Suha in dehidrirana koža

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Suha in dehidrirana koža

Ta tema vsebuje 31 odgovorov, ima 11 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 2 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nekaj predlogov za suho/dehidrirano kožo:

jojobino olje (primerno čez noč, čez dan primerno za zelo izsušene predele pod kremo; zelo priporočljivo)
    Kneipp mandljeva krema za obraz (vsebuje tudi jojobino olje, lahko kot nočna in kot dnevna, vendar je brez UV-filtrov)
    Alverde krema pasijonka (lahko potencialno maši pore, pri tistih, ki nimajo težav s tem, je okej; lahko kot nočna in kot dnevna, vendar je brez UV-filtrov)
    Clinians rižev vlažilni kremni-gel za suho kožo (primeren za dnevno in nočno nego, sploh fajn za poletje, ker daje svež občutek; mislim, da nima UV-filtrov)
    Loccitane immortelle zaščitni losjon (za dnevno nego, ima UV-filtre)
    Neutrogena krema za dnevno nego SPF 15; na škatlici piše optimale feuchtigkeit (primerna za čez dan, vsebuje UVB in UVA filtre)
    Eucerin Hydro-Balance krema za suho kožo (brez filtrov)
    Clarins Blue Orchid face treatmen oil (kot nočna nega, krasno olje za dehidrirano kožo, dobro je če je pred nanosom koža še malo vlažna)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Hydraphase XL (La Roche Posay) za suho kožo:
    Aqua, c12-14 alkylbenzoate, glycerin, octocrylene, cyclopentasiloxane, ethylhexyl cocoate, butyl methoxydibenzoylmethane, aluminium starch octenylsuccinate, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, potassium cetyl phosphate, drometrizole trisiloxane, peg-100 stearate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, triethanolamine, disodium edta, hydrolyzed lupine protein, citric acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, bht, parfum

Zaščito ima UVA in UVB; je pa precej “prazen”, zgleda lahek in vlažilen (kar je seveda plus), ampak manjka kakšen antioksidant (če bi imel dodan vitamin E, C ali kakšen rastlinski antiox. bi bilo dosti bolje).

Malo sem prečekirala kakšno vlogo ima hydrolyzed lupine protein: vlažilec, regenerativno delovanje;
    na splošno: antistatic, hair conditioning, skin conditioning

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Iščem kremo za suho kožo. Te Ninine predloge sem že preletela, vendar je že kar precej stara tema in me zanima, če je že kaj novejšega in bolj aktualnega zunaj. :P
    Sama sem bolj na tekočem pri kremah za mastno in mešano kožo (to je moje področje :lol1: ). Zdaj pa iščem kremo za sestro.
    Ima zelo suho kožo, ni občutljiva, pore se ji ne mašijo. Res ima lepo kožo, kljub temu, da ji sploh ne posveča pozornosti. :verymad: Kremo si namaže tedaj, ko se spomni, kaj je tonik praktično ne ve…
    Zato iščem kremo, ki je zelo vlažilna, hranilna, antioksidantna. Njen edini pogoj pa je, da je tekoče mazljiva. :roll: Vsaka krema, ki se težko maže, pri njej pristane v košu.

Na dan s predlogi, suhokožke :silly: (in seveda Nina :cool: )

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Prva ki mi pade na pamet je mega omegas od Sophyto. Kljub temu da je hranljiva ni pretežka, je antioksidantna, sestavinsko zelo dobra pa še brez dišav..

Če ne uporablja pogosto krem, je mogoče vseeno na začetku bolje malo paziti, da ne dobi kakšne komedogene bombe…za vsak slučaj :P

Bom še dopisala, ko se spomnem…
    Za kombiniranje seruma ali kakšnega olja s kremo pa verjetno ne bi bila?…ali pač..?

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Hvala, Nina. :flower2:

Ja, serum + krema je za njo že preveč. :roll: Sem ji že podtaknila Suki serum, ki pa ga je uporabljala samostojno (brez kreme).

Ta od Sophyto bi bila verjetno kar fajn za njo, čeprav se bojim, da je bolj tip za klasične kreme (ne naravne), ker bi se ji te prehitro pokvarile. :ermm: Glede na njeno porabo ji krema zdrži kakšno leto. :silly:

Ja, le napiši še kak predlog, če se spomniš. :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ja to z rokom porabe bi pa potem res lahko bil problem..
    bom še kaj napisala

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Danes sem gledala nove kreme Balea Q10 – imajo dnevno in nočno ter za okrog oči. Za okrog oči je sestavinsko zelo fajn, tudi dnevna je sestavinsko dobra..nočna bi lahko potencialno mašila pore (pri občutljivcih..). Sta pa obe kremi bolj za nekje normalno do suho kožo – pa hkrati antioksidantni in z malo daljšim rokom trajanja.. :)

:thumbsup:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Nina, super. :cheer:
    Te od Balee bom pa res pogledala. Ker so itak tako poceni, da tudi, če ji ne bodo odgovarjale, ni ravno veliko škode. :P :lol1:
    Upam, samo, da se bodo dobro mazale in da so precej tekoče. :ermm:

Hvala. :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

tole sem našla na netu – nazadnje v dm-u nisem videla tega izdelka…se mi pa zdi sestavinsko zanimiv (voda, jojoba, sončnično olje…). Enostaven, vlažilen, z vitamini, ma sicer dišave, je pa brez alkota. Upam da ni komedogeno..

vir: http://www.alva.de

Profile photo of Elle
    Elle
    Član

Ta alva se mi zdi zanimiva. je treba iti pogledat v dm, če jo imajo. Ali jo imajo kje drugje?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Mislim da tudi v Sanolaborju..samo ne vem, če v vseh poslovalnicah.

Profile photo of manca
    manca
    Udeleženec

kaj pa kakšno olivno olje? meni je super, zaenkrat samo z njim nimam suhe kože.

Profile photo of DamD1000
    DamD1000
    Član

Evo še en predlog za suho občutljivo kožo ,ker imama tudi jaz tako.
    Jaz sem sedaj, ko se je malo shladilo in se bo še oz. zima prihaja :mistake: začel uporabljat Avene creme nutritive extremely rich (obstajata dve različici in ta je za zelo suho kožo oz. nova izvedba z karitejevim maslom brez mineralnih olj).
    Evo inci – Avene Thermal Aqua , Butyrospermum Parkii (Shea butter), Cetearly Isononate , Glycerin , Carthamus Tinctorius (Safflower Seed oil ), Bis-Peg-12 Dimethicone Beeswax , Isodecane , Cetyl Esters , Polyacrylate-13 , Arachidyl alcohol , arachidyl Glucoside , Behenyl alcohol , Benzoic Acid , Beta-sitosterol , BHT , Caprylic/Capric Trglyceride , Chlorphenesin , Disodium Edta , Fragrance , Glcyeryl stearate , Glycine soya (soybean extract), Peg-100 stearate , Phenoxyethanol,Polyisobutene , Polysorbate 20 Sodium Hydroxide , Tocopheryl Glucoside , Water

Krema je super ,lepo mazljiva (v tem so privAvenu strokovnjaki :D: ) vpije se mi hitro bolj od vseh “zimskih krem” v glavnem za zimo bo tole enkratno.Sophyto mega omegas z polifinolnimi je meni za zimo zelo premalo ,ker me že zdaj počasi začenja zategovati , tko,da Sophyto bo za polet.
    Sestavineo so zelo vlažilne ,komedogenosti če vam karite maslo maši pore,drugo je potem že bolj nizko med sestavinami ima silikon dimethicone,ki je meni super sploh pozimi..Konzervansi so benzoična kislina,ki je po mojem bolj dražeča od parabenov čeprav so parabeni pridobljeni iz benzoične kisline,če se ne motim oz. so podobni samo bolj učinkoviti proti bakterijam,samo,ker je zdaj fobija glede parabenov jih vse firme raje izločajo pač veliko antireklame pa čeprov potem ,dajejo noter bolj dražeče konzervanse ala alko,benzoična kislina , benzyl alkohol,eterična olja itd.. pol ma še od konzervansov bht , pa phenoxyethanol,chlorphenesin, pa parfum heehe.Parfum je zelo nežen meni celo diši,sploh z parfumi pri Avenu nimama težav z iritacijame razen,da mi ponavadi smrdijo.Je pa v lončku to pa ne vem zakaj,ker Avene zmeraj uporablja tube,tko da tuki so mal usekal mimo.Cena pri nas je 27 € ,porabi se jo malo.To je to, če katera že išče kremo za pozimi se mi zdi tale zadeva fina.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Če vsebuje BHT, dvomim, da je sestavinsko dobra. :think:

Nina :help:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico