Serumi

Ta tema vsebuje 281 odgovorov, ima 52 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nikapika nikapika 1 leto nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Nina – kaj praviš o tem serumu?

Beauty Without Cruelty – Vitamin C CoQ10 Vitality Serum:
    Organic aloe vera gel, organic botanical infusion (chamomile, calendula,
    lavender), vegetable glycerin, organic jojoba oil, vitamin C (magnesium ascorbyl
    phosphate), Co-enzyme Q10, panthenol (vitamin B factor), allantoin (skin-healing),
    organic borage oil, green tea extract, grape seed extract, sodium hyaluronate
    (powerful moisturizer), cetyl alcohol (from coconut oil), organic cucumber extract,
    organic shea butter, organic tamanu oil (calophyllum inophyllum), vitamin E (natural
    d-alpha tocopherol), vitamin A (retinyl palmitate), organic rosehip seed oil (rosa rubi –
    ginosa), organic aroma-therapeutic essential oils of Neroli, Lavender Highland, and
    Frankincense, lecithin, beta carotene, phenoxyethanol, methylisothiazolinone,
    xanthan gum, citric acid (from citrus fruit).

VIR

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavinsko se mi zdi dober – glede na manjšo količino konzervansov je nujna vsaj majhna odprtina za doziranje. Ima zelo uredu kombinacijo olj, kar se tiče antioksidantov – povdarjeno je delovanje Q10, zaradi dokaj visoke vsebnosti vitamina C tudi pomaga pri izenačitvi tena. Kot antioksidanta še izvleček grozdnih pešk in zelenega čaja, na koncu še beta karoten. Mogoče celo malenkost preveč različnih antioksidantov..
    Na splošno so naštete sestavine, ki delujejo res na veliko različnih nivojih – vlaženje, obnova hidro-lipidnega plašča, več antioksidantov (vitamin E bolj kot zaščita sestavin), izenačitev tena, pomirjanje, anti-aging.

Na kratko: sestavinsko zelo dobro, malo preveč različnih antioksidantov, ki bi se v praksi v kombinaciji lahko izkazali za manj učinkovite.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

:thanks2:
    Nekaj si moram nabavit za zvečer – pa me pri vseh nekaj moti. :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

..Nekaj si moram nabavit za zvečer – pa me pri vseh nekaj moti. :blush1:

Enako pri meni :P ..

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Madona – sva izbirčni. :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Temo o serumih nadaljujemo tukaj..

@Saša wrote:

..Sem kupila CadeaVero, čeprav mi njihov serum ni ustrezal..

Kolikor sem gledala Cadeavera serum – ta nikakor ni primeren za mešano kožo in za tiste, ki so nagnjeni k mašenju por (tu zraven sem tudi jaz :) )

@gejba wrote:

Meni je serum povzročal mini mozoljčke. Mami, ki ima suho kožo pa zelo ustreza.

..ni čudno, ker je komedogen :naughty: . Ta serum sestavinsko ni slab za suho in zrelo kožo, za kožo, ki je nagnjena k mašenju por, mešano (tudi če je občasno izsušena povrhnjica) pa “no go” :no2:

@Saša wrote:

Sem si kar oddahnila glede CV seruma, ker sem imela feeling, da sem bila takrat edina PL, ki ji ta ni ustrezal …

Saša – jaz vem, da tudi meni ne bi, če bi ga sprobala :wink1:

Profile photo of ally
    ally
    Član

No, jaz sem poleg Saše edina, ki je že takrat ‘jamrala’, da ji ta serum absolutno ne odgovarja. :lol1:

Sem pa poizkusila tudi enega od Green line, se mi zdi, da za zrelo kožo, pa je bil veliko boljši.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@ally wrote:

..Sem pa poizkusila tudi enega od Green line, se mi zdi, da za zrelo kožo, pa je bil veliko boljši.

Maš mogoče sestavine od tega seruma?

Profile photo of ally
    ally
    Član

Nimam. Gre za tegale http://www.lekkozmetika.si/si/product.cp2?uid=51FFCE79-1244-6255-B3D4-C62516E72245&linkid=3

Lahko grem pa med malico v dm in prepišem :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

So to prave sestavine?
    SESTAVINE: Aqua, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Retynyl Palmitate, Bioflavonoids, Hedera Helix, oleth-20, Parfum, Triethanolamine, Imidazolidinyl Urea, Carbomer, Disodium EDTA.

Dobre antioksidantne lastnosti :thumbsup: , možna komedogenost na marelično olje-vendar na splošno precej manj komedogen kot Cadeavera Q10 serum.

Profile photo of ally
    ally
    Član

Nina, pomoje so.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ally, kakšen tip kože pa imaš?

Profile photo of ally
    ally
    Član

(z)mešano, pa ful občutljivo. Občasno se mi, predvsem pozimi, ‘naredi’ tudi kak suh ‘flek’

Sem ga pa samo občasno uporabljala.

Profile photo of AnaMaria
    AnaMaria
    Udeleženec

Cadeavera serum je bil eden redkih, s katerim resnično nisem bila zadovoljna. Porabila sem ga za telo. Imam suho kožo. Zrelo :lol1:

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

KAj pa od Jucie Beuty serumi? ima katera izkušnje? npr bom kopirala sestavine Soothing seruma: organic juices of vitis vinifera (white grape) juice, rubus idaeus (red raspberry) juice & aloe barbadensis leaf juice, glycerin, organic cucumis sativus (cucumber) extract, organic botanical extracts of glycyrrhiza glabra (licorice) root, arctostaphylos uva ursi (bearberry) leaf, rubus idaeus (red raspberry) leaf, calendula officinalis flower & matricaria chamomilla flower, organic algae extract, vitis vinifera (grape) seed oil, organic essential fatty acids of oenothera biennis (evening primrose), linum usitatissimum (linseed) seed & borago officinali (borage) seed, organic sesamum indicum (sesame) seed oil, tocopherol & tocopheryl acetate (vitamin E), panthenol (vitamin B5), magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), phospholipids, retinyl palmitate (vitamin A), hesperidin methyl chalcone (vitamin P), potassium sorbate, hyaluronic acid, sclerotium gum, phenoxyethanol, benzyl alcohol, disodium EDTA, sodium hydroxide, limonene, linalool, lavandula angustifolia, tanacetum annuum (blue chamomile) & anthemis nobilis (roman chamomile) pure essential oils.
    Sem ga imela namen kar nekaj časa kupiti, vendar po prebiranju foruma, sumim, da ni najbolj primerno toliko antioksidantov? pa ne vem če je primeren za kožo s perioralnim dermatitisom?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico