SUBRINA – nega in oblikovanje las

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA IN OBLIKOVANJE LAS SUBRINA – nega in oblikovanje las

Ta tema vsebuje 172 odgovorov, ima 19 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 1 leto, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

to temo morem nujno odpret :hairdry:
    za začetek en poučen članek o Subrini – kako je nastala, kdaj je nastala in kakšna bo od letos dalje :flower5:

prvi izdelki za oblikovanje las so/bodo na policah ta teden, šamponi in balzami pa predvidoma čez 14 dni.

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

:cheer: Yaaay, novice ob pravem času…torej počakam še 14dni, potem pa v lov za balzamom. :ride:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

kaj bi rada, da ti balzam naredi..kakšne lase imaš :lol1: vse mi povej, da razmislim, kateri od štirih bo zate :lol1:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Se bom tule uštulila :lol1: , za tvoj predlog, Nina.
    Moji lasje so precej tanki, skodrani, dolgi (kratki?) do brade (sicer še ne vsi, zdaj si jih puščam za en krajši paž), običajno si jih sušim in ravnam s krtačo na topel zrak, ker so drugače hitro skrepani :angry: . Najraje pa bi si jih posušila na zraku, brez fena, krtač …, ampak da bi bili kodri lepi, gladki, neskrepani. Mišn imposibl?

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Fino, meni bo kmalu šampona zmanjkalo + balzama itak nimam. :)
    Imam tudi jaz podobne lase kot Kristina, s tem da so dolgi, tanki, valoviti, suhi in si jih vedno sušim na zraku. Rada bi da izpadejo malo manj ‘suhi’ in imajo več ‘volumna’. :thumbsup:

mademoiselleT
    Udeleženec

Oo, super…za nasvet te bom pa res prosila. :sunglass:
    Imam tanke, večinoma ravne lase do ramen (včasih malo čez), barvane (sicer niso npr. pobeljeni, ampak jih barvan na podpoben odtenek, kot je moja naravna barva las – temno rjav), lasišče se dokaj hitro zmasti, medtem ko so konice malo bolj suhe in izpadejo krepaste oz. all over the place. Hitro se mi tudi izgubijo volumen – prvi dan po pranju so ok, drugi dan pa že čisto brez volumna. Sušim jih pa s fenom, razen poleti.
    Pri balzamu iščem, da mi pomaga ohranjati barvo, naredi lase sijoče in zdrave, če bi pomagal pri volumnu, bi bilo super. :P Ne maram, če balzam preveč obteži moje lase, če ima lep vonj je pa vsekakor prednost. :lashing:
    A so za vse štiri balzame tudi ujemajoči šamponi?

Profile photo of purple_rain
    purple_rain
    Udeleženec

Uuu, tole bo pa za preveriti :thumbsup:

A lahko en hiter nasvet, kaj meni pomaga pri vzdrževanju volumna? Seveda ni nujno, da bo vsem enake rezultate dalo (jz imam precej tanke, lahke in ravne-do-valovite lase; mogoče mi zato deluje) — ponoči speti lasje v figo na vrhu glave (če dolžina las to dopušča, seveda). Volumen je “stranski rezultat”, hehe, moj prvotni namen je preprečevanje vozlov; pa tudi manj se mi mastijo, sem opazila.

Profile photo of ena
    ena
    Član

Nina, na katerih prodajnih mestih pa bo zdaj na začetku?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ena – Mercator, Spar, Tuš, Muller, Leclerc

na voljo bo 8 vrst šamponov in 4 vrste balzamov;

Classic Care & Moisture – zelen
    Colour & Shine – rdeč
    Volume & Shine – roza
    Repair & Care – rumeno-oranžen
    Clean & Fresh – svetlo zelen
    Anti-dandruff & care za ženske – vijoličen
    Multiactive za moške – moder

@kristina wrote:

Se bom tule uštulila :lol1: , za tvoj predlog, Nina.
    Moji lasje so precej tanki, skodrani, dolgi (kratki?) do brade (sicer še ne vsi, zdaj si jih puščam za en krajši paž), običajno si jih sušim in ravnam s krtačo na topel zrak, ker so drugače hitro skrepani :angry: . Najraje pa bi si jih posušila na zraku, brez fena, krtač …, ampak da bi bili kodri lepi, gladki, neskrepani. Mišn imposibl?

šampon repair & care ima vgrajeno olje makadamije in je res super tudi za zelo suhe in poškodovane lase. Za balzam pa bo verjetno najboljša varianta repair & care ali pa colour & shine.

@tigica wrote:

Fino, meni bo kmalu šampona zmanjkalo + balzama itak nimam. :)
    Imam tudi jaz podobne lase kot Kristina, s tem da so dolgi, tanki, valoviti, suhi in si jih vedno sušim na zraku. Rada bi da izpadejo malo manj ‘suhi’ in imajo več ‘volumna’. :thumbsup:

šampon volume & shine ali pa classic care & moisture

@mademoisellet wrote:

Oo, super…za nasvet te bom pa res prosila. :sunglass:
    Imam tanke, večinoma ravne lase do ramen (včasih malo čez), barvane (sicer niso npr. pobeljeni, ampak jih barvan na podpoben odtenek, kot je moja naravna barva las – temno rjav), lasišče se dokaj hitro zmasti, medtem ko so konice malo bolj suhe in izpadejo krepaste oz. all over the place. Hitro se mi tudi izgubijo volumen – prvi dan po pranju so ok, drugi dan pa že čisto brez volumna. Sušim jih pa s fenom, razen poleti.
    Pri balzamu iščem, da mi pomaga ohranjati barvo, naredi lase sijoče in zdrave, če bi pomagal pri volumnu, bi bilo super. :P Ne maram, če balzam preveč obteži moje lase, če ima lep vonj je pa vsekakor prednost. :lashing:
    A so za vse štiri balzame tudi ujemajoči šamponi?

za balzam bi rekla, da colour & shine – ne obteži in je tudi v primerjavi s konkurenčnimi (in dražjimi) balzami dal celo boljše rezultate kar se tiče leska, navlaženosti in gladkosti. najbolj lahek balzam od teh štirih je drugače volume& shine, ki so ga zelo pohvalili tisti s krajšimi lasmi.
    za šampon pa bo verjetno dobra izbira volume & shine.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Hvala! :)
    Bom šla pogledati takoj ko bodo v trgovinah. :thumbsup:

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Nujno moram nabaviti tale balzam color & shine :shop3: – sliši se zelo obetavno. :thumbsup:

Če izdaš še pribl. ceno, t.j. okvirno, bi bila pa sploh vesela. :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

šampon bo ok 2,5 eur za 300 ml, balzam pa ok. 2,80 eur za 250 ml.
    v 500 ml embalaži bodo: balzam classic in colour, šampon classic

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Ugodno :yes: , upam, da bo tak fajn kot se bere.

mademoiselleT
    Udeleženec

Hvala, Nina! :flower1:
    Cene so pa super – tudi moja denarnica bo vesela, ne samo lasje. :P :wink1:
    Če katera vidi balzame/šampone v kateri izmed trgovin, prosim sporočite. :inspect:

@purple_rain: Sem danes preizkusila tvojo metodo – za volumen je super, edino zdaj imam valovite, ne vem še, če ravno v dobrem smislu. :lol1: Je pa res, da imam najbrž malo prekratke lase za figo na vrhu glave, ker sem jo morala kar močno zvezati, zato so konice vsaka v svojo smer. Bom še malo preizkušala, da vidim kaj mi najbolj ustreza. Pa hvala za predlog. :lashing:

Profile photo of purple_rain
    purple_rain
    Udeleženec

mademoiselleT, aja, sem pozabila upoštevat, da valoviti lasje niso vedno želen rezultat (medtem ko meni so pa taki taaakooo čudoviti) :lol1:

@nina wrote:

ena – Mercator, Spar, Tuš, Muller, Leclerc

..ter v Iliriji valda tudi? :)

Zagotovo bom probala Volume & Shine (moji rabijo lesk, nujno!) in Repair & Care (precej suhi zgledajo), potem pa primerjala kaj bolj potrebujejo/jim bolj ustreza.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico