Stiskanje mineralov

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA NARAVNA IN MINERALNA LIČILA Stiskanje mineralov

Ta tema vsebuje 173 odgovorov, ima 23 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Artemida Artemida 6 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Torej…je katera to že sprobala? Mene že toooliko časa mika, pa me je kar strah, da bom uničila vse skupaj. Zdaj se mi je pa nabralo nekaj senčk, katerih mi ni tako zelo škoda, pa bi kar poskusila…

Poleg tega sem brala, da se da uporabit tut jojobino olje namesto pressing mediuma. Kaj si mislite o tem?

pa še to – kje dobiti alkohol? a se alkohol uporabi sam za razkuževanje lončka, v katerega stisneš senčko, al še za kaj drugega?

evo, pa še to sem našla – cheap paletke, ki so prav luštne

stisnjene EDM senčke

concealer paletka

blush paletka

vir

a niso luštne? :dance1: predvsem prvi dve s senčkami! Ugotavljam, da imam doma eno podobno Avonovo paletko, ki je ne uporabljam in bi lahko spraznila tiste pločevinke in stisnila not svoje senčke…pa še ker so manjše od npr CS-jevih okroglih pločevink, bi šlo not verjetno samo pol senčke :thumbsup:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@nati wrote:

Poleg tega sem brala, da se da uporabit tut jojobino olje namesto pressing mediuma. Kaj si mislite o tem?

Ravno včeraj sva z Gejbo slučajno zašli na to področje (jaz se na te zadeve sploh ne spoznam, priznam :blush1: ) in njena prva reakcija je bila, da je to “no go”. Bojda so senčke hitreje pokvarljive, več bo vedela ona povedati.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

na to sem tut js takoj pomislila…že tako je olje treba hranit v temni steklenički in vse…

pol si bo pa Ez prezz treba umislit

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

evo, še en tutorial z Jojobo…KLIK

ful me mika, ker spet 9eur dat za mixing medium, mah…tu mač

in še en tutorial z alkoholom KLIK
    to pa menda tut ni ok, ker naj bi senčka bila presuha (kao da deluje z navadnimi pigmentki, z mineralnimi pa ne?)

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nati, jaz ti res toplo priporočam eno debato z Gejbo, preden se lotiš stiskanja z jojobo :wink1:
    Mislim, da bi te res minilo tako početje in res je škoda senčk, četudi jih v tem trenutku morda ne potrebuješ :yes:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

sej vem…sej ne bom :silly: te mikrobiološke zadeve men ne gredo od rok in verjamem vsakemu, ki ve kaj več od mene (kar je hitro hehe)

kaj pa alkohol? to tut ni ok baje…

kaj pa alkohol+glycerin?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz tudi mislim da z jojobo ne bo ok :no:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

bodo še te smrdele po žautavem olju :lol1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

a si me mogla spomnit :devil:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

hehe :lol1: sorči

ja, očitno bo res treba odštet 9evrčkov za Ez prezz…na paletki bom pa nekak prišparala. Komaj čakam da pridem domov, da si ogledam uno avonovo, kako bi jo izpraznila…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jojoba je res no go. Še čisto vsem se je zelo hitro pokvarilo (beri: v manj kot 3 mesecih). Alkohol pri pravih mineralnih ni zadosti – prvič, ko ne boš izredno nežna bo razpadlo v prah.

Nujno potrebuješ nekaj za vezivo – še najbolje se obnesejo silikoni. Jaz imam Ez prezz – uporaben mi je samo za HL, ker mi druge senčke takoj zginejo v gubo. Tiste z normalno mastnimi vekami pa nimajo teh težav.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

gejba, kaj pa glycerin + alkohol? tut to sem nekje zasledila kot opcijo?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mislim, da tudi ta kombinacija ni bila tako stabilna. Problem pa je tudi, ker moraš zadeti pravo razmerje, da zadeva ne rata pocasta.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

potem je res najboljša varianta da kupim Ez prezz, ane?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mislim, da je še nekaj veziv na trgu, samo se nisem poglabljala preveč v njihovo ceno in sestavo.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico