Rok trajanja kozmetičnih izdelkov: upoštevati ali ne

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SPLOŠNE KOZMETIČNE TEME Rok trajanja kozmetičnih izdelkov: upoštevati ali ne

Ta tema vsebuje 85 odgovorov, ima 28 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 3 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

@darksome wrote:

Jaz pa ravno z jezo ugotavljam, da je moja vrtnična (ob nakupu na srčku sem jo dobila takrat zastonj) že čez rok uporabe (jul 09)..torej jo lahko samo stran vržem al kako? :verymad:

@tassa wrote:

Ja, pri teh naravnih zadevah je po mojem to še toliko bolj občutljivo. Jaz je čez rok že ne bi uporabljala. :no:

Še to, tudi če ima rok dlje časa, je kljub temu po odprtju jo fajn porabiti vsaj v pol leta.

@nina wrote:

@darksome wrote:
    Jaz pa ravno z jezo ugotavljam, da je moja vrtnična (ob nakupu na srčku sem jo dobila takrat zastonj) že čez rok uporabe (jul 09)..torej jo lahko samo stran vržem al kako? :verymad:

@tassa wrote:

Ja, pri teh naravnih zadevah je po mojem to še toliko bolj občutljivo. Jaz je čez rok že ne bi uporabljala. :no:

Še to, tudi če ima rok dlje časa, je kljub temu po odprtju jo fajn porabiti vsaj v pol leta.

Se strinjam s Tasso – organski izdelki so glede roka trajanja še bolj občutljivi..
    Sploh po odprtju ji je potrebno porabiti v času, ki je naveden na embalaži.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

@ella wrote:

Jaz pa mislim, da jo je škoda kar stran vreči… jaz bi jo porabila vsaj za roke ali za telo…
    Se motim ali bi to šlo, Nina?

@rabarbara wrote:

Jaz sem naredila tako – čez poletje, ko je nisem uporabljala, ji je potekel rok, in sem jo zdaj imela ravno še za dvakrat, da sem se namazala po telesu. Pa nisem imela nobenih težav.

@timnala wrote:

Hm..jst pa vse te izdelke uporabljam kar dolgo cez rok (naceloma naj bi blo to tak, da do roka uporabnosti naj bi proizvajalec zagotavljal, da bo vse tako kot pise na embalazi, kar pa po moje ne pomeni, da naslednji dan bo pa zdej vse zanic) oz. skoda mi je kar drage kremice vec kot pol zavrect zaradi tega.. :P

Vrtnicne kreme res nisem mogla porabiti do takrat, ampak sem jo lepo uporabljala kar dosti preko roka in je blo vse ok (vonj, konsistenca, ucinek..).

Se strinjam, da so verjetno te naravne zadeve bolj obcutljive, ker tudi nimajo nekih konzeransov notr, ampak po moje, ce jo uporabljas mal naprej od roka tud ne more bit fejst narobe..

To je moje mnenje, verjamem pa, da se lahko fejst motim :blush1:

@ella wrote:

Ja saj… :yes: tudi jaz sem tako že porabila določene stvari!

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

@rabarbara wrote:

Se strinjam z vama, Ella in timnala. Če je kremica po vonju in konsistenci še o.k., ne bi smelo bit problema. Pa še škoda denarja bi bilo potem. Kot sem rekla, sama še nisem imela nekih stranskih učinkov zaradi pretečenega roka.

@timnala wrote:

Mene pri tej drazji kozmetiki moti predvsem to, da nimajo moznosti nakupa manjsih embalazic (samponi, geli za tusiranje, kremice…). Itak to redno uporabljam, ampak v takem roku tega ne morem porabiti (pa vcasih uporabljas dve stvari, ker si navelican samo enega vonja npr.) in mi je res skoda zavrect.
    Pri manjsih embalazah bi blo pa mal ceneje, porabil bi v normalnem roku, da se ne bi sekiral in spraseval, ce je sploh se ok, manj bi se zmetalo stran, bolj prirocno za potovanja in seveda ponovno bi kupil svez izdelek.. Same pozitivne stvari :naughty:

Da ne govorim, da sem kupila za tamalga od EC blago tekoce milo in sampon..kje naj za enga malcka to porabim v normalnem casu, s tem da se se jaz in moj kdaj s tem umijeva :roll:

@rabarbara wrote:

Ja, to je kar problem, ja. Še zlasti, ker je pri EC kar pri nekaj izdelkih rok po odprtju zgolj 3 mesece, ki minejo kot bi mignil…

@nati wrote:

kakšen rok trajanja imata pa vrtnična in avokadova krema?

@timnala wrote:

Pise na embalazi do kdaj je rok uporabnosti..
    Ko pa jo odpres bi jo naj porabil v 3 mesecih ali najkasneje v 6ih. Mission impossible vsaj zame :roll:

@darksome wrote:

No za telo bi jo mogoče res uporabila, za obraz se pa ne upam, ker imam tako ali tako toliko problemov s kožo na njemu..

Zanimiva debata :thumbsup:
    Fajn bi bilo tudi, da bi se za določene izdelke dobile refill pakunge, tako kot za tekoča mila ampak nevem kako je s prelivanjem (enkrat je Nina omenjala, da že to uniči neke sestavine – npr. pri toniku)

@gejba wrote:

Ne samo, da uniči sestavine, tudi možnost kontaminacije je večja pri prelivanju, da ne govorim o temu, da posledično potrebujemo več konzervansov.

Pri meni osebno ni šanse, da uporabim katerokoli “naravno” kozmetiko po preteku roka. Večina se mi je pokvarila še preden je ta sploh potekel. :unsure: In če ne vohamo ali vidimo spremembe to ne pomeni nujno, da jih ni.

Bom odprla novo temo in prestavila tja vse poste o roku trajanja. :wink1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

za obraz sigurno ni pametno uporabljat izdelke s pretečenim rokom. Če so organski, je pa to še toliko večji razlog, da upoštevamo rok uporabe! Isto kot pri hrani!

jaz imam zdaj edino še Lushev Lemony Flutter, ki ni čisto naraven, pa še za obnohtno kožico je. Nedolgo nazaj je pretekel rok, pa ga bom vseeno še malo uporabljala

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Ocitno jaz nisem tako zelo obcutljiva, kar se teh stvari tice.. :)

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

saj ne gre za občutljivost tukaj…
    če poješ pokvarjen jogurt, ti je slabo,
    če obraz mažeš s pokvarjeno kremo, koža lahko negativno odreagira

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Se strinjam s tabo Nati, ampak moram pa povedat, da sem vrtnicno porabila lepo do konca in je bila kar precej preko roka, pa nisem imela nobenih problemov, niti mozoljcka, rdecice, skratka vse bp.

Kakorkoli mene res jezi, da ni manjsih embalaz za te organske izdelke :verymad:

Ker pri moji porabi lahk komot pol stran zabrisem.. :unsure:

Se to moram omenit, da je problem pri spletni prodaji teh izdelkov, ker niti pod razno ne mores nadzirat s kaksnim rokom ti bodo poslali te stvari. Se mi je ze naredilo, da sem kupila izdelek in je imel komaj dva meseca do konca roka uporabe.. :roll:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Jaz sem totalno nedisciplinirana glede rokov trajanja. Nekako se ravnam po nosu. :roll: :blush1: Mah, kje pa jaz vem, kdaj sem kakšno embalažo odprla. Jap, rešitev je napis z datumom, a še nisem prišla tako daleč. Saj pravim, čisto sem nedisciplinirana glede tega. Do sedaj še nisem imela negativnih izkušenj. Sigurno pa ne smem biti nikomur za vzor glede tega. :lol1:

Profile photo of S
    S
    Član

se tudi ravnam po nosu in očeh, kakšen teden, dva včasih prekoračim, če je vse ok in ni nobene reakcije, ampak to bolj redko prakticiram.
    se mi je pa že zgodilo, da se mi je ena naravna krema za telo pokvarila še pred potekom roka, ker se je na vrhu prijela zelenkasta plast. groza.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Jaz se tudi po nosu ravnam…
    Spremenjem vonj, konsistenca.. in roma v smeti. Pri dekorativni kozmetiki vecinom dobi vse enak vonj (katerega ni opcije da falis)…

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz isto, po nosu. Saj je pri hrani isto, jogurt npr. tudi če je nekaj dni čez rok je vseeno še lahko dober. Pač odvisno kje stvari hraniš.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

@timnala wrote:

Se to moram omenit, da je problem pri spletni prodaji teh izdelkov, ker niti pod razno ne mores nadzirat s kaksnim rokom ti bodo poslali te stvari. Se mi je ze naredilo, da sem kupila izdelek in je imel komaj dva meseca do konca roka uporabe.. :roll:

To tudi mene skrbi ob naročilu, ker EC vedno kupujem preko spleta.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Saša je sicer pravi naslov za info, če sploh lahko prodajajo take kreme, vendar bi jaz dodala opombo, da jo kupim samo, če ima rok trajanja daljši kot …

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

No, jaz sem pred kratkim kupila šampon od Calendula Nativ Lavendel Ginkgo, pa sem doma ugotovila, da mu je rok pretekel že avgusta letos! A mislite, da ga lahko porabi? Ne vem, če bi ga lahko vrnila, glede na to, da nimam več računa… :veryangry: Stal je pa 13€, grrrr

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Ella, če ne drugega lahko greš nazaj v trgovino pogledat na polico, ali imajo še več teh šamponov s takim rokom na polici in jim vsaj en majčken razložiš, da se tako ne dela. ;)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico