Sončna očala

Ars Cosmetica Forum OSTALO MODNI SVET Sončna očala

Ta tema vsebuje 63 odgovorov, ima 27 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 4 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Punce rabim malo pomoči :flower2: Kakšna se vam zdijo ta sončna očala:

vir

Meni so ful vsec, pa ne vem ce bi si narocila al ne, ne vem al sem se v brezveze zapicla v njih al bi jih dejansko nosila. Imam pa blond lase, ce to kaj pomaga :lol1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Če so nam všeč ali ne, to ti nič ne pomaga, ker nositi jih boš morala ti.

So mi pa taka očala zoprna zato, ker so “ravna” oz. ob straneh zaradi ravnega in velikega okvirja spuščajo do oči veliko svetlobe, ki se potem znotraj odbija od stekel.

Meni s tega vidika niso prav nič praktična in jih definitivno ne bi nosila.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

uh men pa niso všeč…te ‘muha’ style očala mi nikol niso bla všeč
    pa še to je res kar je Saša napisala…

js pa tut rabim nova očala, nujno!

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Ja saj imate prav….parti brejkerke :lol1: :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Meni so pa všeč takšna očala :lashing: ..te, ki si jih nalepila, bi pa jaz verjetno nosila samo poleti (zaradi oranžnih okvirjev..)..imaš še eno subjektivno mnenje..da se boš še težje odločila :lol1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Meni niso preveč všeč, predvsem zato, ker pač nimam takšnega stila :) odvisno kakšen stil imaš ti, mogoče pa ti bi pristajale

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Pa tudi razmisliti moraš, če si upaš kupiti očala na daljavo.
    Meni je pri očalih pomembno predvsem, da mi okvirji pašejo, so udobna, mi ne zdrsavajo po nosu in se mi prilegajo ob straneh.

Ker sem sicer tudi uporabnica korekcijskih očal in kot uporabnica leč tudi redno nosim sončna očala in bognedaj, da bi mi kje spuščala svetlobo, si jaz očal brez pomerjana nikakor ne bi upala kupiti.

Pa že zato moram vsaka pomeriti, ker se mi sploh ravna očala usedejo visoko na nosu, potem pa s trepalnicami praskam po šipcah :lol1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Nina :cheer: :cheer:
    Saj ena klasična, črne barve, kvalitetna že imam, te bi imela bolj za kdaj pa kdaj poleti, so mi všeč ker so malo posebna :blush1: Pa še ful ugodna so, imajo pa vseeno dobro zaščito. Eh, ne vem ne vem :lol1:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Uh, sem se spomnila, da jaz tudi rabim sončna očala. Ena XY že imam, samo bi še kakšna :devil:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

@Saša wrote:

Pa tudi razmisliti moraš, če si upaš kupiti očala na daljavo.
    Meni je pri očalih pomembno predvsem, da mi okvirji pašejo, so udobna, mi ne zdrsavajo po nosu in se mi prilegajo ob straneh.

Ker sem sicer tudi uporabnica korekcijskih očal in kot uporabnica leč tudi redno nosim sončna očala in bognedaj, da bi mi kje spuščala svetlobo, si jaz očal brez pomerjana nikakor ne bi upala kupiti.

Pa že zato moram vsaka pomeriti, ker se mi sploh ravna očala usedejo visoko na nosu, potem pa s trepalnicami praskam po šipcah :lol1:

Popolnoma enako razmišljam. Nosim korekcijska očala (največ), poleti več leče in obvezno dobra sončna očala in tudi meni se pogosto zgodi, da s trepalnicami pometam po steklih – ko pomerjam razna očala. Nikakor si ne bi upala kupiti očal brez pomerjanja.
    Če jih boš imela bolj za “afnanje” in če še draga niso, pa tvegaj in kupi.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

@Saša wrote:

js imam s tem take težave!! :veryangry: do sedaj še nisem pomerila očal, kjer ne bi s trepalnicami praskala po šipcah in to mi gre tako na živce, da jih pol ne maram nosit niti na morju (kar je res slabo za oči) gor jih dam edino takrat, kadar nimam maskare (torej na plaži)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Se strinjam..jaz moram očala nujno prej pomeriti v živo :cool: (čeprav me kdaj tudi zamika, da bi si jih naročila :blush1: ..ampak se pravočasno zracionaliziram :mistake: ..)

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ja, zna biti problem z trepalnicami :lol1: Jaz sem si lani kupila kar ene v H&M, so bile samo 1€ :cheer:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Jaz pa nimam sončnih očal..vem da ni ok to, res me poleti ful moti..ampak nekih poceni si ne upam kupiti..
    meni so rekli, da te poceni, pa naj imajo še toliko oznak gor polimanih, ni enako kot pa neke drage, ki se kupijo prav pri prodajalcu očal. Ta cenejše naj bi sicer enako potemnile, imele pa naj nebi toliko filtrov, s tem naj bi nehali mižati a hkrati ujeli več nevarnih žarkov.. kaj je res tole? Ker sedaj si zaradi tega ne upam kupiti kakšnih iz HM ali kaj podobnega, za dražje pa tudi nimam cekinov :verymad:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

oznake ki so gor morajo 100% drzat. Je pa tako kot povsod tudi tu fora da gor napisejo razne buce, tako da lahko mislis da imajo dobro zascito pa je v bistvu nimajo, pa ne zato ker se zlazejo kar gor napisejo ampak zato ker ima drugace napisano kot pa je po pravilih oz. nimajo gor sploh pravih oznak.
    Bi tocno napisala kaj mora gor pisat, pa iz glave ne vem, da ne bom kaj narobe napisala, ce katera ve naj napise, ce ne bom pa jaz malo pobrskala, imam nekje napisano.
    Je pa pri teh cenejsih skoraj vedno tako, da neko zascito imajo ampak ne zadosti in na vecini so zraven neke tabelce kjer tudi pise da niso za direktno gledanje v sonce itd. no po tem ze ves da zascita ni dovolj velika :thumbsup:
    in 100%UV protection nikakor ne pomeni, da je zascita dobra :no: to ima vecina teh poceni gor napisanih in potem mislis da je to isto kot ce kupis pri optiku, pa nazalost ni res.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico