SEBAMED – Clear Face Care Gel

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Kreme in losjoni SEBAMED – Clear Face Care Gel

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of KuKi KuKi 5 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

vir

Sestavine:
    Aqua, Aloe barbadensis leaf gel, Propylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Carbomer, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Sorbic Acid.

Opis od proizvajalca:
    Negovalni gel je idealna dermatološka osnovna nega kože proti mozoljem, ogrcem in kožnim nečistočam. Aktivne vlažilne učinkovine kot so hyaluronska kislina in aloe vera oskrbijo kožo z izjemno količino vlage. Panthenol in allantoin pomirjata in negujeta kožo, ji nudita gladkost in voljnost. pH vrednost 5,5, okrepi naravni zaščitni kislinski plašč može. Brez olj, emulgatorjev in dišav.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ta gel sem odkrila, ko sem bila precej obupana in sem iskala eno vlažilno kremo, ki bi pasala moji mozoljasti koži.
    Najprej mi je bil gel všeč in sem ga uporabljala vsak dan. S časoma pa sem bila vedno manj navdušena nad njim. Mislim, da mi je celo mozolje povzročal. Po odkritju Suki velvet kremce pa ta gel ne pride več vrsto.

Gel je precej goste konsistence. Je v takšni praktični tubici, dozira se zelo priročno.
    Vonj ni nič posebnega, meni ni zoprn kaj posebej všeč pa tud ne.

Kupila sem ga v Sanolaborju, stane pa okrog 10€.

Splošna ocena:
    3/5

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Gre za brezbarven gel brez vonja. Zgradba je precej čvrsta in tudi gel lepljiv, zato je nanašanje malce oteženo. Po nanosu je koža na otip in po občutku še malenkost lepljiva, a kmalu izgine – dovolj hitro, da je nanos MU lahek in enakomeren. Gel navlaži in pomiri razdraženo kožo, mislim, da bi najbolj ustrezal mastni in nečisti koži, ki potrebuje samo nekaj vlage in pa kaki občutljivi, ki ne prenaša dišav ipd. Ne maši por in ne povzroča mastnega leska. Sama ga uporabljam skoraj izključno poleti, ko koža potrebuje le nekaj vlage – pozimi bi bil definitivno premalo hranljiv. Embalaža je praktična: na glavo postavljena tubica, ki omogoča popolno porabo vsebine. Za 50 ml je potrebno odšteti 10 EUR (v Sanolaborju), kar ni pretirano veliko, če upoštevamo, da se gela zelo malo porabi in da podobnih izdelkov (nemastni, gelasti, brez dišav, nekomedogeni) pri nas ni ravno na pretek.

4/5

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Gel sem sprobala, vendar me ni navdušil. Prevsem me moti lepljivost in občutek, da je zadevo treba sprati….Je že res, da kožo navlaži, vendar ni zame….

Moja ocena: 2

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Gel sem si kupila po priporočilu na forumu in dobrih ocen, saj sem potrebovala nekaj lahkega za pomlad/poletje. Moja koža je mešana do mastna z izsušeno povrhnjico in precej ogrci.
    Gel mi služi kot super podlaga za make-up. Vpije se skoraj v trenutku, za sabo pa pusti navlaženo, svežo kožo. Mozoljev mi ne povzroča. Sicer ga ne uporabljam dolgo, ampak zaenkrat nimam pripomb.
    Gel ne vsebuje dišav, zato kakšnega posebnega vonja ni zaznati. Še najbolj me spominja na aloe vero, kar pa je seveda razumljivo, saj se ta med sestavinami pojavi na 2. mestu. Gel je brezbarven, nahaja se v tubici s pokrovčkom na poklop. Ozka odprtinica onemogoča, da bi gel nenadzorovano tekel iz nje.
    Gel sem kupila v lekarni, cena je znašala dobrih 10e za 50ml kar se mi ne zdi veliko.

Če povzamem – sestavinsko in cenovno super izdelek, ki si zagotovo zasluži ponoven nakup.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico