Šivanje

Ta tema vsebuje 134 odgovorov, ima 33 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Sasa Sasa 5 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

Ali kaj šivate? Kot hobi, profesionalno ali le robite hlače :lol1:

Kje kupujete blago in katerega najraje uporabljate? Delate po krojih iz Burde in podobnih revij ali krojite same? …

Slikce so seveda dobrodošle :cheer:

Upam, da tema paše sem, če ne jo prosim premaknite :blush1:

Profile photo of Amarena
    Amarena
    Član

jst sm bila spomladi tako obsedena z šivanjem, da sem celo dobila šivalni stroj od fanta za roj. dan. takrat sm prvič v življenju začela mal šivat-eno majčko- pa nikakor nism znala rokavov skup dat, da ne bi blo vse zmučkan zraven.
    pol so pršli izpiti, za njimi diplomska in tako od takrat šivalni še vedno počiva pod mizo :blush1:
    sm pa kupla ene par izvodov burde-se mi zdi da majo lepe kroje, take mladostne. ampak žal ne razumem niti besede nemško :mistake:

kaj pa ti bloo?kej šivaš?če ja, lahko kako slikico not popneš, da mi daš spet mal zagona za šivanje :wink1:

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Jaz pa šivam.
    Pravzaprav zdaj trenutno ne, ker sem tako gnala šivalni stroj, da sem prekurila pogon in je na servisu.
    Blago pa kupujem v Gramatexu, kroje delam sama ali pa iz Burde.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ja šivam, občasno kaj. Sama sem naredila nekaj torbic, kakšno večjo stvar ne. Občasno tudi kaj zašijem, če se strga (majce, rob popravit…). Uporabljam pa kar od mame stroj, je čisto dober.

Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

Lepo :thumbsup: tud jest mal šivam, ne preveč :lol1: sem si sešila eno jakno, na kero sem kr ponosna :silly: bom tud slikce enkrat prilimala.
    drugače sem pa še na krojih iz burde…ni še prišlo do tega, da bi sama risala (ampak upam da bom kmalu) :yes:

Blago kupujem ponavadi kar pri nas v Logatcu, včasih pa tudi v Cerknici (mam pa namen it zdej kakšen dan pogledat v ta Gramatex – sej to je tm pri Begunjah ane?)

Amarena jest majčke kar kupujem, šivam si take stvari, ki jih nikjer ne najdem :wink1: Nemščina pa zna bit včasih res problem…
    jest grem zdej jeseni spet na tečaj, ker je res dobr, pa ker se kdaj pa kdaj še vedno zatakne :naughty:

Katja kaj si pa tok vneto šivala? :silly:

Drugače sem pa zdej že začela zbirat blago na kup, da si sešijem en plašček stil Desigual, ker mi imajo oni mal čudne kroje…pa še škoda mi je dat toliko denarja, da potem na faxu srečam še 4 v enakih plaščih (aja pa vem, da če bom šivala sama bo še veliko dražje…bo pa vsaj unikat :wink1: )

Profile photo of barbie
    barbie
    Član

Js znam zasiti gumb pa kaksno luknjo, priznam :blush1: sem pa dostikrat ko sem bla mlajsa, delala puncke iz cunj pa njim kaj sivala :lol1:

Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

barbie tud to je nekaj :wink1:

Morena daj prilepi kakšno slikco tvojih torbic, pa tud kroj lahko poslikaš zraven :yes: jest sem kupila tiste posamezne kroje za torbice od burde, sam se kar ne morem spravit šivat :confused:

Profile photo of S
    S
    Član

Bloo, jakno si sešila? Potem morš obvladat :wow:

Pri meni je šivanje trenutno bolj na pavzi, sem včasih veliko bolj eksperimentirala s kakšnimi majčkami, torbicami iz blaga, potem sem nekaj čarala z zapestnicami iz blaga :lol1: , veliko sem sešila raznoraznih kril, je blo pa to vse bolj enostavnejših krojev, tudi obleke sem probala, pa niso ble kej preveč nosljive. :P Imam srečo, da mami obvlada te zadeve, tko da sem vsakič ko se kaj ni izšlo, njej težila za pomoč.
    Danes pa zaradi pomankanja časa samo popravim že kupljena oblačila, kaj zarobim, skrajšam, včasih tudi kaj spremenim, da izpade bolj unikatno.
    Že mal pogrešam vse to, se bo treba spet kej spraviti zašit, tokrat ciljam na kej bolj zakompliciranega. :silly:

Kje se kupi ta revija Burda? Sem že večkrat zasledila naziv, nisem pa še imela priložnosti prebrskati.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Bloo, jaz sem eno naredila čisto navadno (ala tote bag), eno sem pa kroj z neke strani o šivanju dobila (ubistvu forum, nekatere res obvladajo). To zadnjo uporabljam tudi za na fax… Nekaj sem jih stran vrgla, ker so bile, khm, ponesrečen poskus :blush1:

Aja, sem pozabila, blago jaz ponavadi kupim v Kilometru, neka štacunca v BTC. Za Kranj sploh ne vem kje bi blago prodajali :think: Nekaj blaga sem pa od stare mame dobila.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Barbie, nisi sama, tudi jaz sem bolj švoh v šivanju..gumb sem sicer znala zašiti, nevem pa če ga še znam :P :lol1: če bi me kdo bil željan naučiti bi se že potrudila, tako pa ni kaj ven iz tega :silly: sem pa včasih silno rada “šivala” gobeline :dance1:

Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

*S* hja…sm pozabla napisat, da sem jo šivala prb. 4 mesece :blush1: :lol1: res je pa, da sem imela vmes izpite :silly:
    bom poslikala in prilepim

Burdo prodajajo v večini kioskov (recimo tist v Šparu, tud v E. leclercu jo imajo med revijami za šivanje in kvačkanje, pri nas tudi v mercatorju dobijo ene 3 izvode :roll: )stane pa okoli 4-5 evrov (izhaja 1x mesečno…pri nas jo dobijo konec meseca) , je pa v nemščini

Morena slikce :cheer:

darksome :lol1: tud gobelini so lušni :roll:

Profile photo of S
    S
    Član

Hvala Bloo :flower2:
    Jakno kar prilimaj, se že veselim. :)

Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

evo sem poslikala jakno na obešalniku…bom enkrat dodala še sliko oblečene jakne, ker je lepša :yes:

ovratnik

skriti žepi :cool:

in še detajl blaga

Profile photo of S
    S
    Član

Res si lepo zašila, kroj ti je super uspel :clap2:
    Obvladaš :thumbsup: :)

Profile photo of manca1
    manca1
    Član

Ravnotako kot Katja sem tudi jaz kupovala v Gramatexu (mal na zalogo), pa v Trzinu se splača v industrijski coni – trgovina Marka (popust na gotovino, pa še kakšnega blaga ostane samo par m na razpolago in potem je zato precej ceneje).

Bi pa prilepila slikco sem gor, samo ne znam – mi lahko katera pomaga kako to lahko naredim?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico