam kar dobro ekstra deviško oljčno olje – iz kuhinje. Za zimski čas pa bo treba kaj več. Zaenkrat sem naročila mandljevo (ga še čakam) in kokosovo, bom pa na akomi preverila še za svetlinovo.

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Jaz sem zadnjič nabavila od Balee Creme-Öl body lotion, ki naj bi imel 40 % olja. Ne vem sicer kako se obnese na zelo suhi koži, ampak deluje res masten in normalna koža po njem deluje res negovano.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

@nikapika wrote:

Jaz sem zadnjič nabavila od Balee Creme-Öl body lotion, ki naj bi imel 40 % olja. Ne vem sicer kako se obnese na zelo suhi koži, ampak deluje res masten in normalna koža po njem deluje res negovano.

A to je ta? :think:

VIR

Še sestavine:
    AQUA • ISOPROPYL PALMITATE • ETHYLHEXYL STEARATE • GLYCERIN • GLYCINE SOJA OIL • HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL • PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL • CETEARYL ALCOHOL • GLYCERYL STEARATE CITRATE • PHENOXYETHANOL • PARFUM • TOCOPHERYL ACETATE • CARBOMER • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE • ALLANTOIN • TOCOPHEROL • ETHYLHEXYLGLYCERIN • CITRIC ACID

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

meni tole zgleda zelo solidno ..tudi kaj takega bi se dalo še malo zmešat z oljem (če je samo premalo) – pri tem losjonu bi se jaz kar za mandljevo odločila.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Saj kolikor sem preletela ima zelo podobne sestavine kot Balea Soft-Öl Balsam… vsaj tri četrt prvih sestavin je čisto enakih, tud enak vrstni red… proti koncu je pa potem malo razlik… :einstein:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

res je! ga mam doma, sem šla pogledat :lol1: ..js sem tudi s tem starim bila zadovoljna :yes:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Saj ni stari pa nov… oba sta v prodaji… razlika je v vonju in embalaži… :lashing: Meni softi še vedno bolj diši… tak pudrasto… :sendlove:

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Ja tega sem mislila :yes: . Hvala za sestavine in Nina za komentar sestavin.

Sta pa res oba omenjena izdelka še vedno na policah.

Tale Balein losjon je super. Diši, je ravno prav kremast, hitro se vpije v kožo. Po nanosu še nekaj časa obdrži vonj, se mi zdi da v kombinaciji s tuš gelom zdrži dlje. V glavnem, koža je mehka, negovana. Meni osebno pusti dober občutek na koži. :thumbsup:

Profile photo of Ursaa
    Ursaa
    Član

Morem poskusit torej, ker je tudi moka koža zelo suha. Se že veselim :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico