Sončne pege

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Sončne pege

Ta tema vsebuje 15 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of tanca tanca 6 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of creativna
    creativna
    Član

Najprej en lep pozdrav vsem članom :flower2:
    Malo sem brskala po forumu in moram povedat, da mi je zelo všeč in zanimiv. Nisem pa našla teme, ki me še zanima in, če ima kakšna s tem izkušnje.

Zanima me glede sončnih peg – kako jih lahko odstranim ali vsaj omilim? Imam jih namreč precej (preveč) in zdaj prihaja ta čas, ko bodo zelo vidne :scared:
    Nekje na internetu sem že večkrat zasledila, da se jih da odstraniti tudi s pomočjo soka svežih jagod. Ali je katera to že sprobala? Ali ima katera morda kakšen drug preizkušen nasvet?

Če slučajno že obstaja takšna tema, se vnaprej opravičujem… sem iskala, ampak nisem zasledila.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Mogoce kaksna ‘belilna’ krema za obraz? Azijski trg je nasicen s takimi recmi…
    (pa tudi na spletu se da dobiti)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kreme z vitaminom C delujejo posvetlitveno…pa kakšni tretmaji s kislinami (čeprav za poletje to ni najbolj primerno, ker kožo še bolj izpostaviš – raje pozimi bolj drastične ukrepe izvajaj). Poleti najbolje, da se čimbolj zaščitiš na soncu..da stanja še ne poslabšaš. Drugače pa so pri teh zadevah uspešni tudi laserji..to je tista zadnja opcija, če te res moti in nič drugega ne zaleže..
    Home made zadeve je težko nardit po eni strani dovolj učinkovite..po drugi strani pa tudi dovolj varne :potion:

aja – pa pri belilnih kremah pazi, da ne vsebujejo hidrokinona, ki je pri nas prepovedan!

tigica – če boš kaj fajnega našla, sporoči…sem ravno premišljevala, da bi bilo fajn kakšen članek o posebnostih kozmetike azijskega trga kdaj nardit..še posebej Japonske, ker imajo drugo zakonodajo..

Profile photo of S
    S
    Član

@creativna wrote:

Nekje na internetu sem že večkrat zasledila, da se jih da odstraniti tudi s pomočjo soka svežih jagod. Ali je katera to že sprobala? Ali ima katera morda kakšen drug preizkušen nasvet?

Jagode imajo zelo veliko c vitamina, zato jih najverjetneje priporočajo.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Nina velja. :)
    Azijski trg je prakticno prenasicen s tem…
    Vem da ful hvalijo Papaya milo,.. no bom se malo pogledala pa napisem spisek :)

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Paul Penders ima Whitening aqualuna serum za beljenje peg, pa JMO serum Vitamin C…koliko pa v praksi delujeta pa ne vem. Meni se zdi nemogoče s kremo ‘odstranit’ pegice…

js jih mam tut ful, na soncu pa sploh, ampak me niti ne motijo

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Te kreme in serume z vitaminom C je treba redno vsaj en mesec mesec, da se kaj pozna – ni drastične spremembe, ampak lahko pa malo zbledijo..

creativna
    Član

Hvala vsem za odgovore :)
    @nati – saj sem se jih navadila in jih imam veliko manj kot v otroških letih, vendar še vedno ogromno, pa ne samo po obrazu, vendar tudi po ramenih in rokah. In v teh sončnih dneh so posebno vidne, pa čeprav se kar precej izogibam sončku že zaradi alergije :(
    Bom sprobala kakšno kremo po poletju, pa bomo videli. Raznorazni posegi pa mi ne privlačijo najbolj, bom raje še naprej takšna :wink1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz bi na tvojem mestu v tem času uporabljala čim višjo zaščito, zvečer pa kakšen serum z vitaminom C :wink1: ..pa ubiješ 2 muhi na en mah – delovanje posti pegam in antioksidantno delovanje pri poškodbah, ki nastanejo čez dan od UV žarkov.
    viewtopic.php?f=20&t=92

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

@nina wrote:

aja – pa pri belilnih kremah pazi, da ne vsebujejo hidrokinona, ki je pri nas prepovedan!

tigica – če boš kaj fajnega našla, sporoči…sem ravno premišljevala, da bi bilo fajn kakšen članek o posebnostih kozmetike azijskega trga kdaj nardit..še posebej Japonske, ker imajo drugo zakonodajo..

Kakšna pa je JPN zakonodaja glede kozmetike? Da vem, na kaj biti pozorna.

Sicer pa ja, Azijke so obsedene z lepo kožo. Belilnih krem je na njihovem trgu malo morje; še moj prijatelj, ki trenutno živi v Pekingu jim je podlegel – pa je moški in še belec po vrhu :lol1: Japonke se pa na vsak način izogibajo soncu – dežnički, rokavičke na rokah, klobuki, večina jih dnevno uporablja belilne kreme … gre pač za trend o ideji lepe bele kože (bihaku). Se pa trendi spreminjajo – pred leti je bil npr. blazno popularen trend izjemno posončene kože, pobeljenih las … (ganguro)
    Da ne omenjam, kaj delajo s svojimi očmi … groza. S pomočjo nitke ali posebnega lepila ustvarijo videz dvojne veke in večjih oči. Če katero zanima, lahko video prilepim.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Willow, tole pa se zanimivo in rahlo strašljivo sliši… :hairup:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

No no… brez pretiravanja :D
    Tole s crease ni tako grozljivo kot se slisi… res ne ;).
    Nitke mislim da so ze ‘out’ in kdor si lahko privosci operacijo gre na operacijo vek. Sploh je to v Koreji popularno in ima 3/4 zensk vsaj eno tako operacijo za sabo..
    Je pa ful lepil za veke, ker so ocitno obsedeni z western (ali pa lutka) izgledom in potem bi vsi radi imeli dvojno gubo..
    Oziroma oci izgledajo ful vecje, ce to prakticiras.. :) Lepilo se namaze, pocakas da se malo posusi, da postane lepljivo in potem s pripomockom (neka palcka taka zanimiva) potisnes veko.

Sama imam tudi to lepilo ampak le zato ker se mi je zdelo dobro za umetne trepalnice.

Drugace pa.. Azijska kultura je zelo zanimiva,.. imas vsega od belih in bledih do ganguro, pa do trenutno aktualnih hime punc.. :))
    Tudi zato mi je vsec, ker te nihce ne bo gledal postrani ce bos prisel s fuksija roza lasmi nekam.

Konec koncev niti ni tako grozno to kar si pocnejo, vsaj ne v primerjavi s kaksnimi ‘nasimi’ praksami.

Dovolj OT.

Tista ideja o soncni kremi in kremi z vitaminom C je pa ful dobra! :o

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

misliš z vitaminom C .. :silly:

tema o azijskih kozmetičnih trendih: viewtopic.php?f=9&t=2651

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Nina, ja vitaminom C .. ne vem kje se me glava drzi! :)

Hvala za posebno temo ;)!

:flower1:

creativna
    Član

@nina wrote:

Jaz bi na tvojem mestu v tem času uporabljala čim višjo zaščito, zvečer pa kakšen serum z vitaminom C :wink1: ..pa ubiješ 2 muhi na en mah – delovanje posti pegam in antioksidantno delovanje pri poškodbah, ki nastanejo čez dan od UV žarkov.
    viewtopic.php?f=20&t=92

Zaščitni faktor imam vedno visok, zraven tega uporabljam razne dodatke (ki vsebujejo vitamin C, kalcij, betakaroten..), ampak meni te stvari pomagajo samo omiliti situacijo, alergijo pa dobim vsako leto, tako da na koncu hodim še po injekcije :verymad:
    Ampak zanimivo, da še nikoli nisem pomislila na te serume… bom morala probati :yes: Super nasvet, sploh ker ima možnost delovati na 2 stvari.
    Me pa čaka zdaj prava študija o vitaminu C, iz dodanega linka :))

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico