Rjave morske alge

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Rjave morske alge

Ta tema vsebuje 15 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nala nala 5 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Zanima me, če že katera pozna rjave morske alge ali jih mogoče uživa?

Meni so zanimive izključno zaradi pozitivnega delovanja na ščitnico (hipotiroidizem seveda).

Tiste, ki se pa bolj spoznate na sestavo, katere bi mi priporočale?

ALGOVITAL
    1 trda kapsula vsebuje: 500 mg rjave morske alge. Pomožne snovi so sestavine trdih kapsul: želatina, titanov oksid (E171), železovi oksidi in hidroksidi (E172).

A.Vogel KELP
    celuloza (polnilo), prah iz rjave alge Macrocystis pyrifera (15 %), koruzni škrob, modificiran škrob, sojina moka (razmaščena in očiščena) ter hidrogenirano olje iz semen bombaževca.

KELP NOW
    jod (iz alge Kelp) 150 μg 100 %
    Pomožne snovi: di-kalcijev fosfat, maltodekstrin, stearinska kislina, celuloza, magnezijev stearat.

BIOPOLYM bi naj bil najboljši, ker je nek oh in sploh bio organski (pa en slovenc je razvil nek postopek pridobivanja, ki ohrani največ od nje)..sam ne najdem sestave.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

na ščitnico ugodno vpliva tudi maca, naj bi se kar poznalo že pri krajšem jemanju (če je doza dovolj visoka seveda).

pri meni so pacienti večinoma kupovali kelp od vogla. ne vem pa a zato, ker so ga bolje poznali ali zaradi učinka. jaz drugače poznam še kelp od now…ostalih ne.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Nina hvala :flower2:

Najboljši izkoristek bi naj imele Biopolym, ker je nek tak postopek pridelave (je dost napisano na netu).

Drgač pa men je maca itak ogabna, jemala sem jo kak mesec po eno čajno žličko, ampak se mi zdi, da sem še bolj utrujena..

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

moj je jemal panaceo kapsule, ki imajo tudi maco..pa mislim da so bili neki učinki, upam da ni podvržen placebu :lol1:

biopolym pa še ne poznam..

EDIT: no..kaj se mi je zgodilo pravkar:)) .. v hladilniku že nekaj časa ždi ena posodica alg biopolym, ker jih je mojmu dal sosed, ki se pozna s tem proizvajalcem al nekaj takega. v glavnem, doma jih mam :P

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

oooo super! :thumbsup:
    Vpraš tvojga, če lahk zrihta kak lonček kaj ceneje, ker so pa ful drage :lol1:

Če jih boš jemala, pa javi učinke :wink1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nina, ko smo že ravno pri algah …

Kakšen je pa kaj odziv na pripravek astaksantin, ki je izvleček zelenih alg Haematococcus pluvialis in ki ga je pri nas v lekarnah možno dobiti v več oblikah in pod različnimi blagovnimi znamkami? Ga ljudje kupujejo? Kaj komentirajo? Dajo kak feedback?

Profile photo of nala
    nala
    Član

timnala, kje pa naj bi se dobilo te alge, za katere praviš, da naj bi bile najboljše? :))

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Vpiši v google biopolym pa ti bo vrglo ven stran :wink1:

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

divinita je spletna stran pravzaprav :)

Profile photo of nala
    nala
    Član

Aha, pri nas se jih ne da kupiti torej? Hvala :flower2:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Da, da..trgovina je ekosvet, stanejo pa 29,90€.

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Kako to, da se jih pri nas lahko dobi v redni prodaji, ko so pa tretirane kot zdravilo?
    Smo iz Hrvaške želeli uvoziti ene kapsule in so jih na inšpektoratu gladko zavrnili, ker je rjava alga pri nas tretirana kot zdravilo in se ne sme dajati v prosto prodajo. :hairup:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

? Prvič slišim..a je šlo mogoče za kakšne specifične zadeve?

Ker pri nas se dobi ta biopolym, rjave alge od Vogla (v lekarnah) in rjave alge Kelp od NOW.

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Ne, za neke kapsule proti celulitu :yes:

Bo treba še enkrat zatežit.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@Saša wrote:

Nina, ko smo že ravno pri algah …

Kakšen je pa kaj odziv na pripravek astaksantin, ki je izvleček zelenih alg Haematococcus pluvialis in ki ga je pri nas v lekarnah možno dobiti v več oblikah in pod različnimi blagovnimi znamkami? Ga ljudje kupujejo? Kaj komentirajo? Dajo kak feedback?

ni ravno bilo veliko povpraševanja, spomnem se samo enkrat,da je nekdo spraševal o Bioastinu in ga potem tudi kupil. mislim, da ga je že jemal pa si ga je spet nabavil.

v bistvu kar se tiče alg, ni nekega hudega povpraševanja. so zadnje čase bolj druge stvari aktualne. tu in tam še kakšna algea, kelp, pa za spirulino je kdo vprašal…potem pa se počasi že konča.
    mogoče poleti to ni tako aktualno. najvčeji naval je na dodatke za hujšanje, za lase, za koncentracijo/pomiritev pa pro in prebiotiki so bili zelo visoko na spisku. tudi kalcij pri alerigjah je bil kar “in”, aja pa dodatki za nosečnice…zelo veliko povpraševanje:)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.