SARAKAN – Zobna pasta

Ta tema vsebuje 13 odgovorov, ima 13 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Zoey Zoey 5 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Sestavine:
    Glycerin, calcium carbonate, aqua, magnesium carbonate, salvadora persica natural extract, mentha piperia oil, mentha arvensis oil, eugenia caryophillata oil, pelargonium roseum oil, hydroxyethylcellulose, sodium phosphate, limonene, citronellol, geraniol

Opis izdelka:
    Izdelki za nego ust Sarakan vsebujejo izvlečke drevesa Salvadora persica, ki vsebuje sestavine, ki uničujejo bakterije, povzročiteljice zobne gnilobe. Kloridi, fluoridi, kremen, vitamin C in flavonoidi ohranjajo ustno votlino zdravo; učinkovito odstranjujejo zobni kamen, trimetilamin krepi dlesni; silikati z aromatičnimi smolami imajo blago abraziven učinek, hkrati pa smole ščitijo sklenino. Organski sulfati uničujejo bakterije, vitamin C pa preprečuje krvavenje dlesni. Ne vsebuje fluora, sladil, alkohola, natrijevega lavril sulfata in umetnih konzervansov. Obogatena je z naravnimi olji poprove mete, nageljnovih žbic in geranije.

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Na tole zobno pasto sem prvič naletela v brošuri, ki sem jo dobila poleg testerjev Essential Care. Odločila sem se, da jo preizkusim.
    Zobna pasta je temno roza barve in je precej gosta. Okusa sploh nima zanič, kot bi marsikdo pričakoval, ampak je prav prijeten, skoraj bi lahko rekla da sladkoben. Ker ne vsebuje nikakršnih snovi, ki povzročajo penjenje, se zaradi tega slabo peni, kar mene malce moti, saj imam potem občutek, kot da si nisem dobro umila zob :ermm: Jaz jo zato kombiniram z Angelico. Pasta sicer lepo osveži dah in dobro očisti zobe.
    Količina je sicer manjša kot pri ostalih pastah za zobe, saj jo je le 50 ml, ampak ker je gosta, se je ne porabi veliko.
    Kupi se jo v Sanolaborju, zanjo sem odštela nekje med 2 in 3 evri kar je ugodno za tako kvalitetno, naravno pasto. Kot piše že v opisu, ne vsebuje fluora, ni sladkana, je brez SLS-a ipd. kar je še dodaten razlog za nakup.
    Jaz jo bom vsekakor še kupila :thumbsup:

ocena: 4

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

torej…tole zobno pasto sem dobila za darilo na arsu.

Kot je že Kuki napisala, je pasta sladkobnega okusa in se ne peni. Mene to kar precej moti. Prvič okus – rada imam mentolaste paste, ker se mi zdi da osvežijo usta in rada imam veliko pene…na to nepenjenje se kar ne morem navaditi

Kljub temu da imam radaa eko stvari, me tale pasta ni prepričala…ne izključujem pa možnosti, da me še navduši. Zaenkrat sem jo preizkusila le ene 5x, vmes pa uporabljam klasične zobne paste

ocena 2/5

Profile photo of muffin
    muffin
    Član

tudi jaz sem dobila tole zobno pasto kot darilo, zato hvala! :) vseeno pa sem opazila kot nati in Kuki, da se pasta prav nič ne speni, kar je tudi mene precej zmotilo. pravtako pa mi je okus povzročal slabost še kakšno uro po tem ko sem si zobe umila. sama imam najraje zobne paste, ki pečejo, se spenijo in pustijo v ustih dober okus.

ocena: 1/5

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

To zobno pasto sem dobila kot darilo (hvala!) in sem jo morala takoj poskusiti.
    Sem mislila, da se bo odrezala slabse (zaradi ocene drugih arsovk), ampak v bistvu ugotavljam da nisem hudo zahteven clovek in mi je bistvo v zobni pasti samo to, da mi ocisti zobe in mi okus/vonj ne dela slabo.

Pricakovala sem sladkoben okus, ampak na sreco temu ni tako. V bistvu je zobna pasta malce pikantna, toda spominja me na tiste obrocke za roke/gleznje proti komarjem. Tocno taksen okus ima kakor so ti obrocki imeli vonj!

Torej vonj je dokaj svez, nikakor ne motec. Zmotilo me je pa dejstvo, da se ne peni. Sicer je to bilo za pricakovati ampak spet… nic se ne peni. Po minuti sem imela obcutek, da si umivam zobe z vodo. Pa ne skrtarim z zobnimi pastami…

Drugace mi je pa krasno ocistila zobe. Tisti obcutek, ko gres z jezikom po zobeh in so krasno gladki.. to je to! Cisto!

V bistvu mi je vsec, iscem samo se priloznost da jo podtaknem dragemu da vidim njegovo zacudenje nad zobno pasto, ki se ne peni.
    Dodajam. Zobna pasta je postala moja najljubsa, saj sem ugotovila, da me moti penjenje!

Visamo oceno na 5/5

Kupila sem jo ze in jo se bom, vse dokler ne najdem boljse (ce ze).

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Jaz sem nad tole pastico čisto navdušena! (hvala Ars in Prema! :flower2: )

Na splošno imam bolj občutljive dlesni, ki rade ob bolj grobem ščetkanju krvavijo.

Prednosti paste so:

– okus, ki je zelo prijeten in edinstven
    – vonj (diši zelo lepo, vseeno ne preveč, da bi se je hitro naveličali)
    – nežnost (navadne zobne paste mi dražijo dlesni proti tej)
    – čistoča – zdi se mi da čisto enako očisti zobe kot druge zobne paste, v kar sem bila najprej skeptična
    – sliši se čudno, ampak to je ena redkih past, po kateri mi ni slabo (pa ne jem paste, da ne bo pomote :lol1: )

Negativni:
    – cena – ker se je pri enem ščetkanju porabi več (4€)
    – se ne peni, kar je tudi razlog da se je več porabi

Ocena: 5 :thumbsup:

Mislim, da jo bom kupila, ko tole porabim. Fantu pa ni všeč-pravi, da ne očisti dovolj (verjetno ima ta občutek zato, ker se pasta ne peni).
    Moram še povedati, da se mi zdi s to zobno pasto ščetkanje kot neke vrste wellness, masaža za dlesni-pravi užitek. Se mi zdi, da deluje na njih zelo pozitivno :dance1:

Zelo podobno deluje Paradontax, kjer pa me je motila večja agresivnost paste, sploh okus :roll:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Že nekaj časa me je imelo, da bi preizkusila kakšno naravno zobno kremo, zato je nagradna igra na ARSu prišla kot po naročilu :wink1:
    Pasta je zelo prijetnega zeliščno – čajnega vonja in okusa. Všeč mi je, da ne peče in da nima močnega mentolastega okusa, kot ga ima večina zobnih past. Ustno votlino prijetno osveži, zobe pa dobro očisti. Največji in edini minus bi dodelila dejstvu, da se pasta popolnoma nič ne peni – zato jo sama na ščetko nanesem v večji količini kot običajne zobne paste, posledično je poraba večja.

Ocena: 4/5 (ker se ne peni)

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tole zobno pasto sem si “prislužila” na ARS-u kot nagrado. :D: Hvala, ARS. :flower1:

Je moja prva naravna zobna pasta in sem bila precej skeptična kako se bo odrezala, ker sem precej občutljiva pri pastah.

No, tale pastica je preizkus opravila pozitivno. Že od prvega ščetkanja zob mi je bila všeč in skoz. Edino malo moteče mi je bilo, ker se ni penila, vendar sem to že pričakovala, ker so me punce opozorile, da se naravne paste ne penijo.

Malce se je treba navaditi tudi okusa, ki pa po nekajkratnem umivanju ni več nič posebnega.

Všeč mi je ker je precej osvežilna in da občutek čistih zob.

Cena je okrog 3€ in se meni ne zdi pretirano draga. Menda bo kmalu na voljo tudi v DM-jih in tako lažje dostopna.
    Embalaža je klasična tuba, ki jo lahko preprosto stisneš.
    Nakup bom ponovila, ker je ta pasta všeč celi moji družini. Nekateri člani so imeli precej problemov s krvavenjem dlesni in jim ta pasta odgovarja.

Splošna ocena: 4/5

Profile photo of H300
    H300
    Član

Tudi jaz dobil pasto od arsa in kot pravijo, da se podarjenemu konju ne gleda v zobe – smo zadevo potestiral in je seveda bili veseli, hvala.

Ocena
    Okus meni všečen, občutek po pranju zob tudi super. Me je pa full zmotilo, to da se NIČ ne peni, ne malo – dobesedno nič :naughty:
    Pri meni to igra veliko vlogo. Če to popravijo so zmagal.

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

To zobno pasto sem kupila zaradi dobrih ocen. :) Je moja prva zobna pasta. Kot je že bilo povedano se nič ne peni, kar tudi mene malo moti. Zobje so po ščetkanju čisti. Je prijetnega vonja in okusa. Všeč mi je to, da ne peče. Embalaža je klasična in tako priročna za prenašanje in doziranje. Cena je kar ugodna, glede na to, da sem včasih dala za zobno pasto že veliko več in še zdaleč ni bila tako dobra kot ta. Nakup bom vsekakor ponovila. :thumbsup:

5/5

Profile photo of Elle
    Elle
    Član

Sem iskala v trgovini nekaj boljšega kot navado pasto z vsemi nepotrebnimi dodatki. Se odločim za Sarakan.

Na začetku mi je bil okus malo čuden, vendar sem zdaj čisto zadovoljna z njim (sem sprobala dosti hujše zobne paste :lol1: ). Da se ne peni, me sploh ne moti, mislim, da očisti zobe super in da prijeten zadah.

Mislim da sem v DM-u zanjo odštela nekje 2,55€, kar sploh ni tako veliko.

Embalaže je priročna tubica, ki jo enostavno stisneš.

Moram pa še povedati, da je tudi dragi navdušen nad njo. :) In tako je tale pasta postala stalnica pri mojih nakupih.

Ocena: 5/5

Tudi sama sem Sarakan zobno pasto dobila od Arsa! :flower1: Embalaža je tubica s pokrovčkom na preklop, enostavno za doziranje. Cene ne vem, videla pa sem jo tudi v DM.

Okus je zeliščni, meni manj všečen, zobke odlično sčisti, kar pa res pogrešam je pa pena, ker se res nič ne peni. Pri meni pa to igra kar veliko vlogo, ne vem zakaj. :lol1: Res super pasta, samo meni nekako ne odgovarja ta okus in potem zadah, ki ostane.

Trenutno raje ostajam pri Dentodent zobnih pastah!

4/5

Kupila sem jo zaradi dobrih komentarjev na ARS-u.

Uporabljam jo komaj par dni, vendar sem zelo zadovoljna.
    Všeč mi je, ker je drugačna. Sestavinsko dobra in vseeno osvežujoča in temeljito očisti zobe.

Nakup bom ponovila.

Ocena: 5/5

Profile photo of Zoey
    Zoey
    Udeleženec

Pasto sem po naključju kupila v DMu, ko sem iskala nekaj vsaj približno naravnega.

Meni je všeč, ker nima klasičnega mentol okusa, zelo se mi zdi primerna za uporabo z električno zobno ščetko, ker se ne peni veliko in tako se mi ne zgodi, da vse pošpricam naokoli :naughty:

Zagotovo jo bom še kupila,ko porabim zaloge.

5/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico