Slab zadah

Ta tema vsebuje 8 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Divine Divine 5 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki

Mi je kar malo nerodno pisat o tem, ampak upam, da mi bo kdo znal pomagat… :blush1:

Imam probleme s slabim zadahom. Na to me je opozoril moj fant, da se me včasih zavoha tudi na kak meter.

Nimam pojma zakaj bi sicer imela zadah…zobe si umivam vsaj dvakrat dnevno, zvečer uporabim še zobno nitko. Ne kadim, ne pijem kave, zelo poredko pijem alkohol, ne jem začinjene hrane… Na dan spijem veliko vode. Kakšnih drugih zdravstvenih težav nimam.

Zaenkrat me je na to opozoril samo moj fant, verjamem pa da to zavohajo tudi drugi. Kmalu bom začela delati v službi, kjer bom skoz v stiku z ljudmi in se bojim, da bodo zavohali ta moj slab zadah. Imam zmeraj v torbici tudi tisti ‘pips’-osvežilec daha, ampak to deluje samo začasno, potem pa se zadah zopet pojavi. Da bi pa v službi žvečila čigumi pa se mi zdi zelo neprimerno.

Prosim za kakšen nasvet pri teh mojih težavah, ker me resnično moti in se zaradi tega kar bojim kako bo v službi. Že vnaprej hvala za nasvete!

Profile photo of Chanel
    Chanel
    Udeleženec

Moj fant ima iste probleme. Ni še ugotovil zakaj se mu to pojavlja. Priznam, da me moti :blush1:
    Tudi on ne pije, ne kadi, kava mu ne diši, veliko vode popije.. Pa še vedno ima grozen zadah. Če ima katera kakšen pameten nasvet, kar na plano.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Mogoče pa bi v tem primeru vseeno bilo smiselno obiskati zdravnika / zobozdravnika.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Kolikor jaz vem, je lahko to povezano tudi z želodcem ali pa je mogoče kje delček gnilega zoba, ki ga s svoje perspektive ne vidiš in bi bilo dobro preveriti..

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Tudi jaz mislim, da bi bilo najboljše obiskati zobozdravnika in da ugotovila, kje je vzrok slabega zadaha. Ker šele potem lahko narediš nekaj, da to odpraviš. :luck:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Lahko je tudi zobni kamen, ki ga imajo bakterije zelo rade..

Pri takih stvareh je res priporočljivo obiskat zobozdravnika :thumbsup:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Tudi jaz mislim, da bi lahko bilo kaj z želodcem ali zobmi povezano.

Profile photo of Divine
    Divine
    Udeleženec

Če je z zobmi vse v redu, potem vonj prihaja iz želodca… največkrat zaradi preveč ali premalo želodčne kisline.

Pri tem zelo pomaga bazično sadje. Zjutraj na tešč si recimo ožemaj 3 limone in jim dodaj malo vode, toliko da dobiš 1/4 tekočine. To popiješ in za tem vsaj pol ure nič ne zaužij. S tem se nevtralizira želodčna kislina… poleg tega pa limone veljajo kot najmočnejše “razkuževalo”, ki ubije tudi strupe in toksine, ki v telesu povzročajo slab zadah.

Pomagajo tudi zelene alge (chlorella alga), ki jih dobiš v vsakem DM-U.

Izogibaj se mleku, beli moki in belemu sladkorju. Vse to namreč močno zakisa telo, ki ima lahko za posledico slab zadah.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico