Sophyto

Ta tema vsebuje 771 odgovorov, ima 60 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darksome darksome 2 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Spodnji/zgornji bener me je usmeril na spletno stran Sophyto kozmetike. Še ena naravna s certifikatom Soil Association.
    vir
    vir

Nina, imaš mogoče že kaj izkušenj s to kozmetiko?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Veliko informacij imam o Sophyto :yes: …doma imam izdelke in sem jih ravno začela uporabljat..sem že dobila par koristnih odgovorov na vprašanja v zvezi s sestavinami ipd. (posredovana od proizvajalcev..).

Danes popoldan in zvečer bom vse napisala in predstavila :lashing:

Kristina
    Udeleženec

Uuu, super, Nina. Komaj čakam tvoje komentarje. (Zadnje čase sem res obsedena z naravno kozmetiko :blush1: .)

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Jaz sem si tudi ogledala stran :yes: Nekaj izdelkov me že zanima :P

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Nina, tudi jaz se veselim tvojega poročila :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nekaj splošnega o Sophyto je napisanega TUKAJ.

Imam pa naslednje izdelke:
    – Ultra blag čistilni gel
    – Čistilna pena za gl. čiščenje por
    – Bio-aktivni tonik Purify&Energise
    – Očiščevalna aktivna maska
    – Piling s svilnatim ametistom
    – Vlažilna krema Normalising
    – Skin Energising, vlažilni spodbujevalni serum
    – Polifenolne kapljice, vlažilni antioksidantni serum

Bom več stvari sproti napisala :wink1: ..sem šele začela z uporabo, konkretne ocene pa seveda po malo daljši uporabi.

Bi pa že zdaj izpostavila serum Skin Energising – odlična stvar! :yes:
    Sestavinsko dober, multi uporaben…dobra antioksidantna kombinacija, zelo vlažilen, vsebuje hialuronsko, ki lepo zgladi manjše gubice (govorimo o trenutnem učinku zaradi navlažitve), pri mešani in mastni koži se lahko uporablja samostojno, pri drugih tipih kože pod kremo, dobra podlaga za MU – jaz ga uporabljam zjutraj pod kremo s faktorjem. Končno sem našla lahek serum z res dobrimi lastnostmi, ki ga lahko dam zjutraj pod preprosto SPF kremo pa še puder se mi lepše razmaže :lashing:

Sestavine: aloe barbadensis (aloe vera leaf juice), vegetable glycerine, betaglucan, sodium stearoyl lactylate, sodium hyaluronate, *arctium lappa (burdock) root extract, *taraxacum officinale (dandelion) root extract, aqua (water), levulinic acid, potassium sorbate, glyceryl stearate, *grain alcohol, tocopherol acetate, tocopherol, yeast fermented ubiquinone (Co-enzyme Q10) ascorbyl palmitate (Vitamin C-Ester), thiamine HCl (Vitamin B1), pyridoxin (Vitamin B6), sodium hydroxide.
    *organically grown and processed. 92% of the agricultural ingredients are produced organically.

..še filmček o serumu Skin Energising :) :
    [youtube:25qnt02w]http://www.youtube.com/watch?v=KsAYJcVCxjA[/youtube:25qnt02w]

Kristina
    Udeleženec

Na spletni strani sem prebrala tole:
    Vprašanje: Zakaj ne smem istočasno uporabljati izdelkov različnih znamk?
    Če kombinirate izdelke različnih proizvajalcev, težko predvidite rezultat – vaša koža ne bo deležna posebne podpore, ki nastane, ko delujejo skupaj elementi, ki so oblikovani v liniji. Zato priporočamo, da uporabljate SOPHYTO izdelke sistematično. So večnamenski izdelki, ki vsebujejo polnovredna hranila, ki vaši koži nudijo vso nego, ki jo potrebuje. Njihove sestavine so izbrane na način, da delujejo druga z drugo v popolni sinergiji in med seboj ne izničujejo učinkov. Kadar kombinirate izdelke, ki so polni naravnih bio-aktivnih sestavin, in formule, ki so polne kemikalij, vaša koža ne bo prejela polne podpore iz aktivnih naravnih sestavin. Organske formule uporabljajte le same zase.

vir

Nina, zanima me tvoje mnenje.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Danes sem že dobila paketek z zloženko in veliko testerjev, vse po dvoje, tudi tiste, ki jih nisem naročila :)) Tako da danes zvečer preizkusim in poročam… :D:

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Nina, a si sprobala kremico…kakšna je?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@kristina wrote:

Na spletni strani sem prebrala tole:
    Vprašanje: Zakaj ne smem istočasno uporabljati izdelkov različnih znamk?
    Če kombinirate izdelke različnih proizvajalcev, težko predvidite rezultat – vaša koža ne bo deležna posebne podpore, ki nastane, ko delujejo skupaj elementi, ki so oblikovani v liniji. Zato priporočamo, da uporabljate SOPHYTO izdelke sistematično. So večnamenski izdelki, ki vsebujejo polnovredna hranila, ki vaši koži nudijo vso nego, ki jo potrebuje. Njihove sestavine so izbrane na način, da delujejo druga z drugo v popolni sinergiji in med seboj ne izničujejo učinkov. Kadar kombinirate izdelke, ki so polni naravnih bio-aktivnih sestavin, in formule, ki so polne kemikalij, vaša koža ne bo prejela polne podpore iz aktivnih naravnih sestavin. Organske formule uporabljajte le same zase.

vir

Nina, zanima me tvoje mnenje.

Moje mnenje: na tržišču je veliko znamk (verjetno kar večina), ki reklamirajo uporabo izdelkov ene znamke samo iz marketinških razlogov. Nekatere znamke pa stvar premislijo in lahko dajo v različne izdelke za nego obraza sestavine, ki se med sabo res dopolnjujejo v delovanju.
    Spet druga stvar so organski ali pa naravni izdelki, ki ali določenih potencialno nevarnih sestavin ne vsebujejo ali/in imajo res čiste in kvalitetne rastlinske izvlečke – če želiš imeti nego z organskimi ali naravnimi izdelki, je seveda smiselno, da potem porabljaš izdelke, ki imajo certifikat oz. sam pogledaš sestavine tistih izdelkov, ki nimajo certifikata pa so mogoče vseeno brez določenih konzervnsov, barvil ipd. in jim kot znamki zaupaš, da so njihove naravne sestavine res kvalitetne. Ampak tukaj potem govorimo bolj splošno o izbiri vrste kozmetike – ne pa toliko o določeni znamki.

Konkretno pri Sophyto – glede na to, da je velik poudarek na pH-ju in na ponovni vzpostavitvi ustreznega pH-ja na koži, kjer se je le-ta zaradi določenih vzrokov porušil, se mi zdi smiselno, da se, vsaj dokler se stanje kože ne normalizira, res uporablja izdelke iz iste linije. To se mi sploh zdi pomembno pri problematični koži, kjer ima lahko pH res velik vpliv na rast bakterij. Ne zdi se mi pa nujno potrebno uporabljat izdelkov iste znamke kot za obraz tudi za npr. nego okrog oči – tam ponavadi ni kakšnih izbruhov mozoljev, koža je na splošno malo drugačna…tako da če nekdo uporablja odstranjevalec MU okrog oči in kremo za okrog oči kakšne druge znamke, je to seveda čisto okej. Za nego ostale kože po obrazu pa se mi pri Sophyto zdi vredno poskusiti izvesti nego samo s temi izdelki – tale pH je dober argument v prid temu. Na njihovi strani je tudi dejstvo, da so ena zelo redkih organskih znamk, ki nimajo sestavin eteričnih olj – in če si na te sestavine občutljiv in si vseeno želiš uporabljati organske izdelke, je tukaj spet še ena točka v prid temu, da uporabljaš isto znamko. Pri teh sestavinah eteričnih olj je res smiselno da se jim v primeru iritacij izogibaš v vseh izdelkih.

V primeru, da koža ni zelo problematična, nima kakšnih izbruhov mozoljčkov ali nečistoč, ni občutljiva na sestavine eteričnih olj in ti izdelki kakšne druge znamke zelo odgovarjajo…se mi pa zdijo določeni izdelki Sophyto zelo primerni za kombiniranje z izdelki drugih znamk- tu imam predvsem v mislih polifenolne kapljice in energising serum, ki sta za ta namen ena izmed bolj uporabnih izdelkov na tržišču na splošno.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@lena wrote:

Nina, a si sprobala kremico…kakšna je?

Kremo sem sprobala parkrat, ker mam trenutno v tem vročem vremenu dovolj polifenolne kapljice in serum…Po hranljivosti je nekje vmes med Suki velvet in Essentail care vrtnično. KOt podlaga za puder se super obnese, por mi ni mašila, lepo se vpije..ampak za res dobro oceno bi jo morala malo več uporabljati. Je pa neodišavljena – kar je meni prej plus kot minus..
    Kaj bolj konkretnega in kako se obnese na daljši rok pa kasneje, ko se vreme malo ohladi… :silly:

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Nina hvala.
    Mene je poleg dobrih sestavin pritegnilo to, da naj ne bi pekla okrog oči in se jo lahko okrog oči tudi uporabi.

Kristina
    Udeleženec

Nina, hvala za obširno pojasnilo.

Zdaj po nasvetu gospe Mince oz. Sophyto terapevtke 4 dni uporabljam serum Skin Energising in kremo Mega Omegas. Tako mi je bilo svetovano, ko sem potožila zaradi dermatitisa ob levem očesu, ki so mi ga zdravili že z antibiotičnim mazilom – brezuspešno.

Lahko rečem, da mi oba izdelka zelo ustrezata. Uporabim ju za jutranjo in večerno nego, obraz pa si umivam izključno s čajem iz domačega ognjiča, saj sem ugotovila, da mi voda zelo poslabša rdečico ob očesu. Serum nanesem po celem obrazu, tudi okrog oči. Kremo pa povsod, razen po nosu in bradi, kjer je koža zdaj poleti bolj mastna in se mi hitro zamašijo pore.
    Kar se tiče samih izpuščajev oz. dermatitisa, se stanje še ni kaj dosti izboljšalo, ampak vem, da se tako hitro niti ne more. Bom vztrajala vsaj tri tedne, preden se spet oglasim pri dermatologinji (upam, da se morda sploh ne bo treba).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sem šla gledat sestavine in se tudi meni zdi, da sta ta dva izdelka za tvoje stanje še najbolj primerna.
    Bolje prej poskusiti s kozmetičnimi izdelki kot pa kar z antibiotiki – če niso res potrebni, lahko naredijo več škode kot koristi..

Kristina
    Udeleženec

Nina, hvala še enkrat :flower2: . Sem vesela še ene potrditve za svetovana izdelka. Vsekakor bom še poročala, upam, da o izboljšanju stanja.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico