Silicij

Ta tema vsebuje 8 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Naima Naima 5 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of scorpy
    scorpy
    Član

Zdaj sem se spravila pogledat malo za silicij in mi enostavno ni jasno zakaj je na trgu taka razlika v ceni tablet Silicija. Če mi zna katera pomagat in razložit zakaj je taka cena da padeš nekam bi bila zelo vesela.

Cena za bankrotirat
    http://www.vitalabo.si/zdravje/koza-lasje-nohti/nanosan-nanosilicij

In cena za študente
    http://www.lekarnar.com/izdelki/silicijeva-prst-tablete

Res da pri enih je že biotin in cink, vendar je pa pri drugih magnezij in kalcij. Help :unsure:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

V DMu je še cenejši :)) Čeprav sem jaz to jemala in nisem opazila kakšnih sprememb, samo baje je silicij učinkovit samo v gelu :confused:

Profile photo of yazminne
    yazminne
    Član

Je že katera slišala/prebrala, da naj bi silicij bil učinkovit v boju zoper celulit?

Profile photo of scorpy
    scorpy
    Član

Oj, naj vam povem da sem si naročila silicij iz amerike (seveda je tudi malce večja doza) ampak zelo pomaga pri koži nohtih in laseh. Za hrustanec pa nevem, ker ga jem šele 14dni in imam ful trde nohte.

Profile photo of yazminne
    yazminne
    Član

Malo sem računala: Silicea gel, ki sem kupi v lekarni (200ml) ima vsebnost silicijevega gela 2,8g/100 ml; na dan moraš vzeti 15 ml tega gela, to pomeni,da na dan s tem gelom dobiš 420 mg silicija, kar pomeni da ti ena pakunga traja 13 dni.
    Das Gesunde Plus Kieselerde (v eni škatlici je 175 kapsul) pa imajo 3 kapsule vsebnost 420 mg silicija + 15 mg cinka, ena škatlica potem traja nekje 3 mesece.
    In zdaj se odločam kaj naj kupim. Prebrala sem,da je silicij najbolj učinkovit v koloidni obliki, se pravi v gelu, v takšni obliki ga telo najbolje izkoristi. Vendar mi je malo preveč dati vsakih 14 dni 7 eurov za Silicea gel, če pa lahko kupim od DGP za 6 eurov kapsule silicija, ki trajajo skoraj 3 mesece. In sem razmišljala, glede nato da je silicijeva kislina sestavljena iz vode in silicijevega dioksida, bi 3 kapsule DGP oz.njihovo vsebino raztopila v vodi in to popila :))

Mogoče sem malo zakomplicirano napisala :blush1: Mislite,da bi to delovalo ali raje kupim Silicea gel??? :think:

Profile photo of S
    S
    Član

Res je scorpy, fajn je tudi za kožo, nohte in lase. :yes:
    Gre namreč za mineral, ki spodbuja nastajanje dveh pomembnih substanc, ki sestavljata vezivna tkiva – kolagena in glikozaminoglikana. Silicij je tako pomemben za rast nohtov, ker skrbi za zdravo vezivno tkivo, preko katerega se nohti učinkoviteje preskrbijo s hranili.

Silicij je kot omenjeno gradbeni element kolagena in elastana. Koža in vezivna tkiva postanejo prožnejša, zato je učinkovit tudi proti krčnim žilam, zvinom, nategom tetiv ter celulitu. Elastan in kolagen sta poleg tega pomembna gradnika kosti. Silicij pa ima tudi pomembno vlogo pri transportu kalcija, kar skupno doprinese v boju proti osteoporozi.

Najdemo ga v naslednjih živilih: otrobi, kruh z otrobi, rjavi riž, stročji fižol, korenje, banane, kumare in pivo.
    Poleg tega je na voljo tudi veliko preparatov. Priporočena je uporaba silicija v oblika gela. V tej obliki je namreč silicijeva kislina razporejena v vodi in delci gela silicijeve kisline so mnogo manjši kot delci silicijeve prsti (pripravki s silicijem v obliki tablet, kapsul), kar omogoči njihovo absorpcijo in učinkovito prehajanje v organizmu.

Še to: pri jemanju vseh dodatkov oz. spremembi prehrane je potrebno za opaznejše učinke počakati na konec procesa regeneracije nohtov, kože in las. Pri nohtih se učinki pokažejo šele po obdobju treh mesecev oz. pol leta, saj je hitrost rasti nohtov odvisna od posameznika.

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

@scorpy wrote:

Oj, naj vam povem da sem si naročila silicij iz amerike (seveda je tudi malce večja doza) ampak zelo pomaga pri koži nohtih in laseh. Za hrustanec pa nevem, ker ga jem šele 14dni in imam ful trde nohte.

To si imela gel ali tablete/kapsule? Kje pa si naročila?

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

jaz sem začela cca 2 tedna nazaj jemat te dm kapsule (Das Gesunde Plus Kieselerde)..Bom čez kaka 2 meseca poročala če je kaka sprememba. :)

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

Evo mene, po mesecu in pol ni nobene razlike :no: Ta teden sem začela pit še železo (bjonda jst, na pomanjkanje železa bi mogla takoj posumit) pa da vidimo. Ma to je že za drugo temo :wink1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico