Stopnje na forumu

Ta tema vsebuje 75 odgovorov, ima 19 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 4 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Stopnje na forumu:

1. KORNEOCIT, 1 zvezdica
    Korneocit je celica rožene plasti epidermisa (najbolj zgornja plast kože).

2. MAZILO, 1 zvezdica
    Mazilo je sestavljeno samo iz ene faze- vsebuje samo lipidne, lipofilne sestavine ali pa samo vodotopne sestavine. Poznamo hidrofilna mazila (voda + vodotopne sestavine) in lipofilna mazila (lipofilne sestavine- maščobe, ogljikovodiki, voski..).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

3. EPIDERMIS, 2 zvezdici
    Epidermis ali povrhnjica je zgornja plast kože, sestavljena iz večih slojev. Epidermis ni ožiljen. S kozmetičnimi izdelki vplivamo predvsem na zgornje sloje epidermisa, ki imajo pomembno vlogo pri zaščitni funkciji kože pred zunanjimi dejavniki.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

sem se prav nasmejala tem stopnjam :dance1: super so :thumbsup:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Kaj so pa 3 zvezdice? :P

Profile photo of ally
    ally
    Član

Pod imenom ti piše krema :lol1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz bi razlago. :lashing:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

mogoče si pa una zgornja plast na koži, ki jo kupiš v drogeriji :cheer: kremca pač

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

..gejba, a veš da si eno stopnjo preskočila? :lol1: ..zdaj pa ne vem, če lahko že “kremo razložim”..ali moram počakat, da nekdo prileze do stopnje pod kremo :think: :grinz:

4. EMULZIJA, 2 zvezdici
    Emulzije so heterogeni disperzni sistemi, sestavljeni iz dveh nemešajočih se tekočin. Ena tekočina je v drugi enakomerno razpršena v obliki kapljic – običajno gre za vodno in oljno fazo. Za stabilizacijo takšnega sistema je potreben emulgator.
    Sisteme, kjer so oljne kapljice razpršene v vodi, imenujemo hidrofilne emulzije.
    Sisteme, kjer so vodne kapljice razpršene v oljni fazi, imenujemo lipofilne emulzije.
    Še malo ´advanced informacija´ – zunanja faza emulzijskega sistema je tista, v kateri je emulgator bolje topen.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Js sem emulzija :cheer:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem pa SUBCUTIS. :cheer:
    Nimam pojma kaj je to ampak ne dvomim, da bo Nina razložila nekoč, ko pride na vrsto 4. zvezdica. :devil:

Profile photo of ally
    ally
    Član

@nati wrote:

Js sem emulzija :cheer:

Tudi jaz :cheer:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

Jaz sem pa SUBCUTIS. :cheer:
    Nimam pojma kaj je to ampak ne dvomim, da bo Nina razložila nekoč, ko pride na vrsto 4. zvezdica. :devil:

:lol1: ..ti vse prehitevaš..zdaj še čakamo na tretjo zvezdico, ker si ti eno stopnjo preskočila :P

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Če pa ostale premalo čvekajo. :blush1:

Profile photo of ally
    ally
    Član

Ali pa ti preveč? :lol1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

To pa že ne. :cool:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico