Sladoled

Ta tema vsebuje 12 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darksome darksome 7 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Na strani ZPS so rezultati primerjalnega testa sladoledov :icecream:

Na koncu prispevka je ppt povzetek, kjer je tabela z rezultati (cena, sestavine, vsebnost maščob, belj., laktoze, skupni sladkor in kalorična vrednost). Testirali so jagodni in vanilijev sladoled– dnevno svež po slaščičarnah, dnevnih barih in pet kupljenih sladoledov.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Tole je novi link, prejšnji ne dela : klik

Jaz največkrat jem kar tisti ta poceni sladoled iz Merkatorja :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Thx za popravek :flower3:

Js pa največkrat kupim sladoled iz Hoferja ali pa maxim, planico…pa zadnjič sem imela vanilijevega carte dor…na splošno obožujem sladoled :icecream:

Nekaj časa nazaj mi je bil ful dober v Cacao (pri Prešercu)…zdaj pa niti približno ni več tako dober :no: ..ne vem a so recepture zamenjali ali pa šparajo pri kakšni ključni sestavini :angry:

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

jaz pa v velenje hodim na sladoled, je res super dober pa pri kepici ne šparajo, dobiš tako da jo komaj poješ.
    Enkrat sem bila vztrajna in sem si 2 prborila, jih nisem mogla pojest.

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

V Ljubljani ima definitivno najboljši sladoled Plato. Nima konkurence :cheer: Zadnjič sem probala mojito okus in je bil za dol past dober – kot zmrznjen koktejl. Izbire imajo ogromno, sladoled ti dajo tudi probat na žlički, če ti ustreza okus. Bananin sladoled je tudi orgazmičen – nima tiste umetne bananine arome, ampak res kot da bi jedel zmečkano ledeno banano.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

kje pa je Plato? :ermm:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Mmmm, kako odličen sladoled sem si privoščila po kosilu: Carte d’Or ima novo linijo LES DELICES, ki sem jo odkrila v Leclercu. Jaz sem si privoščila temno čokolado s pomarančo in malinov sorbet s čokoladnimi lističi … :)

So pa miniji, ti sladoledi, pol manjši od klasičnih Carte d’Or banjic.

Plato je pa na Ajdovščini (tam kjer je (bil?) Lakotnik) oz, tam blizu Midasa, se mi zdi.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

hvala sasa, zdaj vem :thumbsup:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Sodim med oboževalke sladoleda, domači in prijatelji se prav čudijo, koliko ga lahko pojem… :roll:

Dobri so mi vsi od Carte D’or, pa seveda Bounty, Mars, Snickers, pa tudi Hoferjevi so mi zakon – ti ki so v litrskem pakiranju, zlasti čokolada in jagoda. Se mi že cedijo sline… :naughty:

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

hofer in lidl imata 2 zelo podobna, če ne že ista sladoleda :) tisti 2L ali 2,5L z vanilijo, meni je res ful dober, tak kremast, mlečen in polnega okusa

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Od koga so tisti sladoledi v temnomodrih banjicah? Lidla ali hofra? Sem jedla že jagodo in čokolado(s koščki čokolade) in sta bila za umret dobra :devil:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Lidl. Sto posto.
    Sm vsak dan zaradi tega tam. :blush1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

:lol1: hvala kvacka :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico