SEBAMED – Clear Face Čistilna pena

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Chanel Chanel 5 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Sestavine:
    Aqua, cocamidopropyl-albetainamide MEA chloride, cocotrimonium methosulfate, sodium lactate, panthenol, parfum, phenoxyethanol

Opis izdelka:
    Pena za čiščenje obraza. Je nežna, antibakterijska pena, ki očisti kožo vseh nečistoč. Priporoča se za mastno in aknasto kožo. Njen ph je 5,5.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tole je moja najljubša pena za čiščenje obraza. Najprej nisem bila navdušena nad penami in so mi bili precej bolj všeč geli, vendar je ta penica zakon.

Mojo ((z)mešano) kožo popolnoma očisti (vsega odvečnega sebuma) in je čisto nič ne izsuši. Po uporabi je koža mehka in gladka na otip.
    Uporabljam jo zvečer in še posebej v času, ko me “napadajo” mozolji. Se mi zdi, da je res antibakterijska in da prav pomaga pri hitrejšem odpravljanju mozoljev.

Porabi se je zelo malo, meni je ena flaška zdržala ful dolgo (mislim, da kar okrog enega leta, ob uporabi nekajkrat tedensko).

Cena mislim, da ni pretirana in če se ne motim stane okrog 7 evrov. Kupila sem jo v Sanolaborju.

Nakup bom vsekakor ponovila in priporočam tudi drugim.

Splošna ocena:
    5/5

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Sebamed peno sem uporabljala kar nekaj časa, preden sem ugotovila, da mi nikakor ne paše :blush1: Kar se tiče zgradbe, gre za zelo fino peno, ki je precej bolj gosta od ostalih penic za obraz (bolj “smetanasta”), vonja pa nima oz. ni vsiljiv. Slabo očisti MU oz. ostanke MU, je pa zelo nežna. Meni je kožo po uporabi velikokrat izsušila. Embalaža je zelo všečna: praktična doza na pumpico. Velik minus bi dala hitri porabi in posledično ceni. Če se ne motim, pena stane nekaj čez 7 EUR (do sedaj sem jo videla le v Sanolaborju), zmanjka je v enem mesecu (pri dveh pritiskih za umivanje – zjutraj&zvečer) Glede na to, da pena obljublja zmanjšanje nepravilnosti na koži, lahko rečem, da je brez obljubljenega učinka.
    Priporočila bi jo uporabnicam z nezahtevno kožo, ki redko uporabljajo MU.

2/5

Profile photo of frnikola
    frnikola
    Član

No, da še jaz podam svoje mnenje.
    Že takoj me je pri penici zmotil vonj, ki je meni neprijeten. Ne smrdi ampak meni ima po čistilih :unsure: Kupila sem v Sanolaborju cena pa je bila nekaj čez 5€. Po uporabi mi je kožo malo zategovalo. Na doljši rok pa tudi izsušilo, še bolj kot sem imela. Čeprav sem po uporabi vedno uporabila tonik in vlažilno kremo in jojobo. Glede čiščenja MU-ja nevem, ker za to uporabljam druga čistila.
    Meni je skratka povzročila veš škode kot koristi, koža je namesto lepa in brez nepravilnosti, postala zelo nečista in izsušena :ermm:
    Mogoče še jo kupim kdaj poleti ko imam precej mastno kožo, pozimi, na izsušeni povrhnjici pa se pri mene ne obnese.

Zaradi zategovanja po uporabi, izsušene kože, poslabšanja stanja kože, dajem oceno
    2/5

Profile photo of Chanel
    Chanel
    Udeleženec

Tole peno sem kupila v Sanolaborju že nekaj časa nazaj.
    Embalaža je na pumpico. Cena je bila okoli 6€, če se ne motim. Poraba je res zelo majhna, tako da mi bo kar trajala.
    Uporabljam jo med kriznimi obdobji, ko mi izbruhnejo mozolji. Se mi zdi, da s tole penico hitreje izginejo.
    Vonj mi ni všeč, ampak bom preživela. :P
    Večinoma jo uporabljam zjutraj in se mi super obnese, tudi mastne predele fino očisti.
    Nakup bom mogoče ponovila.
    4/5 zaradi vonja

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico